Zasto B-92 vodi kampanje samo za stvari koje idu Srbima na stetu a ne na korist?

Da li trebamo placati americke softvere i filmove?

  • Da trebamo ih placati

  • Ne bolje da ih besplatno kopiramo i skidamo sa interneta


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Wastlander

Primećen član
Banovan
Poruka
541
Evo danas citam B-92 sajt i tamo clanak/kampanja pokrenuta da se zabrani rapidshare sajt zato sto omogucava korisnicima iz Srbije da besplatno dodju do odredjenih filmskih ili softverskih sadrzaja. Kao krsimo autorska prava i dobri amerikanci ne mogu da nam uzmu 200 doalra za windows, 1500 za Auto Cad ili 2000 za Photoshop

Sta bi drzava Srbija dobila time sto postuje njihova autorska prava i placa papreno njihove softvere i filmove?

Bukvalno nista. Samo bi porastao nas trgovinski deficit koji je i onako ogroman.

Mi kao narod i drzava od toga nemamo bukvalno nista - samo stetu.

Istovremeno na Kosovu i metohiji je drzavi Srbiji i njenim gradjanima protivpravno oduzeta imovina u vrednosti od preko 220 milijardi eura(podatak vlade Srbije) i to od strane istih ovih koji traze da se njihova autorska prava na softver i filmove postuju.

B-92 to ne interesuje niti on vodi kampanju za povracaj otete srpske imovine na Kosovu i Metohiji.

Postavlja se pitanje zasto bi smo mi postovali autorska i intelektualna prava drzava koja ne postuju najosnovnije ljudsko pravo - pravo na neotudjivost licne svojine?

Sto se mene tice koristicu servise kao rapidshare dok sam ziv i nikada necu amerikancima nemcima englezima i ostalim neprijateljima nase drzave platiti nista sto bas ne budem morao. Jer to ide na moju licnu korist i korist moje drzave a na njihovu stetu.
 
Evo danas citam B-92 sajt i tamo clanak/kampanja pokrenuta da se zabrani rapidshare sajt zato sto omogucava korisnicima iz Srbije da besplatno dodju do odredjenih filmskih ili softverskih sadrzaja. Kao krsimo autorska prava i dobri amerikanci ne mogu da nam uzmu 200 doalra za windows, 1500 za Auto Cad ili 2000 za Photoshop

Sta bi drzava Srbija dobila time sto postuje njihova autorska prava i placa papreno njihove softvere i filmove?

Bukvalno nista. Samo bi porastao nas trgovinski deficit koji je i onako ogroman.

Mi kao narod i drzava od toga nemamo bukvalno nista - samo stetu.

Istovremeno na Kosovu i metohiji je drzavi Srbiji i njenim gradjanima protivpravno oduzeta imovina u vrednosti od preko 220 milijardi eura(podatak vlade Srbije) i to od strane istih ovih koji traze da se njihova autorska prava na softver i filmove postuju.

B-92 to ne interesuje niti on vodi kampanju za povracaj otete srpske imovine na Kosovu i Metohiji.

Postavlja se pitanje zasto bi smo mi postovali autorska i intelektualna prava drzava koja ne postuju najosnovnije ljudsko pravo - pravo na neotudjivost licne svojine?

Sto se mene tice koristicu servise kao rapidshare dok sam ziv i nikada necu amerikancima nemcima englezima i ostalim neprijateljima nase drzave platiti nista sto bas ne budem morao. Jer to ide na moju licnu korist i korist moje drzave a na njihovu stetu.

Moci ces koristiti dok se salabajzerske patriJote izivljavaju nad ovom zemljom.
Ali nema veze,dovest cete se vi brzo u red.
Za pocetak cete kada budete prolazili pored izloga morati da se pomerite do sredine ulice,kako ne bi dosli u urodjenu napast lupanja.
 
Moci ces koristiti dok se salabajzerske patriJote izivljavaju nad ovom zemljom.
Ali nema veze,dovest cete se vi brzo u red.
Za pocetak cete kada budete prolazili pored izloga morati da se pomerite do sredine ulice,kako ne bi dosli u urodjenu napast lupanja.

koristicemo doveka a vi , neprijatelji srpskog naroda necete moci nista da uradite povodom toga.

cak i da kvislinska vlast uvede da policija ima pravo da upadne u kucu svakog od nas i da mu pregleda kompjuter i ako mu nadje softver ili filmove da ga optuzi za kradju, mi opet imamo resenje protiv vas.

resenje se zove ENKRIPCIJA :lol:

Lepo kreiras kriptovanu particiju 256-bit ili cak 512-bitnim PGP kljucem i okupatori i njihove sluge u nasoj zemlji mogu da se slikajuu :lol:
 
Evo danas citam B-92 sajt i tamo clanak/kampanja pokrenuta da se zabrani rapidshare sajt zato sto omogucava korisnicima iz Srbije da besplatno dodju do odredjenih filmskih ili softverskih sadrzaja. Kao krsimo autorska prava i dobri amerikanci ne mogu da nam uzmu 200 doalra za windows, 1500 za Auto Cad ili 2000 za Photoshop

daj link da procitam, siguran sam da si nesto pogresno shvatio :):)

sad ce da ti dodju ovi amerikanoljupci i da ti objasne da je u tvom interesu da das 2 godisnje prosecne srpske plate na jednu licencu auto cada.

onaj kome AutoCad stvarno treba, ima te pare i daje ih bez problema.
 
daj link da procitam, siguran sam da si nesto pogresno shvatio :):)



onaj kome AutoCad stvarno treba, ima te pare i daje ih bez problema.

Svakako ali to je isuvise komplikovano i nerazumljivo za jezik patriJota.
Shvatice to oni.
A sprdnja sa davaocima krvi i zastitom zena koje junacine svesrdno maltretiraju...to je patriJotama tesko objasniti....ali treba im samo cesto ponavljati.
Dresura je cudna stvar.
 
daj link da procitam, siguran sam da si nesto pogresno shvatio :):)



onaj kome AutoCad stvarno treba, ima te pare i daje ih bez problema.

bas ima neki student arhitekture da izdvoji par hiljada eura za auto cad.

imas na sajtu b92 u tehnopolis sekciji pa procitaj. tamo pise u tekstu kako je rapidshare mnogo losa stvar koja podstice pirateriju, koja je jelte goruci problem srbije, i da nemacka vlada radi na tome da ga zabrani i kako ce to biti divna stvar za nas Srbe koji uz Irance i Grke najvise koristimo rapidshare a to je jelte odraz zaostalosti i gluposti.
 
bas ima neki student arhitekture da izdvoji par hiljada eura za auto cad.

studentu arhitekture i ne treba licna kopije autocada.

imas na sajtu b92 u tehnopolis sekciji pa procitaj. tamo pise u tekstu kako je rapidshare mnogo losa stvar koja podstice pirateriju, koja je jelte goruci problem srbije, i da nemacka vlada radi na tome da ga zabrani i kako ce to biti divna stvar za nas Srbe koji uz Irance i Grke najvise koristimo rapidshare a to je jelte odraz zaostalosti i gluposti.

naravno - sve su naopako shvatio.
sta je, nema vesti o nekom klanju i ubijanju, pa si odlucio da trazis nesto antisrpsko i antiapatrijotsko?

evo ti jos jedan antipatrijotskovatikanskoamerikanskosiptarski link:

http://mape.b92.net/

majke im ga, vidi kako nas slikuju sa satelitom
 
studentu arhitekture i ne treba licna kopije autocada.



naravno - sve su naopako shvatio.
sta je, nema vesti o nekom klanju i ubijanju, pa si odlucio da trazis nesto antisrpsko i antiapatrijotsko?

evo ti jos jedan antipatrijotskovatikanskoamerikanskosiptarski link:

http://mape.b92.net/

majke im ga, vidi kako nas slikuju sa satelitom

E ovo je vec predozirano za kapacitet patriJotskog srednjeg mozga.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top