Zasto B-92 vodi kampanje samo za stvari koje idu Srbima na stetu a ne na korist?

Da li trebamo placati americke softvere i filmove?

  • Da trebamo ih placati

  • Ne bolje da ih besplatno kopiramo i skidamo sa interneta


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
i da ponovim biser i na trecoj strani :D:D:D

jel ste svi culi?

У контексу да кад се купују амерчки производи онда се поспешује америчка привреда. Јачањем америчке економије јача се и америчка политика (читај: хегемонија). Америчка политика јесте антисрпска.
 
Moci ces koristiti dok se salabajzerske patriJote izivljavaju nad ovom zemljom.
Ali nema veze,dovest cete se vi brzo u red.
Za pocetak cete kada budete prolazili pored izloga morati da se pomerite do sredine ulice,kako ne bi dosli u urodjenu napast lupanja.

Питаћу те само једну ствар. Чему кондиционал у твом корисничком имену?
Рекао бих да одавно спадаш међ' лудаке:lol:
 
У контексу да кад се купују амерчки производи онда се поспешује америчка привреда. Јачањем америчке економије јача се и америчка политика (читај: хегемонија). Америчка политика јесте антисрпска.

i onda se vracamo na ono staro - sta ces da kupujes?
ves masine, automobili i ostalo.....
evo, pitaj djerija sta vozi.....sigurno ne vozi Ladu :):)
 
i onda se vracamo na ono staro - sta ces da kupujes?
ves masine, automobili i ostalo.....
evo, pitaj djerija sta vozi.....sigurno ne vozi Ladu :):)

Ја уопште немам моралну дилему да ли ћу нешто користити ако је произведено на западу.

Срби су омогућили том истом западу да ради и ствара у миру јер су ратовали са исламским светом.

Кад ратујеш не можеш да ствараш, врло просто...
 
Ја уопште немам моралну дилему да ли ћу нешто користити ако је произведено на западу.

niko normalan ne bi trebalo da ima tu dilemu.....

Срби су омогућили том истом западу да ради и ствара у миру јер су ратовали са исламским светом.

da, mozda....al pre 500 godina....
 
:D:D::DD:D
znaci ne znam jel smesnije ili jadnije.....

nego, deco, sto vi lepo ne uzmete neki ruski windows, ruski photoshop, ruski autocad....
pa lepo njima platite licencu...bratskoj rusiji?

Čuo sam da vi, "poštene" i "civilizovane" demoNkrate, kupujete po dve licence odjednom, u znak zahvalnosti i poniznosti :-)
 
ma svabov i sam drzi sve nelegalan softver a ovamo se folira i glumi neko "postenje". to ti to poznato demokratsko licemerje i pokvarenost.

ovaj....
pa nije tako tesko procitati par recenica....mislim, to se radi u osnovnoj skoli....

dakle, ja sam rekao da mi sav softver nije legalan.
samo, ja se ne glupiram pa tvrdim da je to zato sto je to "antisrpski" softver.....
 
ovaj....
pa nije tako tesko procitati par recenica....mislim, to se radi u osnovnoj skoli....

dakle, ja sam rekao da mi sav softver nije legalan.
samo, ja se ne glupiram pa tvrdim da je to zato sto je to "antisrpski" softver.....

znam. nego zato sto ti je tako jeftinije tj korisnije.

a vidis za mene kao patriJotu je em korisno em moralno podobno.

gde ces lepse.
 
Skrenuli smo s teme... Predlažem tržišnoj inspekciji akciju provere softvera koje koristi u B92. Molim lepo, da li su plaćene licence, ako jesu - koliko i kome su plaćene, da vidim SNIMAK kupovine i plaćanja, ne verujem papirima, računima itd. To se sve može falsifikovati a B92 su specijalisti za falsifikate.

Ama i snimke će da namontiraju ... Nego neka izmisle vremeplov, pa da se vrnemo i vidimo to uživo ... ;-)
 
Skrenuli smo s teme... Predlažem tržišnoj inspekciji akciju provere softvera koje koristi u B92. Molim lepo, da li su plaćene licence, ako jesu - koliko i kome su plaćene, da vidim SNIMAK kupovine i plaćanja, ne verujem papirima, računima itd. To se sve može falsifikovati a B92 su specijalisti za falsifikate.

des ti video da neko snima kupovinu i placanje?
uostalom, B92 nema nikakvog uticaja na Microsoft i ostale softverske firme, tako mozes o dma' jih da pitas...
 
Е хајде овако. Што се тиче тог софтвера, лупетате. Хајде лепо имај фирму, и инсталирај све крековане програме. Знаш оно Виндоуз, Фотошоп, Офис 2007, Корел 12, 13 или који већ. Много ће ти бити лепо кад ти сиђе инспекција за софтвер. Нећеш знати како се зовеш, а не нешто друго. дакле, не лупетајте. Софтвер је обавезан да се плати за сваку фирму. Е сад, што то многи не поштују, ја нисам крив. Многи и плате казне, заплене им комплетну опрему, па се онда срамоте и тако даље. ЈБТ, шта је једној фирми да издвоји 200'0 еура за софтвер? Ништа, ако од тога та фирма живи. Зато, не лупетајте.
 
Па и ови западњаци користе крекован виндоуз, офис и слично ... само овде трабуњају исто као и ти ... Кућне кориснике инспекција за софтвер не јури. Сад, што ти не можеш да радиш апгрејд или да учествујеш на међ. такмичењу, то је друга ствар.
 
У заблуди си. Виндоуз ХП хоме верзија кошта 102 еура, а професионал верзија је 124 еура. Офис је негде око 250 еура ако купујеш, мада Мајкрософт нуди лиценцирање софтвера по опен валуе програму. Тада ти је лиценца по компу 150 еура, с тим да мораш имати најмање 5 лиценци. Мислим, не лупетајте да је то 1000 еура :). Друга ствар, ја сам у својо фирми дао 700 еура за 7 оператицних система и 1050 еура ме кошта годишња лиценца. Ако моја фирма не може да заради те паре за годину дана, не треба ни да постоји.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top