Moguć bruh - molim za mišljenje ili savet

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Ridli81

Početnik
Poruka
5
Pozdrav svima, ovo mi je prva tema a i večeras sam se registrovao. Molio bih za savet, mišljenje ili neka iskustva pre nego što odem kod lekara, pošto ne mogu ranije nego tek sutra poslepodne.

Bojim se da sam dobio bruh ili tzv. "lingvinalnu herniju", ali sa slabo izraženim osnovnim simptomima, pa me zanima da li oni obavezno moraju značiti bruh. Na donjem delu stomaka, kod prepona ali malo iznad, danas sam primetio blago napupčenje poput čvoruge, čini mi se da mogu da napipam nešto poput čvora ispod toga, i primetim ga samo dok stojim, kada ležim neprimetno je. Po svim simptomima ingvinalne hernije koje sam video preko interneta, moglo bi da bude to, samo sa tom razlikom što nisam osetio nikakve bolove, čak ni pri naprezanju.

Muško sam, imam 26 godina, i poslednja 2 ipo meseca aktivno vežbam kod kuće i plivam na bazenu. Radim sklekove i trbušnjake, čučnjeve i ne radim sa velikim težinama, osim malih tegića za ramena; jače naprezanje imam jedino kada radim zgibove. Radim brzo i energično, tzv. "do otkaza", do sada nikada u tom predelu nisam imao bolove, čak ni danas, a ovu izbočinu sam video tek danas, i to je vidim jedino pri pogledu na stomak nadole, a nedovoljno je velika da bi se videla u ogledalu, ili je neko primetio sa strane. Sutra ću svakako otići na pregled, ali bih molio ako neko ima iskustva sa bruhom, pošto ni ja niti iko koga znam sa tim nisu imali problema, da mi odgovori da li i sa ovako slabo izraženim simptomima može biti reč o bruhu koji bi trebalo operisati.

Ideje o operaciji se grozim, jer stiže proleće i čeka me puno posla oko kuće i bašte, tako da me je ideja o dvo- ili tromesečnom mirovanju i uzdržavanju od fizičkog napora totalno smorila. Može li biti reč o malo opuštenom mišiću, istegnuću ili nečem totalno bezazlenom? Hvala veliko i izvinite.
 
Razumem da ste prvi put ovde, zato postoji lepljiva tema o tome sta se obavezno radi kad se postavljaju pitanja, jedna od stvari je da se ne podizu nove teme ako vec negde postje, u tu svrhu sluzi pretrazivac, kako se koristi i to pise u lepljivoj, teme o bruhu postoje, ako jeste kila samo Vam hirurg moze reci d ali je za operaciju ili ne.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top