B-2 poljubio zemlju

Imas li ti neki dokaz, osim tog "ja i 500 seljana"?
Neku fotografiju olupine, deo opreme ili nesto sl?
Da se tako nesto desilo, na mestu pada bi prvi bili mestani, koji bi se kao i svako drugi, potrudili da se dokopaju nekog suvenira.
 
Kada B-2 padne na tudjoj teritoriji,olupina se izbombarduje.

Kada BI B-2 pao na tudjoj teritoriji, naverovatnije bi olupina bila unistena (pod uslovom da se avion nij raspao na komadice u vazduhu). Sa druge strane, ne zaboravi da olupina F-117 nije bombardovana, iako je njen polozaj bio odmah poznat (bez obzira sto neki tvrde da se polozaj nije znao).
 
nisi u pravu za f117a , uopste se nije njegov polozaj znao da su ga znali , bombardovali bi ga odma! njima po iskustvu do sada treba izmedju 2 i tri dana da olupinu nadju i pripreme se za njeno gadjanje! u iraku su uvek bombardovali svoje pale vazduhoplove i helikoptere, uvek, ali im je uvek i trebalo neko vreme u slucaju f117 a, nisu stigli na vreme . Jer to nije tako jednostavan postupak da se nesto pronadje i pripremi kao cilj, da jeste, mi sada ne bi imali ni jedan tenk, i ni jedan pa top! ali kao i sto sam znas, dok ga oni ''provale'' on je vec na drugom mestu! a sa te visine, da neko nadlece, i uoci a zatim precizno i pogodi metu velicine olupine, je vise nego neverovatno!
 
Поздрав,

Могу да вам додам да наравно нико није бомбардовао то место до касног поподнева,
после такође мислим да нису. Најближе команде су издале наредбу да се крене у
потрагу за пилотима, резултат ми је непознат.
После рата, на "једној" Слави седео је поред мене "човек" из Деча, који ми је описао
детаље о месту пада итд, па ко воли да скупља отпатке идола младих, нек изволи.

Поздрав!
 
Трећи пут већ шаљем писмо...

Поздрав,

Могу да вам додам да наравно нико није бомбардовао то место до касног поподнева,
после такође мислим да нису. Најближе команде су издале наредбу да се крене у
потрагу за пилотима, резултат ми је непознат.
После рата, на "једној" Слави седео је поред мене "човек" из Деча, који ми је описао
детаље о месту пада итд, па ко воли да скупља отпатке идола младих, нек изволи.

Поздрав!
 
Поздрав,

Могу да вам додам да наравно нико није бомбардовао то место до касног поподнева,
после такође мислим да нису. Најближе команде су издале наредбу да се крене у
потрагу за пилотима, резултат ми је непознат.
После рата, на "једној" Слави седео је поред мене "човек" из Деча, који ми је описао
детаље о месту пада итд, па ко воли да скупља отпатке идола младих, нек изволи.

Поздрав!
 
Iraq je velika teritorija, Srbija ej mala i lako se konstantno pokriva iz E3...jos ako su pomerili neki geostacionarni satelit (a verujem da jesu), milina...

nema veze tu kolika je velicina teritorije, zna se gde koja je bila ruta aviona, i zna se gde je bio u trenutku pogodka, pa se okolo i trazi, nas nisu ni priblizno toliko ozbiljno spiunirali, i pregledali satelitima kao irak! njima je svaki metar iraka poznat kao sopstveni dzep! i prosto ti kazem, dosadasnje iskustvo govori , da oni uvek bombarduju svoj oboren avion, ili helikopter, i da im uvek treba najmanje 2 a najvise 3,4 dana za to...
 
E ja ti kazem da pouzdano znam da cesto treba samo dva sata za to ukoliko u blizini ima raspolozive letelice koja moze da dejstvuje (a cesto ima). Ponavljam, ovo se odnosi na avione koji padaju u komadu, ne na one koji se raspadnu u komadice u vazduhu (sto je redji slucaj). Za pilote je vec malo drukcija prica. Sada jos ostaje da cujem neciji "pametan" komentar kako sanjam...
 
E ja ti kazem da pouzdano znam da cesto treba samo dva sata za to ukoliko u blizini ima raspolozive letelice koja moze da dejstvuje (a cesto ima). Ponavljam, ovo se odnosi na avione koji padaju u komadu, ne na one koji se raspadnu u komadice u vazduhu (sto je redji slucaj). Za pilote je vec malo drukcija prica. Sada jos ostaje da cujem neciji "pametan" komentar kako sanjam...


Mator "covek a zvrndov." (Ivkova Slava - Branko Sotra)
 
nema veze tu kolika je velicina teritorije, zna se gde koja je bila ruta aviona, i zna se gde je bio u trenutku pogodka, pa se okolo i trazi, nas nisu ni priblizno toliko ozbiljno spiunirali, i pregledali satelitima kao irak!

brate, jel si ti nekad upalio Google Earth?
i pogledao snimke visoke rezolucije?
pa sta mislis, ako su takvi snimci dostupno gradjanstvu sta je onda dostupno vojsci?

ili ih je samo mrzelo da nas pregledaju?
 
Osim snimaka koje pomenu Svabov, ne treba zaboraviti i osmatranje u real-time-u...multispektralni termalni tragaci i druga oprema pomazu u brzom lociranju olupine, narocito sto E-3 moze da prati putanju pogodjenog aviona prakticno do treetop levela sto drasticno redukuje povrsinu koju je potrbno pretrazivati.
 
E ja ti kazem da pouzdano znam da cesto treba samo dva sata za to ukoliko u blizini ima raspolozive letelice koja moze da dejstvuje (a cesto ima). Ponavljam, ovo se odnosi na avione koji padaju u komadu, ne na one koji se raspadnu u komadice u vazduhu (sto je redji slucaj). Za pilote je vec malo drukcija prica. Sada jos ostaje da cujem neciji "pametan" komentar kako sanjam...

Naravno da ne znas! ako neko od nas dvojice to zna to sam ja, jer se i pre bombardovanja tacno znalo, sta je bezbedno sta ne, koliko za sta treba vremena, i koliki je rizik za sta, od paljenja radara, do pokreta vojkse, rezultati su vidljivi , gubitke koje je imala vj su minimalni, ispod 1% , a ja cu ti dati vise od 50 slicnih primera, kada je do gadjanja oborenog aviona ili helikoptera doslo posle, 2, 3 dana! znas koliko vremena prodje od postavljanja mamaca , do njegovog gadjnanja , nekada i po 2 nedelje! sa satelitskim snimkom ide daleko sporije, samo gledaj koliko je prolazilo vremena izmedju periodicnog gadjanja mosta u novom sadu, sad mu zaboravih ime, koji je gadjan vise puta, njima je svaki put trebalo vreme da ga ponovo gadjaju, a to je most, uvek na istom mestu, sa poznatim kordinatima itd!

vojksa i vojnici na terenu su bili upoznati sa tim, znalo se da nikakav nije problem da na sred livade bude pa top, procenjeno je da je granica 3 dana, i posle tacno toliko su se menjala mesta,nekada i posle te granice, i nijedan komad nije izgubljen, ali su cesto bili zabelezeni pogodci na mestu gde je pa top bio, samo 7 dana posle toga! tako da to dobro znam...

kada padne avion potraga je intenzivnija, ali treba neko da ga snimi,nadje, pa da se vrati u bazu sa podacima, pa da se mesto ''oznaci'' pa da se cilj uvrsti, pa da neko poleti da mesto gadja, itd , to nikada nije krace od 2 dana, a cesto je duze i od 4 !
 
brate, jel si ti nekad upalio Google Earth?
i pogledao snimke visoke rezolucije?
pa sta mislis, ako su takvi snimci dostupno gradjanstvu sta je onda dostupno vojsci?

ili ih je samo mrzelo da nas pregledaju?

jel ti znas koliko treba vremena da se slika koju snimi satelit posalje na zemlju, obradi, nadje se cilj, zatim se on oznaci, zatim se uvrsti u cilj, pa neko poleti da ga gadja! to se uopste ne koristi za snimanje pokrtetnih meta, onih koje se krecu, kazem ti vec, nasi topovi su bili i po 3,4 dana na istom mestu, zatim predju na drugo, niko ne moze za 3 dana da ih satelitskim snimkom nadje i gadja u roku manjem od 3 dana! dali ti znas koliko smo mi topova izgubili na kosovu ? a koliko ih je bilo, radilo, dejstvovalo, njima preti opasnost iskljucivo od toga da ih avion koji se spusti malo nize nadje i gadja, od satelita i spiunskih aviona, oni su bezbedni! prosto pricas stvari o kojima ne znas! da to tako ide, ne bi mi sada imali niti jedan top, niti jedan tenk!
 

Back
Top