Kikinda

Privreda

Kikinda ima razvijenu industriju građevinskog materijala, prehrambenu industriju (Banini,Kikindski mlin,
Pekara, Mlekara, ...) , livnicu železa i tempera i drugo. U gradu je privlačan centar za rekreaciju, a u okolini lovišta i ribolovna područja na kanalu DTD.
 
Kikinda ima razvijenu industriju građevinskog materijala, prehrambenu industriju (Banini,Kikindski mlin,Pekara, Mlekara, ...) , livnicu železa i tempera i drugo. U gradu je privlačan centar za rekreaciju, a u okolini lovišta i ribolovna područja na kanalu DTD.
 
Zaprepastjenje , tuga i jad...samo se pitam ko je pojedintzima dopustio da pishu ovako u ovoj temi , da vredjaju ljude tj svoje sugradjanje , sprdajutji se sa svojim gradom sprdash se sam sa sobom , svojim pretzima , svojom istorijom i svojom kulturom.Samim ovim prethodnim izlaganjem lichno vas par Kikindjana je potvrdilo koliko ste neobrazovani , nekulturni i bezobrazni i lichno moje mishljenje svi oni koji ne valjaju po vama u tom gradu se upravo nalazi na tom forumu tj vi , koji napisaste tako pogrdne rechi za Kikindu...sramota

Ajde,popij jedan bensedin i smiri se!Ovde niko nikog ne vredja,ne znam sta si se istripovala.
Jedina uvreda je tvoja upucena nama,koji pisemo na temu KI,tako da ako je neko ovde nekulturan,onda si to ti.Hvala na iznetim informacijama sto se Kikinde tice,ali nemoj tako da reagujes i da se razbacujes negativnom energijom....to ce vise tebi da steti,nego nama.Vidim da si ti jedina ovde koja pljuje svoje sugradjane,a samim tim i pretke,istoriju i kulturu,kao sto si sama rekla....nemoj sama sebi da skaces u stomak.
Pozdrav za sve sugradjane!!!
 
Dobro vece! Pozdrav svim Kikindjanima.

Ako bi neko mogao da mi da info o potencijalnim smestajnim kapacitetima u Kikindi bila bih mu veoma zahvalna, ali ne interesuje me NARVIK nego nesto pristupacnije, privatni smestaj, ne trazim luksuz.
 
Dobro vece! Pozdrav svim Kikindjanima.

Ako bi neko mogao da mi da info o potencijalnim smestajnim kapacitetima u Kikindi bila bih mu veoma zahvalna, ali ne interesuje me NARVIK nego nesto pristupacnije, privatni smestaj, ne trazim luksuz.

Probaj u Beloj Vili....imas broj u imeniku,ili informacijama,oni ce ti reci sve sto te zanima.
Koliko sam ja cula,smestaj je vise nego solidan....nadam se da se nisam kasno javila. :)
 
Numizmaticko i Filatelisticko drustvo Kikinde će 19.02.2009 sa početkom od 19.00 sati održati sastanak u sali KUD “Egyseg” – Mađarski dom adr. Dositejeva 36.
Pozivamo sve zainteresovane, ako imate neki stari novac ili poštansku markicu a želite
nešto više da saznate npr. vrednost ponesite, pomoćićemo kolko god možemo.
Za više informacija : Zoli 063 77 48 547 ili numizoki@gmail.com ( Numizmatika)
Žika 063 88 357 86 ili jovanovic.zivojin@sbb.rs (Filatelija).
 
ljudi ima tu jos likova kao sawa, treba samo provesti koji dan u gradu. ko zna možda pored sawe i ostalih likova kikinda postane turističko mesto a oni glawna atrakcija. zamislite majice sa likom sawe :p
 
E bas mi je drago sto si i ti iz Kikinde, ko zna mozda smo komsije :)
Moj predhodni post se odnosio na Savu, inace razumem sta si htela reci - trava nije plava u tudjoj basti.
 
Ja zivim u Kikindi i mislim da je super grad i da uopste ne zasluzuje da bude pod 'ostala mesta'..... Ima prelep trg, malo ali lepih mesta za izlaske, puno cveca, zelenila, svega... :super: jedina zamerka su Sava i oni slicni njemu sto kvare mir al ostalo je bas dobro.... ma ko to sme da dira moju Kekendu, a ni ne zivi u njoj....? ;) salim se.... pozdrav :bye:

Svaka ti čast mali,i Ja mislim da je Kikinda grad gradova za sve one koji su na posebnoj listi.Kada prođete malo više i kada budete malo stariji shvatiće te svu lepotu življenja u miru i tišini.Moramo se samo malo više svi zajedno potruditi da našem gradu vratimo stari sjaj i ugled.Nemojte da vam "Save i dr."budu znaci raspoznavanja.pustitte to.
Najlepše je kada ovde živiš,a sebi možeš da priuštiš bar jednom mesečno izlet u neki veći grad,za šoping,provod ili sl.A onda svoja kućica,baštica,kuca.srećna porodica i sve polako i lagano......
 
Kikinda , moj grad , nekada jako razvijena opština što se tiče industrije ikako , metalske , prehrambene , građevinske i hemijske. Danas grad u kome jedva da neko ili nešto radi, sve što je vredelo je otišlo ili je odnešeno iz njega.
Industrija je propala načisto tek po koja fabrika radi i to na minimalcu. nekada veoma uspešni gigant Livnica sa 7 hiljada zaposlenih , tri puta privatizovana opljačkana od strane svojih bivših direktora , pa podeljena i delom rasprodata Francuzima Le Belijeru (najveći zagađivač u gradu i okolino ) i Cimos-u (Slovenija) . Toza Marković nekada najveći proizvođač crepa u evropi je isto privatizovan a nove gazde su otpustile skoro više od polovine radnike i kasne sa isplatam zarada i njima . Hemik Hemijska industrija Kikinda je zatvoren i propao ,Fabriku kolača privatizovali bivši direktori i rade pod nazivom Banini , PIK mesna industrija Kikinda propala , otkupio je Zipper pa obnovio deo i radio jedno vreme pa zatvorio, Galad kupio Matijević i zatvorio ga , Prima Kikinda propala zbog dugova države i vojske koju je hranila svojim proizvodima a nikada je nisu otplatili. Naftagas Kikinda , nekada firma koja je donosila velike pare Kikindi , utopljena prvo u Naftagas zrenjanin , zatim u Naftagas novi sad , zatim u sistem Nis Gas Srbije , pare idu svuda samo ne natrag u grad koji leži na jednim od najbogatijih ležištima gasa u srbiji. Ovo je samo deo firmi koji su propale ili su upropašćene da ne bih sada nabrajao redom dalje šta je urađeno sa firmama PIK 29 novembar , GP , Sloga , ...........itd. spisak je podugačak. Jedna od najvećih krađa je urađena početkom devedestih godina je bila kada su opštione uz prugu Kikinda - Pančevo finansirale obnovu pruge i kada je sve već bilo maltene gotovo poređano i krenula je obnova pruge i stigli su Novoga Miloševa , i tu stali jer je država odlučila preko noći da pokupi novu prugu , a odneli su je za Beograd i ugradili u Beogradski Metro. tako je završilo 130 km nove pruge.
Dosta je pogledati kako samo jadno izgleda put prema unutrašnjosti , prema Beogradu lepo se vide tragovi na putu kuda su išli šleperi kojima je sve odvučeno iz ovoga grada sve što je nešto vredelo , koji je toliko oštećen da bi tu trebalo izgraditi kompletan nov put.
Razvoj Kikinde kao grada danas najviše sprečavaju gradovi kao što je Beograd , Novi sad , Zrenjanin.- postoje projekti za izgradnju pruge i EU je čak i spremna da finansira prugu Segedin- Kikinda -Temišvar , i time skrati izlaz na crno more i bliski istok , međutim tada bi Beograd i ostali gradovi otpali od velikih para što uzimaju za transport tereta preko njihovoga dela pruge. Kikinda bi izgradnjom iste te pruge doživela i razvoj industrije jer kako znate industrija se uvek gradi uz protočnu prugu. Planiran je i međudržavni prelaz kod Nakova sa Rumunijom , ali i tu se gleda da se Kikinda zaobiđe maximalno , pa s toga ni nova banatska magistrala neće prolaziti ni blizu Kikinde (I da postanemo jedna od većih usputnih stanica) a ne kroz nju kao što je prvobitno planirano u planovima povezivanja regiona koji je podnešen organima EU.
Mnogo nas koče Beograd i Novi Sad i kao i interesne grupe koje postoje unutar državnih sistema.
I tako kulturna dešavanja u gradu su se svele na lokalne umetničke grupe , grad nema više nijednu diskoteku , niti bioskop. U Pozorištu se ponavaljaju dela do besvesti koji više nikome nisu interesantni , u celom gradu vlada neka letargija , koja polako ubija ovaj grad.
 
Poslednja izmena:
pozdrav svima.
iz Kikinde sam pa red da se prijavim i odje.
Inace i ja sam od tih losijih kikindjana(kako neki nazivaju).
Vozim kadeta i (sto sam los) hondu cbr 900rr (pre toga zelenog kawu).clan sam mk No Limits-a. Svi nas pljuju nas motorase al sta cu kad volem.
Bio bi srecniji da nam privreda zivne malo i da svi nadju sebi zaposlenje,a ne da privatnici izrabljuju ko da su robovlasnici.:bye:
 
Pozdrav svim vernim ljubiteljima fudbala iz Kikinde i okoline!!!
Bavim se skupljanjem starih fudbalskih ulaznica. Na prvom mestu mi je bitna C.ZVezda i od nje skupljam ulaznice iz svih mogucih takmicenja - prvenstvo,domaci kup, medjunarodna takmicenja, prijateljske utakmice. Pored C.zvezde, zanimljiva mi je reprezetnacija Srbije (tj. Jugoslavije) kao i utakmice ostalih srpskih klubova (Partizan,Vojvodina,OFK Beograd,Sevojno,Napredak,RAdnicki Nis,Obilic,Zeleznik) koji su igrali u evropskim takmicenjima.
Posebno bih voleo da imam ulaznice FK KIkinde dok je igrala u prvoj ligi Jugoslavije.
Da li neko moze da mi pomogne u pronalazenju tih starih ulaznica koje ljudi cesto bacaju.
Ukoliko bilo ko ima nesto slicno ili neku zanimljivu informaciju neka me pozove na 063/68 39 39 ili mi se obrati putem mejla markovaleron@yahoo.com
Pozdrav za sve ljubitelje fudbala
 
a sta fali Kikindi, šalim se.
Kikinda je lep grad, a ljudi su ako i drugde ima svakakvih, a ima i lepih stvari.
recimo gibanica sa ludajom,trg..devojke su lepe...
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top