Ko su najbolje majke u horoskopu?

Mama rak je dusu dala da te udavi. Da prenese sve realne i nerealne strahove na dete, tako da ovo nije sposobno kada odraste da normalno ide kroz zivot. Da ne govorima o tome koliko su kao majke posesivne, pa se kasnije mesaju i u izbor dateta ili ga najradije vezu za sebe tako da ga pretvore u kucnog ljubimca od 40 godina umesto u muskarca!



Hm, ne bih se bas slozila, moja mama je racica i ne pamtim kada me je grlila, davila, mazila, a opet uvek je bila tu i davlala mi bez uslovnu ljubav....a evo me sada 4000 milja daleko od nje, otisla sa 19 godina...uvek je gledala da bude ne ovisna i da brinem sama o sebi...znaci zavisi od puno drugih stvari
 
ma racica majka je the best

Razmisli malo...Rakom vlada Mjesec,a osoba je neki znak ,jer joj se Sunce naslo u tom sazvezdju u trenutku rodjenja(po zapadnoj astrologiji)
Sto to znaci??? da se Sunce naslo u zoni mraka...gdje je dominantan Mjesec..pa moze Sunce da sprzi taj Mjesec....da umanji emocije(Mjesec-emocije),a ono u Mraku ne moze bas dobro da sija...itd..zatzo glasam za MJesec u Raku on je tu u svom domicilu,dobro mu je u vodi u emocijama....voli i place...
 
Mame racice su super.....umiju malo da dave ali su u sustine jedne prave dobrice....Samo treba umijeti sa njima.....

Ja imam dvije majke, jedna je rak a druga vodolija. :) (majka i tetka) I ono sto ste kazali o majkama rakovima i m vodolijama TACNO! :)

I ja sam majka. Da li je neko ko se razumije raspolozen da kaze nesto o meni na ovom planu? Po cemu se to gleda? Ja sam skorpija, podznak lav, sa mjesecom u biku, venerom u devici...to je ono sto znam napamet.... i imam neki povoljan aspekt mjeseca i venere...citala sam u "Astropsihologiji" Jovana Milekica mislim, da je to aspekt koji daje dobru majku. Znam ja da jesam. :) Al onaj Milekic mnogo bre nesto pjesnicki i izmotava se... :) Sta to zapravo znaci? Kakva sam? Ma nije da nisam ipak malo zapitana? :)

P.S. Primjecujem. Da bi isprovocirao nekog ko se razumije za malo besplatne astro price potrebno je da pokazes ili neznanje tesko pomijesano sa bezobrazlukom kao na jednoj temi...ili...sta? Strpljenje? Provoc, provoc...:) Moram smisliti neku provokaciju! ;)
 
Poslednja izmena:
P.S. Primjecujem. Da bi isprovocirao nekog ko se razumije za malo besplatne astro price potrebno je da pokazes ili neznanje tesko pomijesano sa bezobrazlukom kao na jednoj temi...ili...sta? Strpljenje? Provoc, provoc...:) Moram smisliti neku provokaciju! ;)

Vec si pecnula.Mislim na ono sa Milekicem i pesnickim izrazavanjem.Citao sam njegovu knjigu sa plavim omotom,ne znam kako se zove,pisao je pesme na pocetku svakog poglavlja,ali nije astropsihologija.Jako dobar covek i kvalitetan astrolog i ne izmotava se. ;)

Vec si napisala sta moze da ide za dobro majcinstvo.Mesec koji je generalno simbol majke,Venera koja je ljubav,a Mesec u Biku to pojacava.Podznak Lav trazi da sve bude savrzeno i pod konac,a Venera u Devici da sve bude cisto i pedantno.

Dodaj na to i skladan uporedni horoskop majke i deteta i eto keca na desetku.
 
Vec si pecnula.Mislim na ono sa Milekicem i pesnickim izrazavanjem.Citao sam njegovu knjigu sa plavim omotom,ne znam kako se zove,pisao je pesme na pocetku svakog poglavlja,ali nije astropsihologija.Jako dobar covek i kvalitetan astrolog i ne izmotava se. ;)

Vec si napisala sta moze da ide za dobro majcinstvo.Mesec koji je generalno simbol majke,Venera koja je ljubav,a Mesec u Biku to pojacava.Podznak Lav trazi da sve bude savrzeno i pod konac,a Venera u Devici da sve bude cisto i pedantno.

Dodaj na to i skladan uporedni horoskop majke i deteta i eto keca na desetku.

Mislim da je Goran Milekic a ne Jovan kao sto sam napisala. Ova moja kniga je bas Astropsihologija. Sve o svakom polozaju i aspektu, pjesnicko-psihoanaliticki. :) Meni bi odgovaralo da je malo direktniji, a manje umjetnicki. I on je skorpija. Iz Nisa je, koliko sam pokupila negdje. Korice su svijetlo plavo- pastelno ljubicaste i nema tih pjesama, nije ista knjiga sigurno.

Zasto "Mjesec u Biku" to pojacava? Nisam znala da je Mjesec simbol majke, mislila sam da je Mjesec dusha. Da, Lav trazi savrsensto...uh ne pitaj, jos u kombinaciji sa Venerom u Devici!
 
Ne znam odakle je ali je bio dobar astrolog posto nije vise medju zivima.Nije ista knjiga,ova moja je druga,zaboravio sam naslov posto je nisam odavno citao ali nije astropsihologija.U svakom slucaju knjige su mu dobre i napisane tako da se mogu razumeti i primeniti u praksi.

Venera u Biku daje dobre majke,posto je ista simbol ljubavi a Bik sazvezdje kojim vlada i tu joj je upliv najaci.Mesec je i simbol duse ali i majke.U starom Egiptu boginja majcinstva i zastite bila je Izida a njen simbol je mesec.Kada su hriscani ukrali svete simbole Egipta i kopirali,ovu boginju kasnije su nazvali Marija,a dvanaest horoskopsih sazvezdja povezali sa dvanaest apostola.
 
Ne znam odakle je ali je bio dobar astrolog posto nije vise medju zivima.Nije ista knjiga,ova moja je druga,zaboravio sam naslov posto je nisam odavno citao ali nije astropsihologija.U svakom slucaju knjige su mu dobre i napisane tako da se mogu razumeti i primeniti u praksi.

Venera u Biku daje dobre majke,posto je ista simbol ljubavi a Bik sazvezdje kojim vlada i tu joj je upliv najaci.Mesec je i simbol duse ali i majke.U starom Egiptu boginja majcinstva i zastite bila je Izida a njen simbol je mesec.Kada su hriscani ukrali svete simbole Egipta i kopirali,ovu boginju kasnije su nazvali Marija,a dvanaest horoskopsih sazvezdja povezali sa dvanaest apostola.

Ihaaa dokle dopire tvoja informisanost! Nemoj mi rusiti sistem. :) "Hriscani ukrali..." Koliko je lakse zivjeti u neznanju. :) Poprilicno sam neinformisana nazalost, priznajem ali ne toliko da ne znam da je Venera simbol Ljubavi... Sad mi je toliko drago sto je meni Mjesec u Biku, to je potvrda moje sumnje da sam dobra majka. :D Znaci, Venera je vladaoc Bika? Da li mozes da mi preporucis neki sajt osim www.astro.com-a...na na srpskom ili neku dobru knjigu tako psihoanaliza i astrologija. Moram ti reci da sam kad su mi se djeca radjala, prije oko deceniju, mnogo vise citala o A. i radila im natalne karte sa 1 danom "starosti". U porodilistu sam brinula o tome da im se upise tacan minut rodjenja...:D Oni su Jarac/Vodolija, Jarac/Strelac i Riba/Rak...Pogodi sa kim se najbolje slazem, imamo istu energiju...itd? :)
 
Da,sto im je odgovaralo to su prisvojili a sto nije zapalili.Necemo o njima.Za veneru ti govorim jer si me pitala zasto mesec u biku pa eto zbog toga

Nisam upoznat sa sajtovima posto ne citam preko neta tako da stvarno nisam u toku sta se tu desava.Imas dosta toga napisano tako da nece biti problem.

A zasto bi pogadjao,trosim neurone,sinapse i kalorije tek tako i kakva mi je korist.Ajde ja i ti da se dogovorimo,ako pogodim ti mene castis,recimo bonzitom,kafom i sokom.
Jel moze :)
 
U astrologiji otac je Lav, majka Djevica , djete Blizanac :) po ovome Djevice bi treblo biti dobre majke. Slazem da mozda Mjesec u Raku idealna mati

Vage su dobri pedagozi :) Ja nisam jos majka, al umem s decom, posebno pedagoski rad, jako volim decu i oni me vole ( sjajna energija ) radila sam s decom od 2 god pa sve 16 god i nekako mi to prirodno ide , vrlo brzo procenim psiholsku profil djeteta na osnovi to znam sta da radim , i sve mi nekako lako spontano , prosto uzivam :):):) , mada mi to nije struka ( radila sam Unisef pfojekte u Ngo ) .Milsim da cu bti dobra majka.:)
 
Сунце у неком знаку није само по себи доста. По мени је много јачи осећај мајчинства ако се има посла са Месецом у Раку. Тај месец такође мора да буде у кући која му одговара.

Такође, знам цуру Asc Ca, али Mo отишао у девицу и у конјункцији је са Марсом. Мислим да је и меркур примао неки квадрат. Била њена карта "децољубна" или не, у пар минута сам је довољно упознао да јој не бих оставио ни плишану овцу да ми чува, а камоли дете.

Нажалост, мој је утисак да се мнооооооого енергије на овом форуму троши на покушаје да се опште особине знакова рефлектују на комплетне људе. Зато настају и свађе, јер се астролошка етика крши када се некоме инсистира "имаш то и то, такав/ва си" и поред тога што особа негира ту особину.
 
Kažu ljudi, Račice su najbolje majke.
Ja sam Račica, a uopšte nisam majčinski tip (iako imam dosta "od Raka" u sebi).
Znači... nema nekog čvrstog pravila..

Upravo:D
Moj post je bio šala...iz nekog razloga mi jako smeta ova tema...čudno, ne smetaju mi one ' ko je najlepši, najpametniji, najbolji u krevetu' al ova mi jako bode oči....
Inače ni ja baš nemam majčinski instinkt...mislim da bih se ja sa svojom decom samo igrala po ceo dan i učili bismo da crtamo, pišemo i tako to. Vodala bih ih u pozorište, bioskop, razne radionice.
:lol:
Donekle i jeste blizanački...
 

Back
Top