pitanje za doktoricu

  • Začetnik teme zabrinuta gosca
  • Datum pokretanja
Z

zabrinuta gosca

Gost
Imam 20 godina i jos uvek sam nevina.Pre desetak dana bila sam kod ginekologa i rekla je da imam kandidu. Prepisala mi je kansen mast 1%, ispiranje kamilicom i tablete mycoseb. Terapija 5 dana. Medjutim proslo je vise od 5 dana a problem je jos uvek tu, jos uvek osetim peckanje i neprijatan miris. U medjuvremenu sam dobila menstruaciju posle svega 19 dana od prethodne. Inace je dobijem na 30 dana i traje po 5 a ovaj put je trajalo svega 3 dana. Da li je to normalna menstruacija pa sam sad u neplodnim danima ili nije. Sad neznam da li da nastavim da mazem i dalje i da pijem te tablete ili mi preporucujete nesto drugo neku drugu kremu ili slicno.
 
Terapija je adekvatna samo kod tebe je malo spora iz razloga sto si nevina pa ne mozes da stavis vaginalete,tvoj ginekolog je pregledom verovatno ustanovila da za to nema mogucnosti zbog oblika himena.
Menstruacija tj krv svakako menja kiselost vagine pa je moguce da su se gljivice zadrzale.
Otidji ponovo kod ginekologa da ti uradi bris i ako ne pomaze promeni terapiju...nije nista za zabrinjavanje samo treba biti uporan.Menstruacija nekad zna da porani kao sto zna i da zakasni,i da bude manje ili vise obilna...sve je to normalno da se desi ponekad.Ne brini zbog toga.
 

Back
Top