DA LI TREBA TUĆI DECU U VASPITNE SVRHE?

Normalno je da dete po nekad treba udariti, iskljucivo po dupetu. Deca umeju da budu nekad bezobrazna i nemirna tako da moras primeniti silu. Mada to treba izbegavati ako je to moguce. Mene je jednom baba tukla preko golih ledja zitkim prutem, i to me je udarala iz sve snage jedno deset udaraca, tako da je deda morao da je udari samarom da prestane. Inace je njoj otac slomio kuk sa devet godina, tako sto je pogodio kamenom. Ja poludim kad vidim da roditelji tuku decu bez razloga. Moj brat i snaja tuku sinovca npr. ako dete se upisa u gace, prebiju ga a mali ima samo dve i po godine.
 
Moj brat i snaja tuku sinovca npr. ako dete se upisa u gace, prebiju ga a mali ima samo dve i po godine.
Нису нормални. Пре неко вече видим ситуацију брат и сека од једно 2,5 до 3 године, мушкићу тата дозволио да се воза у аутићу (знате оне на жетоне), а када је и малецна хтела добила је добре батине по гузи, а малац говорио тати: хоцу још.. и татек му је дао. Секица је седела поред маме и јецала. Дискриминација. Страшно каквих дебила има.
 
Нису нормални. Пре неко вече видим ситуацију брат и сека од једно 2,5 до 3 године, мушкићу тата дозволио да се воза у аутићу (знате оне на жетоне), а када је и малецна хтела добила је добре батине по гузи, а малац говорио тати: хоцу још.. и татек му је дао. Секица је седела поред маме и јецала. Дискриминација. Страшно каквих дебила има.

Ужасна неправда.
 
Нису нормални. Пре неко вече видим ситуацију брат и сека од једно 2,5 до 3 године, мушкићу тата дозволио да се воза у аутићу (знате оне на жетоне), а када је и малецна хтела добила је добре батине по гузи, а малац говорио тати: хоцу још.. и татек му је дао. Секица је седела поред маме и јецала. Дискриминација. Страшно каквих дебила има.

Nista cudno za Balkan.
"On je ipak musko" i te debilne fore...a realno dobar deo tih strasnih muskarcina i sa tri, cetiri banke vise mamici na sisi...debili od dece prave debile. :lol:
 
Pre neki dan u Pargi na plaži, mladi bračni par, Rumuni ili Moldavci sa dvoje blizančića od oko 4 godine. Svima su privukli pažnju. Deca razmažena do besvesti, sve što traže to je uz kuknjavu. I sve što traže uz tu kuknjavu i dobijaju, Šta će od njih postati kada odrastu ako ne saznaju da ne vredi kukati nego uložiti trud ako nešto želiš da postigneš.

Kakve veze ovo ima sa batinama i vaspitanjem? Pa kada bi umesto toga što traže kuknjavom dobli malko po guzi ne bi im, pre svega, više palo na pamet da kukakju za sve i svašta, a onda bi naučili i da se do onoga što želiš ne dolazi kukanjem nego sopstvenim trudom,

I da, moram da primetim, dečkić je mnogo više kukao od curice... ;)
 
Препоручујем да одвојите времена и да прочитате.

http://xn--80aaaahbp6awwhfaeihkk0i....a/1263-vlajko-panovic-do-sedme-godine-3-tabua
Odličan članak! :super:Naročito mi se sviđa ovaj deo, sa akcentom na poslednjoj rečenici:
"У васпитању деце и у школи треба да култивишемо доброту и здрав и позитиван однос према себи и другима, природи и Господу. Ако имамо ту вертикалу, имаћемо оријентацију и добијаћемо добре људе. Данас, првенствено на Западу, имамо наопаку сцену, где најбоље научнике, а лоше људе добро плате и они сваке недеље на тржиште избаце по један наркотик, радећи против човечанства. Цивилизација тако не прави добре индивидуе, већ успешне, агресивне и моћне. Постаје важније имати него бити, па је преображај ка бити, оно што треба да нам помогне да будемо бољи".

Ja ovo ponavljam mojoj deci kao mantru.
 

Back
Top