Tema koja nema veze sa predsednickim izborima u Srbiji

Trebalo bi zabraniti nosenje krzna

  • Da treba zabraniti

  • Ne

  • Zabraniti od zivotinja koje se ne koriste u ishrani.

  • Zabraniti za sve osim domacih one koje covek gaji


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jeste. Ali gledas "Opstanak" ili slicne dokumentarce. Ubistva su sastavni deo prirode ma koliko to uzasno izgledalo. To je realnost koju treba prihvatiti. Naravno, ovde govorim o cistom opstanku, a ne ubijanju iz zadovoljstva i kojekakvih perverzija.

Naravno.Pricam o industriji mesa, ne o prirodnom poretku stvari.Ja sam za to da ako se nekome jede meso, noz u ruke, pa u sumu.Kom opanci, tom i dzeri.
 
Uf, zahebano pitanje. Da odobravam ubijanje zivotinja da bi se njihovo krzno naslo na telesini neke babe, ne odobravam. Ali sa druge strane, ta industrija zaposljava ogroman broj ljudi, dok je kod nas to nekome jedini zanat.

Mozda bi najbolje bilo da se ukida postepeno, uz obavezan proces prekvalifikacije radnika, sto bi, naravno, placala drzava.
 
Naravno.Pricam o industriji mesa, ne o prirodnom poretku stvari.Ja sam za to da ako se nekome jede meso, noz u ruke, pa u sumu.Kom opanci, tom i dzeri.

Pa to je povratak u proslost. Podela rada je veoma uticalo na razvoj civilizacije. Ako svi budi sve radili necemo imati naucnike koji ce nas gurati napred posto ce svi biti zauzeti osnovnim stvarima. Tako da ne vidim problem u mesnoj industriji.
 
Zamena teza.Vuk to radi samo kad je gladan, ne na industrijskoj osnovi i bez ikakve potrebe.
Pa ne radi se to radi zabave, već radi ishrane ljudi koji jesu gladni.

Jel? Oduzimanje dela teritorije od strane vojno, tehnoloski i finansijski mocnijih onima koji su tehnoloski, vojno i ekonomski slabiji je prirodan proces.tacka!
Ko sad zamenjuje teze? I to jeste prirodan proces. Zato i danas jače zemlje vladaju manjim na više načina. Ali to je sada off i nećemo o tome da pričamo. Tj. ja neću. Optužuju me ljudi u poslednje vreme da ih ućutkavam :D
 
Pa ne radi se to radi zabave, već radi ishrane ljudi koji jesu gladni.


Ko sad zamenjuje teze? I to jeste prirodan proces. Zato i danas jače zemlje vladaju manjim na više načina. Ali to je sada off i nećemo o tome da pričamo. Tj. ja neću. Optužuju me ljudi u poslednje vreme da ih ućutkavam :D

Biljke mogu da prehrane celu planetu, bez ubijanja.
 
Ja vidim, i zato ne jedem meso, i ne nedostaje mi nimalo.

Meso je potrebno, nekom manje, nekom vise, a nekom veoma. A ovih poslednjih ima dosta. Neizvodljivo je da svako od njih ide u lov. Ali to nije kraj price. Borba za bolji uslov zivota zivotinja u zatocenistvu ce se uvek voditi i napredovati. Nikada to nece biti sloboda kao da su u prirodi, ali ja ne vidim drugo resenje. Jedino da ljudska vrsta nestane.
 
Lavica zubima polomi vrat antilopi, ne kida je dok je ziva-tracenje energije.Lavica ubije jednu antilopu, ne drzi milion antilopa u kavezima i ne ubija ih nozem ili strujnim pistoljem.

Ne, lavica uguši antilopu time što joj smrska grkljan i prekine disajne puteva. Veoma bolan i ne baš kratak proces.

Je li ti stvarno ne shvataš da je svejedno da li jedna fabrika ubija 1000 ovaca dnevno za 1000 ljudi ili da 1000 ljudi sami ubijaju te ovce. Kako bi svi ljudi iz gradova lovili po šumama? Pa da nema uzgoja životinja za ishranu mi bismo davno poubijali sav živi svet.
 
Ne, lavica uguši antilopu time što joj smrska grkljan i prekine disajne puteva. Veoma bolan i ne baš kratak proces.

Je li ti stvarno ne shvataš da je svejedno da li jedna fabrika ubija 1000 ovaca dnevno za 1000 ljudi ili da 1000 ljudi sami ubijaju te ovce. Kako bi svi ljudi iz gradova lovili po šumama? Pa da nema uzgoja životinja za ishranu mi bismo davno poubijali sav živi svet.

Nije to tema. Reci ti nama da li si za to da se zivotinje ubijaju samo radi krzna?
 
Evo, nemam vremena da odgovorim na to pitanje dajući odgovore na ostala postavljena pitanja :D.

Ni u kom slučaju. Krzna samo od životinja koje se uzgajaju. Ubiti leoparda radi njegovog krzna treba da bude zločin.

A koja je tacno razlika izmedju zivog leoparda i zive zivotinje koja zivot provodi u kavezu cekajuci da bude ubijena ili odrana nazivo?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top