„Zadovoljni“ korisnici Neobee ADSL usluga

nsduke

Početnik
Poruka
3
Januar 2008. godine


Odlučili ste da postanete korisnik adsl usluge. U Novom Sadu postoji više provajdera koji vam to mogu omogućiti. Čuli ste sigurno i od ranije za provajdera Neobee, koji u zadnje vreme baš često reklamira svoje adsl usluge i odlučili ste se za njih. U tim reklamama čuli ste da se radi o paketu usluga koji podrazumeva sledeće:
- besplatan modem i setup
- rešavanje vašeg zahteva u najkraćem mogućem roku
- stalnu i sigurnu vezu
Dolazite veseli da preuzmete opremu, naravno oni vam daju neke papire da potpišete, uz to vam kažu da su to formalnosti i vi naravno ushićeni potpisujete sve to jer ipak oprema je skupa i morate garantovati za nju.
Nakon toga sledi:
- Naravno da dobijate modem na korišćenje koji morate vratiti po prestanku korišćenja usluge
- Taj modem nosite kući i sami se snalazite kako da ga prvo povežete sa telefonskom linijom i računarom (uz uputstvo na srpskom jeziku za više modela modema tako da nećete baš biti sigurni koji je vaš modem od ponuđenih)
- Naravno ako imate kratak kabel koji ide prema telefonskoj liniji, koji ste dobili od provajdera, i ako ne znate ništa o žicama - nećete moći sami da povežete modem
- Od vašeg zahteva da želite da koristite adsl uslugu, pa do realizacije mora da prođe bar 15 dana, naravno ukoliko vaš telefonski priključak ima tehničkih ulsova za to
- Ipak, naoružani strpljenjem, lemilicom, izolir trakom povezali ste se na internet i sve brige su sada iza vas...
Hm ... Da li je baš tako ?
Posle nekog vremena iskače prozor – diskonektovani ste sa interneta. Hm... Pa dobro šta sad i drugim provajderima se to dešava. Poučen ranijim, sličnim iskustvom kod drugog provajdera dovoljno je resetovati modem tj. izvući mu napajanje i ponovo ste na netu – ništa posebno. Hm... ništa se ne dešava... Probate još par puta, ali rezultat je isti. Sledeći korak, pretpostavljate je restartovanje računara. Dobro, restartovali ste računar, isto. Hm, da niste možda pogrešno restartovali modem? Pa, dobro nije problem restartovaćemo ponovo. Ništa...
Kao pravi iskusan korisnik kompjutera, restartujem računar ponovo i evo ga sad radi ?! A, dobro desilo se, šta sad ...
Kad posle 30 minuta ista priča i tako sam ja koristio usluge adsl-a pola meseca i na kraju sam odustao od silnog restartovanja računara, bojim se pozliće mu. Odlazim u Neobee da vratim iznajmljen modem bez ikakve ljutnje, šta sad ne radi, ne radi, vratiću nazad.
E tu nastaje najzanimljiviji deo priče:
Ne možete da vratite modem i opremu kad vi želite nego tek kad vas oni obaveste da ste usključeni. Dobro takva je procedura.
Ali, zabrinuto će Neobee devojka: „A kad ste vi postali korisnik naših usluga?“
na šta smireno odgovaram: „Pa od pre 15 dana, zbog čega me pitate?“
Neobee devojka: „Uh, pa postoji novina, Vi ste potpisali ugovor po kome ste dužni da morate da koristite adsl uslugu najmanje godinu dana“.
„Jesam potpisao 2-3 papira ali tamo nisam video da piše da sam u takvoj obavezi“, zajedno prelazimo ugovor i stvarno toga nema tamo.
Dolazi druga ADSL Neobee devojka, sasluša celu priču i kaže:
ADSL Neobee devojka: „ Pa, da nema u tom ugovoru reči o tome ali dok ste popunjavali formular na internetu bili ste obavešteni o tome“.
Pokušavam da se prisetim kako sam popunjavao formular pre mesec dana na internetu, ali ne sećam se tih detalja.
Na moje pitanje: „Pa dobro preko interneta je mogao da popuni bilo ko koje podatke, ali niko mi nije od vas ovde rekao kad sam potpisivao da postoji ta obaveza?“.
Odgovor je bio očekivan. ADSL Neobee devojka: „Ali na internetu ste bili upoznati“.
Pa dobro, pitam ja, a ko je popunjavao taj formular ? Kako znate da sam to baš ja ?
ADSL Neobee devojka: „Pa u formularu stoje vaši podatci“ - iako ja ne živim na toj adresi.
Dobro, pitam ja, „koga će te vi sad da tužite za 4000 dinara kazne prekida ugovora?“
ADSL Neobee devojka – naravno : „Pa Vas jer su Vaši podaci u formularu“.
Kako bi mi izašli u susret postojala je mogućnost da moj paket preuzme neko drugi i da on nastavi dalje 11 meseci. Međutim pokušavao sam da nađem nekog kome bih predao vruć krompir – pretpostavljate – nisam našao. Zatim sam došao na ideju da korisnika Neobee adsl-a koji od ranije koristi tu uslugu zamolim (pošto on nije u toj obavezi) da prekine sa korišćenjem svog paketa Neobeea bez posledica i da onda preuzme moj paket, ali nisam nikog hteo da zamaram sa tom pričom. Uglavnom na kraju su mi poslali opomenu koju moram da platim.
 
Ti mozes slobodno da ponistis ugovor.
Ako u ugovoru koji si potpisao toga nema (da moras godinu dana da ih koristis) tebe ne obavezuje.
Oni na internet sajtu mogu da pisu sta zele, to su samo informacije, ugovor je jedino validan za sud. NA sajtu moze da bude i vremensak prognoza da je suncan dan a napolju lije kao iz kabla :)
To su verovatno poceli da stavljeju u ugovore koji su potpisivani posle tvog i tebe to ne obavezuje.
Slobodno raskini a oni neka te tuze sto to neces da platis. Ovo je samo zastrasivanje ne bi li ostao kod njih jos 11 meseci.
Nisi u obavezi da platis ono cega nema u ugovoru.

Ako mi ne verujes idi konsultuj se sa nekim advokatom.
 
Nemoj da shvatite da ikoga branim ali ja koliko znam gde god da se prijavite za ADSL svi vam daju modem i kablove koji su jako kratki i niko ne dolazi da vam poveze vec svi smo mi to sami uradili. Kabl koji vodi ka telefonu ja nisam ni koristio nego sam skoknuo do prve radnjice elektromaterjala i kupio ga (normalno oni su mi tamo u radnji stavili i prikljucak i platio sam za nekih 5, 6 metra neku crkavicu). Nisam koristio ni lemilicu a ni traku ili bilo sta vec sam jednostavno povezao po onoj shemi koja ide uz modem kao uputstvo. Potpuni sam laik sto se tice elektrotehnike tako da sam se ipak snasao. Mislim da to nije nista tesko i verujem da svako sa prosecnom inteligencijom moze da poveze. Neznam ali ipak mislim da ti nisi lepo instalirao te drajvere za taj tip modela modema koji su ti dali jer pretpostavljam da nisi jedini bio ADSL korisnik kod neobee. neta , sto znaci da drugi nisu imali tih problema. Mislim da znam u cemu je problem kod tebe licno. Kazes da si ranije bio kod nekog drugog provajdera, sto znaci da si koristio njihov ADSL modem i da si u kompu vec imao drajvere za taj. Kad si presao kod neobee ti si instalirao nove drajvere ali doslo je do konflikta. Cak i da si deinstalirao prethodne drajvere opet bi doslo do konflikta. Morao si da oboris sistem i na cist racunar da instaliras nove drajvere. Za neverne tome u ovu moju analizu kao dokaz reci cu da svi znamo kad menjamo graficku moramo da obaramo sistem jer u suprotno nova graficka nece ni iz daleka da pokazuje sve svoje igracke potencijale. Tako je i sa svim drugim drajverima.
 
Ja sam na neobi-u vec godinu dana i zaista sam zadovoljan.Nema pucanja veze ni nekog pada protoka kako neki kazu.Zaista lepo radi a mislim da ljaganje drugih firmi da bi svoju podigli nije lepo!! Koristim adsl modem koji sam dobio od njih ali mi je sada jako potreban ruter koji sam nabavio od ortaka ali ne znam da podesim pa ako neko zna neka javi..pozz
 
Vidim da vec neko vreme stoji ova tema,ali me mrzelo da citam(vec u prvom postu referat).:)
@Trazim_curu_zabrak
Tvoja teorija da drajveri nisu dobro inst. mozda i jeste tacna.Aj pogresio je nesto,nije znao,glavno je da da nece vise da koristi usluge tog provajdera.
Problem je zasto je na kraju morao da plati 4500,i nije mogao da raskine ugovor?Sta bre popunjavao preko neta?Ako nepise u samom ugovoru da se obavezuje na godinu dana,oni mogu da se slikaju.Znas kad bih im ja platio?Nikad!
@bokili84
A o cemu ti to majke ti,kad kazes da neko dize svoju firmu???Koliko ja vidim ovde se pominje samo NeoBee.
 
Koristim Neobee ADSL vec 10-tak meseci i zaista nikada nisam imao problema sa konekcijom. Ja sam prilikom potpisivanja ugovora cak platio 2000din. za koriscenje modema ali koliko cujem to vise ne naplacuju. Jedini problem je sto brzina nikada nije ona koja bi trebalo da bude ali mislim da je to slucaj kod svih provajdera (ionako je sve to preko PTT-a).
nsduke, mislim da kod tebe postoji problem sa racunarom, tj. nekim podesavanjem.
Ako nesto nemas u ugovoru to i ne treba da platis.
 

Back
Top