Alfa dream duseci?

Angi7

Aktivan član
Poruka
1.641
Da li neko koristi Alfa dream dušek?

Ima ih u Beogradu i prema onome sto pise na sajtu deluju kvalitetno. Ovih dana se informisem o dusecima za bračni krevet. Hvale se Dormeo i Andrijasevic.

Andrijasevic nema duseke bez zicanog jezgra za bracni krevet, a svi nesto pljuju ta zicana jezgra. Ajde malo pomoci...
 
Е па ајде још неки коментар о ДОРМЕУ. Најпре мислим на рдекија, али и остали који знају нешто о њима. Ја исто гледам да купим дормео и исто ортопедик али је цена много нижа. Где си их ти купио? Димензије 160*200, 14999 дин, то је цена сада!
 
Е па ајде још неки коментар о ДОРМЕУ. Најпре мислим на рдекија, али и остали који знају нешто о њима. Ја исто гледам да купим дормео и исто ортопедик али је цена много нижа. Где си их ти купио? Димензије 160*200, 14999 дин, то је цена сада!
Da, ali je taj dušek debljine 11 cm, dok je alfadream 17 cm. Mislim da mnogo govori i daleko duža garancija alfadream dušeka.
 
Ako vec kupujes novi,onda je bolji bez zice,jer ce te posle nekog vremena kad ti se dusek malo ulegne te zice malo zuljati.Imas sad ove nove antialergijske.Mi smo takav kupili nasoj bebi.Nas bracni kreevet nema dusek,ali da ima,sigurno bih kupila ovaj bez zice;)
 
Ko vam je Alfa dream? To su neki trgovci...nisu proizvodjaci sto je rizicno.
Moj prijatelj ima taj Andrijasevicev dusek...kaze katastrofa. Kad se dusek pocepao unutra se vidi da su materijali trece klase.

Moj savet pogledajte duseke Philip, imaju sve... i koliko sam cuo napravljeni su od stvarno dobrih italijanskih materijala.
 
Duseci sa klasicnim zicanim jezgrom imaju kao i svi svoje prednosti i nedostatke.
Prednost je sigurno dugotrajnost uz preduslov da ima kvalitetnu ispunu.
Ukoliko je ona kvalitetna i izdrzljiva opruge sigurno nece nikad stradati.
Treba da razlikujete bonnel zicano jezgro i dzepno jezgro..prica je totalno druga.
Ovo vam se odnosilo na bonnel jezgro.

Nedostatak bonnela je stepen udobnosti. Naime opruge su medjusobno povezane spiralom tako da se pritisak siroko siri te ni udobnost ne moze biti na zavidnom nivou. Ali u kombinaciji sa kvalitenom ispunom taj nedostatak moze donekle biti kompenzovan.
 
Duseci sa klasicnim zicanim jezgrom imaju kao i svi svoje prednosti i nedostatke.
Prednost je sigurno dugotrajnost uz preduslov da ima kvalitetnu ispunu.
Ukoliko je ona kvalitetna i izdrzljiva opruge sigurno nece nikad stradati.
Treba da razlikujete bonnel zicano jezgro i dzepno jezgro..prica je totalno druga.
Ovo vam se odnosilo na bonnel jezgro.

Nedostatak bonnela je stepen udobnosti. Naime opruge su medjusobno povezane spiralom tako da se pritisak siroko siri te ni udobnost ne moze biti na zavidnom nivou. Ali u kombinaciji sa kvalitenom ispunom taj nedostatak moze donekle biti kompenzovan.

Ono sto je danas trend jesu duseci bez zicanog jezgra. Ne znam da li je to prica konkurencije da bi se omalovazila druga strana, ali iznose se ozbiljne zamerke za duseke sa zicanim jezgrom.

Gvozdje se na svaki nacin izbacuje iz kreveta.Trend su lamelirane letvice i duseci bez zicanog jezgra ( latex ili jeftinija varijanta- sundjer). Spavati na gomili gvozdja sigurno da nije zdravo. Nekada se mislilo da je i perje zdravo pa se danas ti jastuci izbacuju iz upotrebe posebno iz razloga sto su bolesti savremenog coveka razne alergije, a grinje u perju pogoduju razvoju bolesti.

Sa razvojem novih tehnologija, treba se oslobadjati navika iz proslosti. Danas su novi materijali zastupljeni u svakom delu zivota ( od gradjevine do tkanina za odecu). Ne treba robovati proslosti. :)
 

Back
Top