Domaći Hosting

Evo otprilike:

www.hostingsrbija.com - Veoma kvalitetan i pouzdan! Ja par sajtova hostujem kod njih i nijednom nisam imao problema! Usput su i najjeftiniji! Znaci njih ti preporucujem!

www.loopia.co.yu - Nisu losi ali su skupi i naplacuju svo ono sto je kod ostalih besplatno (baze, e-mail naloge, ma sve zivo...)

Kod internet provajdera (EUnet, Sezampro, Verat i ostali) nemoj da hostujes nikad!!! Oni uglavnom nemaju cPanel niti ikakve funkcije i korisnik ne moze da upravlja sa svojim hostingom sem sa fajlovima.

www.uniwebhosting.com - Ozbiljna firma. Kvalitetne usluge. Imaju i iznajmljivanje servera.

www.soloymi.com - Oni su super. Imaju pakete od po nekoliko GB.

www.radomirovic.net - Imaju najveci protok (Bandwidth) u odnosu na prostor od svih ostalih!!! Inace OK su!

www.dreamwebhosting.net - Ovi nisu losi! Cesto imaju neka snizenja. Evo sad vidim neka snizenja domena...

Eto to su ti neki od najpopularnijih kod nas. Ako te jos nesto zanimaj pitaj!
 
Evo otprilike:

www.hostingsrbija.com - Veoma kvalitetan i pouzdan! Ja par sajtova hostujem kod njih i nijednom nisam imao problema! Usput su i najjeftiniji! Znaci njih ti preporucujem!

www.loopia.co.yu - Nisu losi ali su skupi i naplacuju svo ono sto je kod ostalih besplatno (baze, e-mail naloge, ma sve zivo...)

Kod internet provajdera (EUnet, Sezampro, Verat i ostali) nemoj da hostujes nikad!!! Oni uglavnom nemaju cPanel niti ikakve funkcije i korisnik ne moze da upravlja sa svojim hostingom sem sa fajlovima.

www.uniwebhosting.com - Ozbiljna firma. Kvalitetne usluge. Imaju i iznajmljivanje servera.

www.soloymi.com - Oni su super. Imaju pakete od po nekoliko GB.

www.radomirovic.net - Imaju najveci protok (Bandwidth) u odnosu na prostor od svih ostalih!!! Inace OK su!

www.dreamwebhosting.net - Ovi nisu losi! Cesto imaju neka snizenja. Evo sad vidim neka snizenja domena...

Eto to su ti neki od najpopularnijih kod nas. Ako te jos nesto zanimaj pitaj!




Sve je to kul... Ali mene zanima zašto bi se recimo iko ikad odlučio za domaći hosting, sem ako ne zna engleski? Možda i postoji neki razlog, ali eto ne znam, pitam...
 
Sve je to kul... Ali mene zanima zašto bi se recimo iko ikad odlučio za domaći hosting, sem ako ne zna engleski? Možda i postoji neki razlog, ali eto ne znam, pitam...

Ja sam se opekao o strani hosting jednom (ne znaci da je los) jer su stranci idioti. Imao sam hosting od 5 GB sa super domenom u Americi i kad je bilo 15 dana pre obnovu ugovora ja provalim da je onaj lik sa kim sam sklopio ugovor prodao svoju firmu nekom drugom. Ne mogu sad da se setim ali bilo jenekih zavrzlama oko placanja... Tako da sam ostao bez sajta.

Logicno je da su strani hostinzi bolji (oni pouzdani) jer su svi serveri kod njih, ali zasto bi se ti mucio da njima tamo posaljes pare i da se smaras sa njima kad imas brate kod nas za iste pare!?
 
Sve je to kul... Ali mene zanima zašto bi se recimo iko ikad odlučio za domaći hosting, sem ako ne zna engleski? Možda i postoji neki razlog, ali eto ne znam, pitam...

Pa recimo jedan od razloga je da mozes da dobijes racun,koji ces ako si firma da knjizis kao trosak, i da imas umanjenje PDV na kraju obracunskog perioda. Uostalom i nije logicno da bilo koja firma cima svoje zaposlene da koriste licne kreditne kartice da bi placale hosting za firmu zar ne?

Drugi razlog moze biti ugovor koji ce nekome vise znaciti ako je kompanija odavde , nego neka strana jer su onda u slucaju spora nadlezni domaci sudovi.

Eto rece covek da se opekao sa stranom kompanijom koja je prodata i on izgubio svoj sajt. Koga ce on sad da juri da ostvari svoja prava.

Treci razlog moze biti to sto si naveo da neko ne zna engleski i ocekuje da dobije podrsku na srpskom.
Nemoj da mislis da su svima kojima je hosting potreban odlicni poznavaoci engleskog jezika, a i oni koji znaju engleski mozda nemaju poznavanje termina koji se koriste tako da im to znanje engleskog ne bi koristilo.

Cetvrti razlog moze biti da neko nema nacina da plati karticom, jer istu nema pa mu ostaje jednostavno resenje da ode do najblize banke ili poste i uplati obicnom uplatnicom.

Peti razlog je preporuka i poverenje. Recimo ako mi neko u koga imam poverenja i ko se razume u to preporuci da hostujem kod "pera & co" a meni cena odgovara zbog cega bih se ja smarao da gledam na hiljade drugih ponuda kod stranaca i razmisljam koja je dobra, koja losa, koji su prevaranti i sl..

i sesti ralog (ima ih verovatno jos ali mi sad ne padaju na pamet) moze biti i da je daleko lakse, jednostavnije i jevtinije ako nesto nije kako treba dohvatiti slusalicu i socno ( #@@$!$%) se ispricati sa nekim iz podrske :)
 
Učim PHP/MySQL i zato mi je potreban neki domaći server. Interesuje me da li serveri koji rade pod linux-om mogu hostovati moje windows file-ove i ako ne (a verujem da je tako) - onda da mi neko navede neku hosting kompaniju koja radi pod windowsom u kombinaciji Apach serverom
 
Voleo bih bas da vidim na osnovu kojih statistika ovo kazes daj mi link? Ili je to tvoje subjektivno misljenje?
Da malo više čitaš i da se razumeš u rad servera znao bi, jer to znaju i ptice na grani kolika je ekspanzija Linux servera na internetu. :roll: Da ne reklamiram firmu koja se bavi izradom sofvera i web sajtova, za koju znam da imaju server na Linuxu i da su s tim rešili sve probleme dužine rada i stabilnosti servera bez resetovanja.

Evo i jednog teksta lika koji fantastično poznaje operativne sisteme, a samim tim i Linux:
Linux kao operativni sistem
Linux, kao softverski paket, spada u grupu operativnih sistema odn. grupe "programa" koji predstavljaju vezu izmedju hardvera u potpunom smislu te reci i korisnika ili korisnickog softvera. Diskutabilno je u principu, da li rec Linux podrazumeva iskljucivo srz operativnog sistema sa kojime obicni korisnici ne moraju da imaju direktan kontakt (npr. korisnik kuca tekst u svom omiljenom editoru i uopste ne mora da zna da izmedju njega i tastature stoji operativni sistem koji prima karaktere sa tastature putem signala koje kontroler salje procesoru i onda te signale salje grafickom drajveru koji ih salje video kartici da bi se oni na kraju pojavili na ekranu u nekom nama citljivom obliku) ili Linux podrazumeva samu srz operativnog sistema i sav ostali korisnicki softver koji uz to dolazi. Ja, licno, sam pristalica da ovo drugo zovem Linux distribucija a da pod terminom Linux podrazumevam samu srz - kernel sistema (sto se podrazumeva u daljem delu teksta).

Linux je nastao kao akademski projekat Linusa Torvaldsa pocetkom devedesetih godina proslog veka dok je jos uvek studirao informatiku na univerzitetu u Helsinkiju, Finska. Linus nije bio zadovoljan performansama tadasnjih operativnih sistema na postojecem hardveru odn. da budem malo precizniji, nije bio zadovoljan performansama MS Windo*sa i licencama vezanim za tadasnje UNIX operativne sisteme. Prva verzija Linuxa koju je napisao Linus nije bila previse korisna, cak naprotiv, bila je iskljucivo akademski dokaz postignute efikasnosti. Ono sto je tada Linus odlucio pokazalo se kao najbitnije u dosadasnjoj istoriji Linux-a pa mozda i kompletnoj istoriji razvoja softvera. Naime, Linus je kompletan svoj rad, Linux, objavio javno na Internetu gde su programeri i inzenjeri iz celog sveta mogli da se pridruze razvoju. To se i desilo, pa danas Linux predstavlja najefikasniji, najfleksibilniji i po mnogima najperspektivniji operativni sistem. I ne samo to, ono sto je najbitnije, Linux i softverska baza koja se vezala u tzv. distribucije pristupacna je svim profilima korisnika od najobicnije kucne upotrebe do veoma zahtevnih istrazivackih centara. Sve to zahvaljujuci volonterskim doprinosima hiljada talentovanih ljudi sirom sveta, od Azije do Amerike i od Australije do Kanade. Jedan od najvecih problema Linuxa bila je reputacija postojecih UNIX operativnih sistema (HP/UX, VMS, AIX, IRIX, SunOS, itd.) koji su vazili za negostoljubive, komplikovane, teske za rukovanje, neprimenjive sa svakodnevnu ne profesionalnu upotrebu. Mala digresija, pominjem termin "UNIX" i "UNIX operativni sistemi", UNIX predstavlja skup standarda koje jedan operativni sisitem mora da zadovolji tako da se onda moze govoriti o UNIX i ne UNIX implementacijama. Medjutim, Linux distribucije, zbog svoje slobodne prirode (svako ko je zeleo mogao je da doda deo softvera koji mu fali) danas sadrze softverske pakete za svaki ukus i namenu, od kompajlera za razne programske jezike, do kompletnog X Window korisnickog grafickog okruzenja i propratnih paketa (razni office, graficki, browser, mail paketi itd.) koji omogucavaju korisniku maksimalno udoban rad i funkcionalnost.

Najbolji dokaz svemu ovome je i prihvatanje Linuxa od strane velikih racunarskih kompanija tipa IBM, Sun, Dell, SCO itd. koje su do skora promovisale iskljucivo svoje operativne sisteme (IBM-AIX, Sun-SunOS, Solaris, SCO-SCO Unix), a danas nude sirok spektar proizvoda sa podrskom bas za Linux. Takodje zadivljujuci je procenat servera na Internetu koji su "powered by Linux". Kao najnoviji trend i dokaz fleksibilnosti je primena Linuxa u tzv. embedded okruzenjima tj. okruzenjima u kojima su zahtevi i ogranicenja veliki (malo memorije, spori procesori itd.) i gde korisnik nema direktan kontakt sa samim operativnim sistemom. Primeri ovakvih sistema su mobilni telefoni, igracke konzole, elektronski sistemi automobila, licni organajzeri, risiveri, pa cak i mikrotalasne, frizideri itd.

Sve u svemu, Linux, izgleda, ima velike sanse da postane defakto standard u mnogim oblastima primene racunara.ukus nam je razlicit ali ovaj operativni sistem ima veliku buducnost.
Malo pročešljaj internet pa će ti sve biti jasnije.
 
Vidi, kao prvo ja ne navijam ni za Linux ni za Windows jer svaki ima svoje mesto i svoju namenu. Posto se profesionalno bavimo hostingom imamo servere i pod Linuxom a takodje i pod Windowsom. I jedno i drugo je samo alatka i tako i gledam na njih.

Kao drugo ako bih navodio subjektivno iskustvo rekao bih da su podjednako pouzdani. Windows serveri prosek na godisnjem nivou oko 1h downtime po serveru od cega oko 45 min zbog nadgradnje (kontrol panela, Switch-eva) a oko 15 min zbog problema - Linux takodje oko 1h down ( pola sata nadrgradnja , pola sata problemi ) , ali naravno da iz ovog ne mogu da generalizujem jer nekoliko servera svakako nisu merodavan uzorak.

Ono sto je cinjenica je da je linux jos uvek zastupljeniji sto se tice ukupnog broja servera i hostovanih sajtova ali sa konstantnim opadanjem broja servera i hostovanih sajtova , dok windows ima konstantan rast. Ovo se desava od pocetka 2006 i traje jos uvek . Evo i linka sa statistikom: http://news.netcraft.com/archives/web_server_survey.html
Veliki uticaj na nagli porast windows hostinga imala je odluka godaddy-ija i njegove cerke kompanije wildwest koja je najveci svetski hoster da veliki broj sajtova (oko 4,5 miliona cini mi se) koje hostuje prebaci sa Linuxa na Windows platformu.

Sto se tice sajtova velikih korporacija tu je pak Windows dominantan i to vise nego duplo: http://www.port80software.com/surveys/top1000webservers/

Sto se tice sigurnosti i jedan i drugi operativni sistem mogu biti i sigurni i nesigurni i ovo mnogo vise zavisi od administratora nego od operativnog sistema bar kad je hosting u pitanju.

Ovo su otprilike prednosti Linuxa i Windowsa: (dajem original spisak mrzi me da prevodim)

LINUX:
* Most web creation tutorials and documentation refer to this platform
* Long-standing - around for 30 years
* Extremely stable, reliable, functional, and flexible
* Easy to upgrade and expand
* Access to GNU
* Shells such as csh, and ksh
* Most economical solution

WINDOWS:
* Use of ODBC / DSN connections
* SQL 2000/2005
* Scripting languages for dynamic content such as ASP, ColdFusion MX, Active Perl and Visual C++
* Other powerful database tools ranging from Access to MS SQL 2000/2005 Server Database
* User-friendly
* Better support for Coldfusion MX functionality


Znaci kad Vam treba hosting i kad isti birate, birate ga na osnovu onoga sto Vam treba. Ako za izradu sajtova koristite .NET kao platformu onda ce svakako windows biti logican izbor. S druge strane ako Vam PHP/MySQL primarno sluzi sa razvoj sajtova logicniji izbor je Linux i Apache, mada ovo bez problema radi i na Windowsu.

Ako su Vam pak sajtovi cist HTML onda Vam je svejedno na kojoj ce platformi biti, ali bih savetovao Linux/Apache iz jednostavnog razloga sto na nasem trzistu postoji daleko veca ponuda, pa samim tim imate vecu mogucnost izbora.

Bio sam malo duzi, ali se nadam da ce nekom ovo koristiti.

Samo pitanje sta je bolje za hosting Linux ili Windows je po meni besmisleno, jer kao sto sam gore napisao to zavisi najpre od toga sta Vam treba. U jednoj situaciji je bolje jedno u drugoj nesto drugo.

Zamislite da Vas neko pita. Koje vozilo je bolje da kupim za obavljanje posla, Mercedes putnicki ili Volvo sleper. Naravno da ne postoji smislen odgovor bez da znamo koji posao je u pitanju, zar ne?
 
Veliki uticaj na nagli porast windows hostinga imala je odluka godaddy-ija i njegove cerke kompanije wildwest koja je najveci svetski hoster da veliki broj sajtova (oko 4,5 miliona cini mi se) koje hostuje prebaci sa Linuxa na Windows platformu.

GoDaddy je na Win platformu prebacio samo parkirane domene, ne sajtove u eksploataciji.
Sto se tice sajtova velikih korporacija tu je pak Windows dominantan i to vise nego duplo: http://www.port80software.com/surveys/top1000webservers/
Ova statistika se odnosi samo na kompanije iz grupe Fortune 1000. Dakle nije referentna.

Bez potrebe da forsiram jednu ili drugu platformu (ja više volim Plone i RoR :) ), fakat je da je LAMP (Linux-Apache-mySQL-PHP) platforma standard za opštu primenu. Dovoljno je uporediti broj CMSova i CRMova koji rade na ovoj platformi u odnosu na one koji rade na ASP ili .net.
 
Bez potrebe da forsiram jednu ili drugu platformu (ja više volim Plone i RoR :) ), fakat je da je LAMP (Linux-Apache-mySQL-PHP) platforma standard za opštu primenu. Dovoljno je uporediti broj CMSova i CRMova koji rade na ovoj platformi u odnosu na one koji rade na ASP ili .net.

Ma pogresno si me razumeo ni ja ne forsiram ni jednu platformu ( u stvari za moje potrebe je takodje dominantan LAMP) ali mi je malo bez veze izjava Linux hosting je 100% bolji od Windows hostinga ili obrnuto. Sve zavisi sta kome treba, za nekog je bolje jedno za nekog drugo. Moj odgovor se odnosio samo na to, nista vise od toga.
 
Ja cu da se slozim sa onim sto je rekao FLUID za Dreamwebhosting, naime, saradjujem s njima oko 2 godine, sad smo cak i reseller-i, imaju fantasticnu tehnicku podrsku, up time sajta 99,9%, prihvatljive cene i ni jednog jedinog problema nisam imao... Hostujem kod njih preko 30 sajtova i ne nameravam da ih menjam.
 
pozdrav! po ovome sto sam videoo na stranicama hosting kompanija koje ste postavili najbolje resenje je po meni x3media.org jer daju protok na 1GB100GB za 2e mesecno, dok drugi sa manjim protokom vise naplacuju.Dobro naravno da neki od njih daju vise prostora za upload ali ipak... tako da se ozbiljno razmisljam da otvorim nalog kod x3media.org i zato bih zamolio nekoga da mi kaze ako ima nekih zamerki na ovaj hosting provajder...inace treba mi za forum.:cool:
 
Mene zanima dal se na ovim sajtovima moze praviti forum?????Hvala...

Naravno da se može praviti forum.....

U Fantasticu ( cPanelu ) koji dobijete uz svaki Korisnicki racun postoji nekoliko Forum aplikacija ( skripti ) koje mozete instalirati u 2 klika.

Tu su i ostali CMS systemi, Galerije slike i jos mnogo toga gdje se sve digne na server u 2 - 3 klika. Sto je danas standard na vecini servera.

vbulletin, phpbbv3, smf su neki od foruma koje www.Aluhost.com ima u svom Panelu, koji su zajedno sa ostalim skriptama update-ovani sa posljednjim verzijama !!! 8)

Ovdje je cjelokupan spisak.
http://www.aluhost.com/web-hosting/index.html

Ovdje mozete vidjeti spisak svih Skripti koje se nalaze na serverima AluHost-a
 
Da, Fantastico je sjajna stvar.
Ja hostujem 3 sajta na Adriahost-u, i većinu stvari sam dizao Fantasticom (Joomla, forumi, itd).
Inače, kad smo već kod hosting cena i ponuda - ja sam uzeo Business + paket kod Adriahost-a, dobio godinu dana gratis, i držim 3 sajta na jednom hosting nalogu. Izađe me 30€ godišnje po sajtu, sa sve Fantasticom, gomilom mysql baza, mailova, i 50 giga protoka. Bolju ponudu nisam našao.
 

Back
Top