Tranzit cvorova

Onaj sto se pokazuje na astro.com-u je severni, da potvrdim ?
Jos da pitam samo koliko se brzo oni krecu, traznitni cvorovi, nesto mi je cudno kad gledam tranzite :S ... ? Pa da pogledam opet, bas me zanima ...
Znam da nije bas tema, ali kada je meni vladar pete, Jupiter presao preko tog sto se pojavljuje na astro.com-u u natalu i napravio trigon sa Jupiterom u natalu upoznao sam osobu sa kojom imam veoma cudnu, ali krajnje intenzivnu vezu :lol: , jao ne bih trebao da se smejem xD ... traje tako, nekih cetiri meseca do sada ... upoznali se preko interneta :lol: taj cvor je u trecoj kuci, dispozitor je Saturn u Vodoliji, mislim u natalu ... inace taj Jupiter je presao i preko cetiri planeta u natalu doticne osobe koje su tu blizu isto pa sad ne znam ... 8) :-o :o
 
Poslednja izmena:
Onaj sto se pokazuje na astro.com-u je severni, da potvrdim ?
Jos da pitam samo koliko se brzo oni krecu, traznitni cvorovi, nesto mi je cudno kad gledam tranzite :S ... ? Pa da pogledam opet, bas me zanima ...
Znam da nije bas tema, ali kada je meni vladar pete, Jupiter presao preko tog sto se pojavljuje na astro.com-u u natalu i napravio trigon sa Jupiterom u natalu upoznao sam osobu sa kojom imam veoma cudnu, ali krajnje intenzivnu vezu :lol: , jao ne bih trebao da se smejem xD ... traje tako, nekih cetiri meseca do sada ... upoznali se preko interneta :lol: taj cvor je u trecoj kuci, dispozitor je Saturn u Vodoliji, mislim u natalu ... inace taj Jupiter je presao i preko cetiri planeta u natalu doticne osobe koje su tu blizu isto pa sad ne znam ... 8) :-o :o


Pa dobro Znaci Jupiter ti je vladar V- te. Znaci tebi radi kada ti neka planeta predje preko cvora. Ja nisam bas sigurna da moj cvor reaguje u tom stilu. A gde ti je tada bio tranzitni severni cvor?

Ceo zodijak obidju za 18- 18.5 godina, sto znaci da jedan znak prodju za nesto manje od 2 godine. Naj jednom sajtu kaze da predje 3 minuta u toku dana.
 
Poslednja izmena:
E pa to, ne kontam kako se gleda, meni pise da je sada u Vodoliji, a kad pogledam pre nekoliko godina pise mi u Ovnu ... ili ide unazad :S ...
Ako je tu u Vodoliji, to mi je cetvrta ... pa jedino sto sam se preselio i menjao dom i nasao se u novom okruzenju , evo bas od tada kad sam presao , od letos , on je tu u cetvrtoj , samo mi nije jasno , jel ide unazad ili ?
A pre toga kad je bio u konjukciji sa vladarem ASCa, bila najlepsa godina zivota(mada se mozda gubim, sumnjivo mi je ovo kretanje :lol: ) , vladar je Mars na DCu, sve mi je islo i sva moguca priznanja koja sam hteo, dobio sam ... 8) :-o :o
 
E pa to, ne kontam kako se gleda, meni pise da je sada u Vodoliji, a kad pogledam pre nekoliko godina pise mi u Ovnu ... ili ide unazad :S ...
Ako je tu u Vodoliji, to mi je cetvrta ... pa jedino sto sam se preselio i menjao dom i nasao se u novom okruzenju , evo bas od tada kad sam presao , od letos , on je tu u cetvrtoj , samo mi nije jasno , jel ide unazad ili ?
A pre toga kad je bio u konjukciji sa vladarem ASCa, bila najlepsa godina zivota(mada se mozda gubim, sumnjivo mi je ovo kretanje :lol: ) , vladar je Mars na DCu, sve mi je islo i sva moguca priznanja koja sam hteo, dobio sam ... 8) :-o :o


Nije tu nista pogresno u njihovom kretanju. Cvorovi se inace krecu u suprotnom smeru od smera po kojem se krecu planete. Cvorovi se krecu u smeru kazaljki na satu i to im nije retrogradan nego direktan hod. A oni koji rade astroloske programe obicno nisu narocito upoznati sa cvorovima pa napisu da su cvorovi retrogradni. Oni nikada nemaju retrogradan hod jer se izracunavaju po kretanju meseca koji nikada nije retrogradan .
Severni se trenutno stvarno nalazi na 18* Vodolije i ide ka pocetku znaka Vodolije- to mu je direktan i jedini hod koji moze da ima!
 
Neznam da l i baš uma veze sa ovom temom, ali evo mog primera, severni mi je u natalu u trećoj u lavu, južni u devetoj u vodoliji. Pre par meseci kada se južni čvor u tranzitu poklopio sa severnim i obrnuto, počela sam da piskaram ali desilo mi se i da sam upoznala osobu čiji je natalni Mesec na nula stepeni mog južnog čvora a Sunce u konjukciji sa severnim. A počelo je sve bezazleno i drugarski. Pa sad više neznam... Neki astrolozi umanjuju njihovo značenje, mada sigurno postoje periodi u životu kad oni deluju.
 
Nije tu nista pogresno u njihovom kretanju. Cvorovi se inace krecu u suprotnom smeru od smera po kojem se krecu planete. Cvorovi se krecu u smeru kazaljki na satu i to im nije retrogradan nego direktan hod. A oni koji rade astroloske programe obicno nisu narocito upoznati sa cvorovima pa napisu da su cvorovi retrogradni. Oni nikada nemaju retrogradan hod jer se izracunavaju po kretanju meseca koji nikada nije retrogradan .
Severni se trenutno stvarno nalazi na 18* Vodolije i ide ka pocetku znaka Vodolije- to mu je direktan i jedini hod koji moze da ima!

Grešiš, i čvorovi imaju direktan i retrogradan hod, samo što im je direktan hod mnogo kratak pa mnogi zanemaruju to njihovo direktno kretanje i uzimaju neku srednju brzinu na osnovu koje računaju njihov položaj. Ovaj račun se u programima naziva MEAN NODE. A ako uzimaš pravi položaj tj realno kretanje, može se desiti da ti program ispiše slovo D pored simbola što bi značilo da se čvor kreće direktno, tj suprotno od smera u kojem se inače kreće. Ovaj račun se u programima naziva TRUE NODE. Što će reči da hod koji si ti navela kao jedini koji čvorovi imaju nije zaista jedini. Default kretanje čvorova je retrogradno i nikako se ne može reći da idu direktno. To je kao da automobilu koji vozi u rikverc kažeš da je u prvoj brzini. Makar se celog života kretao u rikverc to je i dalje rikverc.
 
Neznam da l i baš uma veze sa ovom temom, ali evo mog primera, severni mi je u natalu u trećoj u lavu, južni u devetoj u vodoliji. Pre par meseci kada se južni čvor u tranzitu poklopio sa severnim i obrnuto, počela sam da piskaram ali desilo mi se i da sam upoznala osobu čiji je natalni Mesec na nula stepeni mog južnog čvora a Sunce u konjukciji sa severnim. A počelo je sve bezazleno i drugarski. Pa sad više neznam... Neki astrolozi umanjuju njihovo značenje, mada sigurno postoje periodi u životu kad oni deluju.

Iscitavajuci temu, naisla sam samo na ovaj post o prelasku SMC preko JMC i obrnuto...

Gde procitati nesto vise o tome?

Iskustva osoba na Forumu?
 
Evo i ja da se nadoovezem sada na temu.Proslo je vremena. :) Severni mi je od pocetka godine mozda malo ranije prolazio kroz 12-to polje a juzni kroz 6. U tom periodu malo po malo sam bila bolesljiva,grlo non stop i tada sam se izolovala od svih da ''sacuvam'' energiju od svih da bi konacno potpuno ozdavila jer se jako cesto ponavljala upala. Pred blizi izlazak iz 12-te gnojna angina me je zakacila i posle toga totalna izolacija od ljudi. Ozdravila sam al mi je zato bol u grlu ostao kao simptom par dana uoci PMS-a i tako traje pola godine... to mi je jako interesantno bilo a i sada se pitam kako se to tako odrazava...
E u isto vreme sam prekinula jednu vezu koja je bila jako bolna,takodje se opet izolovala od ljudi(ne u potpunosti ali poprilicno). Sada je SMC usao u 11 i prelazi preko neptuna tako da sta ce da donese ne znam jos uvek,nadam se neki napredak i izlazak iz stagnacije,al u svakom slucaju,neka prijateljstva su se ucvrstila ali isto tako mi se desilo i da upoznam neke ljude koji su totalni promasaj za mene kao i ja za njih.
 

Ako bi pojednostavila priču, kroz Južni čvor, nosimo iskustva iz prošlih inkarnacija.
Samim tim smo skloni da tokom života, u aktuelnoj inkarnaciji - ovom životu, rešavamo probleme na sličan način. Naša podsvest nam šalje informacije u stilu "već vidjeno", pa su nam i postupci slični.Ali življenje linijom manjeg otpora, karmički se ne nagradjuje, već se od nas očekuje evolucija, susret sa nepoznatim i novi pristupi.Postoje ciklusi od 18, 36, .. godina života, do kada nam se toloriše da većinski koristimo pristupačne energije Južnog čvora. Kroz ovaj čvor je dozvoljeno davanje, odbacivanje, odvajanje od prevaziđenog.

A zatim trebamo prepoznati ulogu Severnog čvora, koji je po svojoj prirodi u opozitnom položaju Južnom čvoru.To nam je pravac za napredak u životu i evoluciju duše. Jedino se kroz Severni čvor se mogu ostvarivati dobitci na svim životnim planovima. Obzirom da nam je njegova priroda potpuno nepoznata, čak strana, često se dešava da smo preplašeni energijama koje donosi. No većina nas zna da je najlakše opstajati u okviru poznatog i prirodan je strah od novog, promena, pogotovo u nama samima.

Poznajući prirodu Mesečevih čvorova, možemo naslutiti značenje njihovih tranzita kroz polja ( kuće ) natalnog horoskopa.
 
Poslednja izmena od moderatora:
ja ove godine pred kraj imam inverziju m. cvorova....u solaru za narednu godinu su 3/9 solarna kuca,1/7 natalna......kako da gledam na ovo sto oni donose...kad donose dogadjaje da li gledam mesto gde su ili vladare?
 
Jaooo, kako me nervira skretanje sa teme na svim temama, ukljucujuci i ovu. Brate, od 60 i nesto odgovora, samo 3-4 su na zadato pitanje :dontunderstand:

Sta ga brejkera :thumbdown:

Ja pratim kretanje Cvorova samo po kucama. Nedavno sam prosla tranzit SMC u VIII, JMC u II kuci i mogu vam preneti iskustvo vezano za taj tranzit: s obzirom da u to vreme nisam imala posao, po 1. put posle skole bila sam izdrzavano lice, da se ne izrazim zivela sam na tudjoj grbaci neko vreme. Znaci, moji poslovni prihodi 0, ali je zato partneru islo extra finansijski i jos nekim ljudima iz moje porodice, koji su doziveli poboljsanje finansija.
Nasla sam pred kraj tranzita nov izvor prihoda. Nesto kreativno cime sam se dotle bavila iz hobija pocela sam da naplacujem, umesto da radim konsultativno i odlicno je krenulo. Dakle, razmislite o sopstvenim unutrasnjim resursima, ako ih vec nemate od posla.
Dobila sam sudsko resenje o dobijanju nekog starog duga od bivse firme, ali samo na papiru, nazalost.
 
Poslednja izmena:

Back
Top