Ne znam sta je ?

Rally_Vozac

Početnik
Poruka
43
Ne znam sta da napisem u naslovu necete zamjeriti, ovako, prije 10 -15 dana pojavi mi se mala ranica zadebljanje na donjoj usni posle par dana se razbolim prehlada temperatura 37-38 ne vise ... grlo boli, zatim mi to nesto iskoci i na gornjoj usni i na jeziku. Doktorka kaze mozda herpes pa se prosirio unutra na jezik, ne znam sta je. (mada nisam nikad imao herpes, koliko znam) uputi me specijalisti (uho grlo nos) odem kod toga on mi to premaze na jeziku nekim jadima ...... i kaze da navratim sutra ako se ne povuce (ono na usnama se povuklo) ali ja osjecam kao da ce mi iskociti ponovo u ustima kod donje vilice isto neka gutica a i ovo strasno boli na jeziku kad jedem u PM...zabrinuo sam se majke mi 8-):shock: sportom se bavim, ne pusim, ne pijem ali bas nikad ... Stvarno mi nista nije jasno sve vise sumljam da ovi doktori veze nemaju ...... :sad:
 
Doktori ti nista konkretno nisu rekli, ni da li je herpes na usni i jeziku?
Promena na jeziku moze biti cak i afta, no bilo da je herpes ili afta svakako su odraz pada imuniteta i tretirao ti te promene nekim preparatom ili ne one ce se spontano povuci kad ti se imunitet oporavi.
Btw, obe promene se lako prepoznaju po izgledu pa me cudi ta neka "neodredjenost lekara" koju si ti opisao.
 
Ma pogledala je ona, kaze prvo da je ovo vani herpes i onda pogleda na jeziku i kao kod afte nije duboko kao rana ta sta znam, kaze moguce da je herpes ali ja ne znam vidi kod specijaliste i dala mi uputnicu .... ovaj dole pogleda kaze pijes li neka zajebancija kao znamo se ... i natrlja mi tim nekim rastvorom nisam zapamtio kojim znam da pita sestru da mu da neki 3% ona kaze nema onda on kao moze i 5% i tim mi je to natrljo :lol: kaze ako ne bude ok dodji i sutra, mada ja osjetim da ce nesto da mi iskoci na unutrasnjoj strani usne isto ispod jezika, ma pijem i vitamina i sve nisam nikad imao sa tim problema bas mi nista nije jasno, mada moguce u poslednje vrijeme sam bas trenirao i po snijegu i kisi moguce da je forsaza velika bila ne znam jbga .........
 
Dao ti je lekar da ispiras usnu duplju sa 3% hidrogenom, sto jeste terapija za afte. Na usni moze biti herpes, sto najverovatnbije jeste, a grizlice u ustima su najcesce afte i one znaju da bole ko djavo. Ispiranje hidrogenom, vitamini, dosta odmaranja i proci ce. NEma mesta panici. A ni mi ne mozemo da ti kazemo sta bi moglo biti kada promena mora da se vidi da bi ista moglo da se kaze.
 

Back
Top