Crkva i astrologija

1010011

Zainteresovan član
Poruka
144
Da li vam smeta što Srpska Pravoslavna Crkva napada i oštro kritikuje astrologiju i da li vi smatrate da ste lošiji vernici samo zato što verujete u astrologiju?

Svaki pop će vam reći da su pravoslavna vera i astrologija nespojive. Da li ste razmišljali na tu temu?
 
1010011:
Da li vam smeta što Srpska Pravoslavna Crkva napada i oštro kritikuje astrologiju i da li vi smatrate da ste lošiji vernici samo zato što verujete u astrologiju?

Svaki pop će vam reći da su pravoslavna vera i astrologija nespojive. Da li ste razmišljali na tu temu?
Ne smatram sebe loshom vernicom zato shto verujem u astrologiju ili prosto razmishljasm o tome, da li je ona tachna. Ipak, nekada sam mnogo o tome razmishljala i dvoumila se, chak se ponekad osecala veoma loshe. Losha sam ako sam zla, ako chinim loshe stvari drugima, sebi, prirodi, ako ne chinim nishta onda kad mogu.
Mislim da je to prilichna ujdurma, mada ne znam chija, oko astrologije u smislu kako je ona bezbozna a svi koji se njome bave-nevernici i antihristi.
Pozdrav svima.
 
1010011:
Da li vam smeta što Srpska Pravoslavna Crkva napada i oštro kritikuje astrologiju i da li vi smatrate da ste lošiji vernici samo zato što verujete u astrologiju?

Svaki pop će vam reći da su pravoslavna vera i astrologija nespojive. Da li ste razmišljali na tu temu?

Svaki pop i pravoslavna vera su takodje nespojivi. Da li si razmisljao na tu temu? (novine, pa Vranje, pa tarife za krstenja/vencanja/sahrane/kilogrami-od posta sigurno :lol: ... itd.). Verujes li ti u popa ili u ...? I otkud ti ideja da je pavoslavna crkva u pravu (a narocito pop :D )? Sta je sa bramanizmom(3000god starije od hriscanstva), budizmom, taoizmom, slovenskom religijom (koja je takodje stovala jednog Boga, i ako su se istoricari potrudili da od nje naprave paganski cirkus) cije su ideje usle u temelj pravoslavlja, islamom (koji je najmladja opsteprihvacena religija)... I sto ti decko juris razlike i dogmu. Bavi se slicnostima, pa ces tako pronaci sustinu, a detalje i akademske razlike ostavi debelim popovima da na njih ostre zube...

Pozdrav decko
i
"Учити, учити и само учити" - друг Лењин
8)
 
Naravno da je najvaznije ono sto covek oseca iznutra, pa prema tome i astrologija je unutrasnja stvar svakoga. Ne mislim da cu ikada manje postovati casni krst i veru svojih predaka samo zato sto hocu da se upoznam sa astrologijom. Vazno je ne gnjaviti druge time ako ih to ne dotice. Uostalom, najvisa svestena lica proucavaju i marksizam da bi znali sta kaze druga strana, a nakaradni su svi koji misle kao cica Vukosav - iako mogu da se kladim da je onaj ko stoji iza tog imena jedan dobar covek. Iskljucivost je preteca mrznje, da ne nabrajam dalje... A ni ja ne volim Lenjina, iskreno, najvise zato sto se mnogo kurvao pa zaglavio sif. Eto.
 

Back
Top