МОБИЛНА БИБЛИЈА!!!!!!!!

Poruka
6.117
БРАЋО СРБИ!ЕПАРХИЈА ВАЉЕВСКА ИЗДАЛА "МОБИЛНУ БИБЛИЈУ!? КОЈА НИЈЕ ВИШЕ СА СТИХОВИМА ,ЗАЧАЛИМА И СТАНДАРДНИМ НАСЛОВИМА.ОВА "МОБИЛНА" ЈЕ У СТВАРИ НАПИСАНА КАО КЊИЖЕВНО ДЕЛО СА ЦИЉЕМ ДА СЕ "ДОПАДНЕ" МЛАДИМА И КОШТА САМО 399ДИН.
ЈЕЕЕРЕС УЗИМА МАХА И УЗИМА ДАНАК!!]:-(
 
Е, смањи слова, мислим, нема потребе да се толико узбуђујеш иако је у питању скандал.
Треба сачекати и видети како ће реаговати Патријаршија и Синод СПЦ...
 
Dobro,pa?!?

Ja sam je kupila na sajmu knjiga.Izdaje ''Glas crkve''

To shto su spojili sve stihove olakshava situaciju u chitanju i shvatanju,takodje su je sa jekavskog preveli na ekavski.Mnogo je laksha za razumevanje.

Mada sam ja vishe za staro izdanje.U novom pored stiha,nemaju smernice ostvarenja u novom zavetu.
Ipak sam vishe navikla na staro klasichno izdanje.
 
Zashto bi bila jeres prilagodjavanje narodu.

I ako ljudi mozda ne vide kroz istoriju su se desile velike promene u crkvi,pa chak kroz liturgiju,za koju kazu da je ostala nepromenjena.

Najnoviji spor je nastao izmedju Vladika,da li treba da budu otvorena vrata na oltaru za vreme sluzbe ili ne.Da li sveshtenik za vreme prinoshenja svetih darova treba da govori glasno ili ne.

I ako ovo deluje kao mizerna razlika,ipak je dovela do toga da neke Vladike ne razgovaraju medjusobno.
 
Zashto bi bila jeres prilagodjavanje narodu.

O tome se i radi. Koliko ljudi je pročitalo Bibliju? Ja nisam i neću, osim ako ne budem imao dooosta slobodnog vremena. Ovako se pruža prilika mladima, slabije obrazovanima, pa i praktičnim ljudima, koji ne žele ili ne mogu da se bave Biblijom u sadašnjem obliku, da je pročitaju i shvate poentu. Ako je štampa eparhija verovatno je poenta nepromenjena.
 
O tome se i radi. Koliko ljudi je pročitalo Bibliju? Ja nisam i neću, osim ako ne budem imao dooosta slobodnog vremena. Ovako se pruža prilika mladima, slabije obrazovanima, pa i praktičnim ljudima, koji ne žele ili ne mogu da se bave Biblijom u sadašnjem obliku, da je pročitaju i shvate poentu. Ako je štampa eparhija verovatno je poenta nepromenjena.


:-D


da,nepromenjena je .
 
O tome se i radi. Koliko ljudi je pročitalo Bibliju? Ja nisam i neću, osim ako ne budem imao dooosta slobodnog vremena. Ovako se pruža prilika mladima, slabije obrazovanima, pa i praktičnim ljudima, koji ne žele ili ne mogu da se bave Biblijom u sadašnjem obliku, da je pročitaju i shvate poentu. Ako je štampa eparhija verovatno je poenta nepromenjena.

Nisam imao prilike da vidim ovo izdanje ali bih reagovao na stav da treba prilagodjavati neke stvari (pa i Bibliju) nekim "mladim, prakticnim " ljudima.
Mislim da onaj ko zeli da procita Bibliju to treba da uradi u nekom osnovnom obliku (ili bar u prevodu koji je od strane crkve odobren). Onaj ko ne zeli da se bavi Biblijom, ne treba to da radi ni u kom obliku a ne da mu se prilagodjava jedan takav tekst.
Sve me to podseca na ove nove djake koji lektiru odgledaju u prezentaciji WB ili Paramount-a...skracivanje i prilagodjavanje je to sto unistava poentu, a to je da se Biblija ne cita kao petparacki roman...
 
Има ту још једна поента....да се свето писмо НЕ СМЕ МЕЊАТИ....из било каквих побуда....

Знам Зилоте чачански, али зар није боље да се нашим савременим будалчинама макар и на овој начин омогући макар мало схватања Књиге над књигама - а они
који буду заиста заинетересовани прочитаће и Библију. Овако то компликовано штиво појединци у свом незнању тумаче како им падне на памет буквално схватајући и цитирајући садржину светих књига.
Овако како ти тумачиш испада да је и штампана Библија за децу - светогрђе!
 
Nisam imao prilike da vidim ovo izdanje ali bih reagovao na stav da treba prilagodjavati neke stvari (pa i Bibliju) nekim "mladim, prakticnim " ljudima.
Mislim da onaj ko zeli da procita Bibliju to treba da uradi u nekom osnovnom obliku (ili bar u prevodu koji je od strane crkve odobren). Onaj ko ne zeli da se bavi Biblijom, ne treba to da radi ni u kom obliku a ne da mu se prilagodjava jedan takav tekst.
Sve me to podseca na ove nove djake koji lektiru odgledaju u prezentaciji WB ili Paramount-a...skracivanje i prilagodjavanje je to sto unistava poentu, a to je da se Biblija ne cita kao petparacki roman...

da, ovo ima smisla
 

Back
Top