Da li se svercujete u javnom prevozu ?

Xaxa pa ne znam da li si svestan gde živiš/mo ali to je ogromna cena za većinu stanovništva, sa koje god strane gledaš...Čak i za one koji imaju pristojne poslove, a koji sve češće biraju da ne kupuju markicu nego da uzimaju taj novac...

To sve ide u krug... ka boljem ili ka gorem, od nas zavisi.
Ako ne platimo markicu... pa zaposleni u GSP ne prime platu, oni ce npr. manje da izlaze po kafanama... oni tamo ce manje da se oblace... a ovi sto prave garderobu... mozda odluce da im ne treba nista oko kompa (moja struka).
Nemoguce je da se ustedi samo u jednom delu, sve je to povezano.
 
To sve ide u krug... .

a što malo ne ide u krug kad platimo, da mi koji plaćamo - da nam bude bolje...nego samo kad ne platimo :aha: i uvek bude majmun onaj koji plati, a onaj koji ne plati - nikom ništa.
jednostavno, objašnjenje za sve je - neplaćanje, a ne bih rekla da je istina da se prevoz baš toliko ne plaća koliko ima nedomaćinskog raspolaganja novcem.
 
http://www.blic.rs/vesti/beograd/bu...-prevoz-pojeftinila-60-odsto-a-efekat/dm18dkw
Kako god je mazali šlagom brutalna istina je da su sadašnje a i prethodne garniture u dosluhu sa kriminalno tajkunskim strukturama nametnule nerealnu cenu stanovništvu i drže se iste i pored skoro decenije potpunih promašaja u ''efikasnosti naplate karte'' i činjenice da mi već finansiramo prevoz iz Budžeta...Pazi molim te Slobi u vreme sankcija i ratova nije trebala kinta a danas se vozimo u njegovim autobusima i starijim i gužve su ISTE kao devedesetih pa gde ide ta razlika već godinama...Milioni evra se slivaju na nečije privatne račune na Kajmanima i kada ovi padnu i neko sledeći eventualno ukine sistem, što je teško ali moguće zamisliti, oni će samo da ugase firmu i odmagle...''Promene'' su nam donele ne pravnu i ekonomsku stabilnost već hiljadu novih načina za pljačku građana.
 
http://www.blic.rs/vesti/beograd/bu...-prevoz-pojeftinila-60-odsto-a-efekat/dm18dkw
Kako god je mazali šlagom brutalna istina je da su sadašnje a i prethodne garniture u dosluhu sa kriminalno tajkunskim strukturama nametnule nerealnu cenu stanovništvu i drže se iste i pored skoro decenije potpunih promašaja u ''efikasnosti naplate karte'' i činjenice da mi već finansiramo prevoz iz Budžeta...Pazi molim te Slobi u vreme sankcija i ratova nije trebala kinta a danas se vozimo u njegovim autobusima i starijim i gužve su ISTE kao devedesetih pa gde ide ta razlika već godinama...Milioni evra se slivaju na nečije privatne račune na Kajmanima i kada ovi padnu i neko sledeći eventualno ukine sistem, što je teško ali moguće zamisliti, oni će samo da ugase firmu i odmagle...''Promene'' su nam donele ne pravnu i ekonomsku stabilnost već hiljadu novih načina za pljačku građana.
rekao sam ti ja da je krenulo sa pobedom deposa na izborima 1996 i davanjem danici draskovic odresenih ruku da dovodi svoje kolasince...
sto bi belgijanac menjao ono sto je vec ustaljeno ili ko je sad vec to,neki nemci
samo ce gledati da jos malo ucare... mislis da oni nisu znali ko su braca sarac i danica draskovic i svi oni:hahaha:
 
a što malo ne ide u krug kad platimo, da mi koji plaćamo - da nam bude bolje...nego samo kad ne platimo :aha: i uvek bude majmun onaj koji plati, a onaj koji ne plati - nikom ništa.
jednostavno, objašnjenje za sve je - neplaćanje, a ne bih rekla da je istina da se prevoz baš toliko ne plaća koliko ima nedomaćinskog raspolaganja novcem.

Nije genetika ono sto nas sprecava da budemo uredna zemlja, nego nase muvanje sa svim i svacim, na svakom mestu i u svakoj prilici.
 
rekao sam ti ja da je krenulo sa pobedom deposa na izborima 1996 i davanjem danici draskovic odresenih ruku da dovodi svoje kolasince...
sto bi belgijanac menjao ono sto je vec ustaljeno ili ko je sad vec to,neki nemci
samo ce gledati da jos malo ucare... mislis da oni nisu znali ko su braca sarac i danica draskovic i svi oni:hahaha:

Pa čak i tada nije bilo kao sada...Jasno je da pljačka stanovništva počinje od uvođenja ''Bus Plus'' sistema...Naravno, znajuči nas sigurno je bilo mahinacija i u dodeli linija privatnicima...Još uvek nisam siguran da li je to bio pravi ''potez'', tada mi se nije baš svidelo a privatnici nisu imali bolja vozila nego državni...Ja i nemam ništa protiv da ''privatna firma'' vrši naplatu karata ali imam protiv bezobraznih i beozobzirnih cena, koje kao da je smislio neko čija kancelarija nema ni vrata ni prozore niti bilo kakav kontakt sa svetom na ulici...
 
ih brate bas bih muvao da imam dovoljno sta mi treba,ima malo i u sobodi,kad pojedes u prodavnici cokoladu i muljnes papir i ne platis do jaja je filing,pre nije bilo kamera sad je na svakom koraku veliki brat to niko ne treba prihvatiti

Ne vredi da promuljas cokoladu, cak i ako te ne snime, jer neces gazdi da naskodis, nego ce kasiri ili magacioneri da 'popiju disciplinsku'. Oni koji su vec sada sa otprilike minimalnom platom.

- - - - - - - - - -

ono nam je u genetici :lol: ne možemo da živimo dok nešto ne smuvamo...makar sami sebe.

Dok mi veselo muvamo, odavde ce svi da pobegnu.
 
Na stranu da li se treba svercovati ili ne, meni je zanimljiva jedna druga stvar. U konkretnom slucaju, imamo dve strane - gradjane i GSP, a samo se od ove prve ocekuje da ispunjava svoje obaveze. Ti moras da platis prevoz, dok taj GSP ne mora da ispuni nijednu svoju obavezu. Ne mora da postuje red voznje, ne mora da salje ispravna vozila na ulice, a o tome da zapravo posalju cista vozila je izlisno i pricati. Kada bi se video trud da se poboljsa prevoz sveukupno, mislim da bi se i naplata povecala. Ovako kad oni ne ispunjavaju svoje i imas utisak da te zestoko kradu, pokusaces i ti da ucaris koliko mozes, odnosno da vratis svoje.
 
Na stranu da li se treba svercovati ili ne, meni je zanimljiva jedna druga stvar. U konkretnom slucaju, imamo dve strane - gradjane i GSP, a samo se od ove prve ocekuje da ispunjava svoje obaveze. Ti moras da platis prevoz, dok taj GSP ne mora da ispuni nijednu svoju obavezu. Ne mora da postuje red voznje, ne mora da salje ispravna vozila na ulice, a o tome da zapravo posalju cista vozila je izlisno i pricati. Kada bi se video trud da se poboljsa prevoz sveukupno, mislim da bi se i naplata povecala. Ovako kad oni ne ispunjavaju svoje i imas utisak da te zestoko kradu, pokusaces i ti da ucaris koliko mozes, odnosno da vratis svoje.

I treca strana nemi posmatrac raspala drzava,koja je sve rasprodala i sad ovo malo sto je ostalo gledaju da klepaju makar na silu otimali
 
Ja se nekad svercujem, kad idem 2-3 stanice ( a nekad i duze :mrgreen: ).
Jednostavno zao mi karte, 29. din, a za to mozes da kupis hleb i jedes ceo dan :) , tj 2 hleba, jer treba i da se vratis.
Znam da nije korektno, da bi za GSB bio bolje treba da placamo karte, ako kupovina novih buseva, trola i sl. zavisi od tih para, tj. ako one idu tamo gde treba :-?, ali nesto je jace od mene. :twisted:
Isto tako, kad ponistim kartu UVEK je ostavim na sedistu, da bi posluzila nekm drugom.

Retko kada se vozim javnim prevozom ali kada to cinim onda platim voznju.I ti ljudi koji rade treba od necega da zive.
 
Na stranu da li se treba svercovati ili ne, meni je zanimljiva jedna druga stvar. U konkretnom slucaju, imamo dve strane - gradjane i GSP, a samo se od ove prve ocekuje da ispunjava svoje obaveze. Ti moras da platis prevoz, dok taj GSP ne mora da ispuni nijednu svoju obavezu. Ne mora da postuje red voznje, ne mora da salje ispravna vozila na ulice, a o tome da zapravo posalju cista vozila je izlisno i pricati. Kada bi se video trud da se poboljsa prevoz sveukupno, mislim da bi se i naplata povecala. Ovako kad oni ne ispunjavaju svoje i imas utisak da te zestoko kradu, pokusaces i ti da ucaris koliko mozes, odnosno da vratis svoje.


Problem je što je Đilas ubacio u igru i treću stranu. Turke.Oni lapaju.
 
Meni nije jasno zašto nije ISTRAŽEN navodni đilasov ''udeo'' u Bus Plus firmi kako nam je obećano...Znači da ili taj udeo nije postojao i da je to bila masna predizborna laž ili je došlo do nečega u potpunoj tajnosti, što je stavilo tačku na taj slučaj ali ne i Tačku na pljačku, koja se nastavila u još većem obimu...Danas je bila kontrola u 73-ojci kod fabrike obuće i redovno sam poništio kartu, da ne bude da se stalno vozim za ''dž''...Ali autobus je bio u tako lošem stanju i truckao da sam mislio da će se raspasti, htedoh da pitam ''jel to ovo što dobijamo kada uplatimo dopunu'' ali se ugrizoh za jezik, išao sam na posao, rano, po kiši i nisam još dodatno hteo da se nerviram...Inače su kontrolori, neki mladić i devojka delovali vrlo neiskusno, prvo su sišli na prvoj stanici i brzo se vratili i nastavili kontrolu, taman su bili došli do mene i pomislio sam, sada ako sam bezveze poništavao...:roll: Nastavili su vožnju do Merkatora, gde je bila još jedna grupa njih...
 
Meni nije jasno zašto nije ISTRAŽEN navodni đilasov ''udeo'' u Bus Plus firmi kako nam je obećano...Znači da ili taj udeo nije postojao i da je to bila masna predizborna laž ili je došlo do nečega u potpunoj tajnosti, što je stavilo tačku na taj slučaj ali ne i Tačku na pljačku, koja se nastavila u još većem obimu...Danas je bila kontrola u 73-ojci kod fabrike obuće i redovno sam poništio kartu, da ne bude da se stalno vozim za ''dž''...Ali autobus je bio u tako lošem stanju i truckao da sam mislio da će se raspasti, htedoh da pitam ''jel to ovo što dobijamo kada uplatimo dopunu'' ali se ugrizoh za jezik, išao sam na posao, rano, po kiši i nisam još dodatno hteo da se nerviram...Inače su kontrolori, neki mladić i devojka delovali vrlo neiskusno, prvo su sišli na prvoj stanici i brzo se vratili i nastavili kontrolu, taman su bili došli do mene i pomislio sam, sada ako sam bezveze poništavao...:roll: Nastavili su vožnju do Merkatora, gde je bila još jedna grupa njih...

Ovi su govorili da ce... 'odma da oteraju Busplus'... pa je ipak on zajedno sa njima vec tri godine tu. Cak pomazu da bolje funkcionise.

Bajke oko vlasnistva su... Lako nam je da poverujemo da je nesto tacno samo zato sto bismo mi zeleli da je tako. Ipak, to da li nam se nesto svidja ili ne nema nikakvog uticaja na cinjenice. Nekaznjena neodgovornost prilikom tako cestog lupetanja o glupostima pomnozena sa pohlepom podanika... daje rezultata. Tek cemo da vidimo koliko ce nam trebati vremena da se od takvog rezulata oporavimo.
 

Back
Top