~Trance~Psy~D'N'B~Elektronska muzika..

Kako, bwe, mesas te progere sa Hawtinom? :D Fooj! :) Cika Sven je super, mada je i on usitnio... Ne pusta kao nekad... :( Trentemoller je odlican producent. Krivo mi je sto ga nisam cuo kako je radio sa bendom na Exitu. :(

Čuo sam ga ja :D . Taj momak je osvežio scenu. U poslednje vreme samo njega slušam :D
Sven je na svoju ruku, on ima svoj neki mali Cocoon svet i ne yebe nikoga. Gledao sam ga pre jedno pola godine i još uvek ima ono nešto. Ma Sven je Sven...
Progressive je sjajna muzika, ne znam što ti smeta. Ne poredim nikoga sa Richiem jer se sa njim stvarno malo ko može porediti, ali skidam kapu i Sashi i Digweedu. Digweed je bio sjajan na Exitu, a izjavio je da mu je Exit najbolji festival na svetu :D.

Nego, hajde kad smo već tu, reci mi svoje favorite. Veoma retko naiđe ovuda neko ko voli elektroniku pa se ja obradujem kada imam sa nekim da diskutujem :D.
 
da,za DZ :-)
samo da se registrujete(dzabe naravno) i to je to!
u zadnjih mesec dva tehno muzikom se snabdevam samo odatle!
mada se ne skida direktno sa sajta,fajlovi su aploadovani na rapidshare,sendspace,4fileshostin,filefatcory...uglavnom snaci cete se,bitno je da skoro uvek ima alternativnih linkova,da nije sve na rapidu!



@svi
a minimal?cemu je najslicniji!?opet nisam u toku!
pozz
 
@svi
a minimal?cemu je najslicniji!?opet nisam u toku!
pozz

Sama mu reč kaže kakav je. Jednostavno radi se o jednoj vrsti techna koji nije jak kao obično, već se pažnja više daje na mnoge detalje - melodije, zvukove,.... Brzina je oko 120-130 BPM i unitar pesme će čuju razna pucketanja, klikovi i raznorazni zukovi koje ne bih znao ni da imenujem. Rodonačelnik je naravno svemogući Richie Hawtin.

Šta treba da čuješ:

- Richie Hawtin (obavezno)
- Ricardo Villalobos
- Loco Dice
- Guy Gerber
- Booka Shade

Prva tri su tipični današnji minimal, a druga dva su zanimljive i melodične varijacije na temu.

Inače minimal je na takav divan način uticao na elektronsku muziku, prvenstveno na techno da joj je dao potpuno novu snagu i kompleksnost. Sjajno zvuči u setovima Adama Beyera, Sven Vatha, Dominik Eulberga...
 
Čuo sam ga ja :D . Taj momak je osvežio scenu. U poslednje vreme samo njega slušam :D
Sven je na svoju ruku, on ima svoj neki mali Cocoon svet i ne yebe nikoga. Gledao sam ga pre jedno pola godine i još uvek ima ono nešto. Ma Sven je Sven...
Progressive je sjajna muzika, ne znam što ti smeta. Ne poredim nikoga sa Richiem jer se sa njim stvarno malo ko može porediti, ali skidam kapu i Sashi i Digweedu. Digweed je bio sjajan na Exitu, a izjavio je da mu je Exit najbolji festival na svetu :D.

Nego, hajde kad smo već tu, reci mi svoje favorite. Veoma retko naiđe ovuda neko ko voli elektroniku pa se ja obradujem kada imam sa nekim da diskutujem :D.



Aaa, jos sam pod utiskom Michael Mayera i onoga sto je pustao u subotu u SKC-u, ovde u Bg-u. :D Bese tu svega - The Field, DJ Koze, Marc Houle, Robag Wruhme, Ada, Junior Boys, Dubfire, Rufus Wainwright, itd. itd. Emotivno i kompaktno... bas kao i njegov label Kompakt! :D Nemac, sta reci. ;) Neku nedelju pre ove zurke, ista lokacija, ali za pultom Steve Bug, odlican 5! 8-) Opet Nemac. :roll: Volim i cenim DJ-eve i producente iz Nemacke, veoma su kreativni, i zbog toga ih svrstavam u svoje favorite. Zna se koji grad je centar kada je mnml u pitanju - Berlin, i stoga mnogo dobrih stvari dolazi iz tog pravca.
Elem, izdvojio bih jos neka imena. Matthew Dear, i kao Audion i kao False - pravi odlicnu muziku pod bilo kojim pseudonimom. Volim i Houlea, ali i Apparata, iako je on zanrovski drugaciji od gore pomenutih.
Cekam 15-i decembar da cujem Luciana. Njegova Cadenza mi je odlican label, uvek simpa izdanja.
Od domacih DJ-eva - Vlada Janjic i nova nada, Marko Milosavljavic. 8-) To je to... :)
 
Aaa, jos sam pod utiskom Michael Mayera i onoga sto je pustao u subotu u SKC-u, ovde u Bg-u. :D Bese tu svega - The Field, DJ Koze, Marc Houle, Robag Wruhme, Ada, Junior Boys, Dubfire, Rufus Wainwright, itd. itd. Emotivno i kompaktno... bas kao i njegov label Kompakt! :D Nemac, sta reci. ;) Neku nedelju pre ove zurke, ista lokacija, ali za pultom Steve Bug, odlican 5! 8-) Opet Nemac. :roll: Volim i cenim DJ-eve i producente iz Nemacke, veoma su kreativni, i zbog toga ih svrstavam u svoje favorite. Zna se koji grad je centar kada je mnml u pitanju - Berlin, i stoga mnogo dobrih stvari dolazi iz tog pravca.
Elem, izdvojio bih jos neka imena. Matthew Dear, i kao Audion i kao False - pravi odlicnu muziku pod bilo kojim pseudonimom. Volim i Houlea, ali i Apparata, iako je on zanrovski drugaciji od gore pomenutih.
Cekam 15-i decembar da cujem Luciana. Njegova Cadenza mi je odlican label, uvek simpa izdanja.
Od domacih DJ-eva - Vlada Janjic i nova nada, Marko Milosavljavic. 8-) To je to... :)
Znam, želja mi je da odem na hodočašće u Berlin :D. Dobar provod ti želim na Lucianu, ja jedva čekam iduću subotu da vidim Millsa, Kowalskog i Umeka.
Meni je od naših Miličević izuzetno dobar i sada je potpisao za Knee Deep promotersku kuću. Gostuje sad nekad u Grazu, ali daleko mi ***** ga.
 
Otprilike je ovo i moj najdraži izbor. Od Sashe, Digweeda, Deep Disha, preko DJ Hella, Trentemollera pa do Hawtina, Vatha, Millsa...

dodala bih zabielu
i tenagliu(samo zbog ONAKO FENOMENALNOG nastupa na exitu)
i faithless

i inace ne volim dnb,ali u zadnjih par dana bas slusam Groove Armada....

i to bi bilo to8-)

jao da i Hawtin me like him so fuckin much... MINIMAL MASTER
 
........MINIMAL je zakon!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
najjači je "Richie Hawtin"

Minimal zaista nije moj stil muzike, totalno sam protiv tog zvuka. Ne znam šta ih je sve obuzelo? Po mom mišljenju, to i nije muzika! Bar nije u mom fazonu. Verovatno se ovo što kažem nekome neće dopasti, ali smatram da se u tom zvuku malo šta može zaista nazvati muzikom. Minimal je smeće!
 
Sven Väth In The Mix - The Sound Of The Eighth Season (2CD) [2007]

http://www.zshare.net/download/4154912c012a0d
http://www.zshare.net/download/41619086f1fa86
http://www.zshare.net/download/4160671c164572
Label: Cocoon Recordings
Catalog#: CORMIX019 Promo
Format: CDx2, Mixed
Country: Germany
Released: October 2007
Genre: Electronic
Style: Techno, TechHouse, Electro
Bitrate: mp3 192 kbps
Size: 100431 KB + 100431 KB + 19675 KB

Tracklist:

CD1 - Freak

01 Radical Majik - Dub Rider
02 John Spring - Ready To Broadcast
03 The Amazing - QU’EST-CE QUE VOUS
04 Plan Tec - Espias Psiquicos (Jonas Kopp Psiquic Rmx)
05 J.T.C. - Take ‘em Off
06 Steve Rachmad - Moog On Acid
07 Joris Voorn - The Deep
08 Argy - Unreliable Virgin
09 Worthy - Irst_te? (Claude VonStroke Rmx)
10 Chrom - Cygnet Glace (Raudive Rmx)
11 Fausto Messina & Dariush - Compulsive Disorder
12 Alter Ego - Why Not?!

CD2 - Show

01 Tolga Fidan - Tanbulistan
02 Junior Boys - Like A Child (Carl Craig Rmx)
03 Paulo Olarte - Solo Tu (Isolée Rmx)
04 René et Gaston - Meluche Ideale
05 Alejandro Vivanco - Madre Tierra
06 Jamie Jones - Harajuku
07 Mark August - Old Joy
08 Martin Buttrich - Hunter
09 Chaton - Catch The Beat
10 Pepe Bradock - Rhapsody In Pain
 
Sven Väth In The Mix - The Sound Of The Eighth Season (2CD) [2007]

http://www.zshare.net/download/4154912c012a0d
http://www.zshare.net/download/41619086f1fa86
http://www.zshare.net/download/4160671c164572
Label: Cocoon Recordings
Catalog#: CORMIX019 Promo
Format: CDx2, Mixed
Country: Germany
Released: October 2007
Genre: Electronic
Style: Techno, TechHouse, Electro
Bitrate: mp3 192 kbps
Size: 100431 KB + 100431 KB + 19675 KB

Tracklist:

CD1 - Freak

01 Radical Majik - Dub Rider
02 John Spring - Ready To Broadcast
03 The Amazing - QU’EST-CE QUE VOUS
04 Plan Tec - Espias Psiquicos (Jonas Kopp Psiquic Rmx)
05 J.T.C. - Take ‘em Off
06 Steve Rachmad - Moog On Acid
07 Joris Voorn - The Deep
08 Argy - Unreliable Virgin
09 Worthy - Irst_te? (Claude VonStroke Rmx)
10 Chrom - Cygnet Glace (Raudive Rmx)
11 Fausto Messina & Dariush - Compulsive Disorder
12 Alter Ego - Why Not?!

CD2 - Show

01 Tolga Fidan - Tanbulistan
02 Junior Boys - Like A Child (Carl Craig Rmx)
03 Paulo Olarte - Solo Tu (Isolée Rmx)
04 René et Gaston - Meluche Ideale
05 Alejandro Vivanco - Madre Tierra
06 Jamie Jones - Harajuku
07 Mark August - Old Joy
08 Martin Buttrich - Hunter
09 Chaton - Catch The Beat
10 Pepe Bradock - Rhapsody In Pain

Juhu!!!!

Reci mi da li su pesme na ovim linkovima fino isečene ili je miks u jednom komadu?
 

Back
Top