Čišćenje od parazita - glista, vakcinacija... (saveti i iskustva)

Pozdrav svima! Po preporuci veterinara i farmaceuta uzela sam Pratel tablete jer moji psi i macke imaju gliste. Jedna tableta ide na 10 kg, izmerim prvo sebe, pa sebe sa macom ili kucom, tako svakom odredim tezinu, a zatim podelim tabletu... To znam. Ali interesuje me da li je ubacivanje tablete direktno u grlo jedini nacin, ili im mogu rastvoriti taj deo u vodu a zatim spricem (naravno bez igle) ubrizgati u usta? Da li to nekako smanjuje dejstvo tablete? Unapred hvala.

ne smanjuje pod uvjetom da nije izbacio
spric gurnes izmedju kutnjaka i drzis njuskicu malo da proguta
onda im das nesto sto inace obozavaju
da ne bi povratili
ja tako tvorovima dajem, vet mi pokazao foru : )))

- - - - - - - - - -

Nema potrebe za tim, a i najbrže je samo gurnuti tableticu. Jednom rukom ih maziš/fiksiraš a drugom otvaraš usta i guraš tabletu i na kraju im protrljaš nos.

ima macaka kojima je bukvalno nemoguce dat tabletu : )))

sad se sjetih kako smo Peri davali, on je mrzio tablete
pa smo koristili onu dugu veterinarsku pincetu
uhvatim ga za scruf, posavim na stol ranije i onda mu tako dam
i brzinski zatvorim njuskicu i po grlu njezno predjem da proguta
drukcije nije islo
i mora bi na stolu ili kaucu inace bi me osakatio kandzama :P
 
Poslednja izmena:
Štenci dobili tablete kupljene kod veta..
e sad to da u ljudskom org, glista, odn jajajšca "uginu", to sam čitala po netu,
a i devojke koje mi prodale tabletu za kuce me ubeđivale kako nema šanse da dobijem gliste....
Ja se nalila sodom bikarbonom za svaki slučaj...:sad2: barem neće štetiti..

U svakom slučaju, hvala na odgovoru..bar imam neku potvrdu da je tačno to što piše na netu.
 
Njihove gliste ne prelaze na nas, tu nemaš brige, bitnije je da deca peru ruke kad se igraju napolju. I trebalo je da uzmeš Soltrik sirup, on je sastavom prilagođen baš tim bebećim/štenećim/mačećim glistama i zgodan za doziranje. Svakako za dve nedelje, kad bude vreme da im se ponovi terapija, radije uzmi sirup u humanoj apoteci. I da, slobodno daj i deci, za njih je prvobitno i namenjen.
 
Imam pet mačaka: mama, dva sina od godinu dana i dva sina od četiri meseca.
Danas je jedan mali pokakio sa belim crvićima od 1cm. Jedan veliki je počeo da povraća (mada on jede sve što može dohvatiti, pa me to i ne čudi). Pročitala sam ovaj forum, pa mi napšite šta je bolje da primenim: Pratel, Cestal Cat ili Drontal (mada nisam sigurna za koje je ovo životinje). Vodiću ih kod veterinara, ali jedno po jedno, inače bih bankrotirala, a i nemam baš nekih veterinara u ovoj nedođiji gde živim, tako da ova četvorica "gule" daleko više nego privatni doktori za ljude.
Pored toga, za buve su mi dali neki prašak VELETOX CAT, i redovno ih prašim time, ali oni čim ih pustim naprave juriš po drveću u dvorištu i žbunju, pa im se ubrzo opet pojave neke male bubice po vratu što se migolje. Bilo je efikasnije kad sam ih prašila praškom protiv buva za pse, ali se bojim da je to prejako za njih.
Inače ne idu na ulicu, samo u dvorište i u kuću, jedu hranu za mačke i granule, piju vodu i mleko, ponekad jedu i sirovu ribu iseckanu i bez kostiju (odlepe od sreće kad osete miris ribe). Mama-mačka više neće da se druži sa mačićima, tako je isto bilo i sa starijima, nego je brigu o ovima malima prepustila mačkovima iz prvog legla (oni ih uče da se penju, love insekte, zagrle ih za spavanje, njuše hranu pre nego što mali jedu, ...). Mama je udomljeno mače, pa mi je bilo šteta da ne rodi mačiće, jer imam ogromno dvorište gde nema ništa osim cveća i drveća, a kad sam videla kako su mačići slatki, pustila sam je da se još jednom omaci. Ali sad moram i nju i ovu dvojicu starijih odvesti na sterilizaciju i kastraciju. A kako će tada morati biti u kući dok se ne oporave, prvo ih moram izlečiti od parazita.
 
Poslednja izmena:
Dali su mi neke Cestal tablete za mačke. Jutros sam im dala da pojedu, svaka mačka svoju dozu utisnutu u delić masnog čvarka. Sve su pojele svoj deo i nastavile da spavaju, samo je ovaj mali što sam mu videla gliste u kaki, posle 10 min. otišao da povrati. Gledala sam povraćku, bela i sluzava.
Trebam li ponovo da mu dam tabletu, ne bih da ga predoziram, ali kako je povratio, predpostavljam da je i nju izbacio?
 

Back
Top