Centralno grijanje u Zrenjaninu

kalimero tz

Zainteresovan član
Poruka
275
Centralno grijanje problem ili ne?
Ako se grijete na centralno grijanje, da li ste zadovoljni sa istim ili imate primjedbi?
Cujem pocetak grejne sezone u Zrenjaninu poceo sa "havarijama"!
Cujem centralno grijanje placate jako puno a za uzvrat dobijate jako malo!


Dajte mi odgovore i hajde da se druzimo u ovim hladnim danima.
Kazu pasce snijeg uskoro:roll:brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr,zima...
 
Jao, gde me nađe s temom. Da ne bih pisao vulgarno, samo ću da nagovestima kako bih im se načestitao mile nove godine ;D Popljuvao bi ih, jao, tako bih opleo o njima (iz grejanja, Toplane...)
Šta da ti kažem, ja se ne sećam da smo ikada imali dobro grejanje. Kako sezona počne tako krenu havarije, kvarovi. Jedan nameste, poprave, drugi se pojavi, i taj nameste, treći se pojavi i tako u nedogled do kraja grejne sezone, koju u Zrenjaninu obično skrate bez obzira na vremenske uslove za petnaestak dana... Kada sve poprave, onda uvek bude lepo vreme, ne bude vetrovito, hladno, sija sunce, a oni napiče grejanje ko blesavi valjda da bi nadoknadili ono što ga nisu puštali. Svake godine ista priča, navikao sam već, pa tako je i ove krenulo.
Jedva čekam da se odselim iz zgrade, odem da živim u kući da ne zavisim više od daljinskog grejanja, negoda imam svoje centralno grejanje!
 
Jao, gde me nađe s temom. Da ne bih pisao vulgarno, samo ću da nagovestima kako bih im se načestitao mile nove godine ;D Popljuvao bi ih, jao, tako bih opleo o njima (iz grejanja, Toplane...)
Šta da ti kažem, ja se ne sećam da smo ikada imali dobro grejanje. Kako sezona počne tako krenu havarije, kvarovi. Jedan nameste, poprave, drugi se pojavi, i taj nameste, treći se pojavi i tako u nedogled do kraja grejne sezone, koju u Zrenjaninu obično skrate bez obzira na vremenske uslove za petnaestak dana... Kada sve poprave, onda uvek bude lepo vreme, ne bude vetrovito, hladno, sija sunce, a oni napiče grejanje ko blesavi valjda da bi nadoknadili ono što ga nisu puštali. Svake godine ista priča, navikao sam već, pa tako je i ove krenulo.
Jedva čekam da se odselim iz zgrade, odem da živim u kući da ne zavisim više od daljinskog grejanja, negoda imam svoje centralno grejanje!



Vidim da je problem veoma velik i veoma skup. Ja kako znam, u Zrenjaninu je najskuplje centralno grijanje od citave Srbije, a za uzvrat dobijete sasvim malo ili skoro nista. Imam jedan predlog, ne znam da li ce te ga prihvatiti, ali vrijedilo bi pokusati. Da se pokrene PETICIJA i kad skupite najmanje 1000 potpisa proslijedite PETICIJU "onima" koji su zaduzeni za CG, sa molbom ili zahtjevom da se vec uradi nesto po pitanju CG, krajnje je vrijeme! Javite mi ako se odlucite za PETICIJU, i ja bih zeljela da Vas podrzim:)
 
...gledaj, cena grejanja po kvadratu je 58,32 din...za stan od 80 m2 ....to je 4 665 din mesecno...tj. 55 980 din godisnje...
...a koliko ti treba za grejanje 80m2 u kuci...bilo na plin, drva, ugalj, mazut, struju [ne daj Boze] ?...a jos koliko imas cimanja u vezi toga...i videces da ti se ne isplati...
...trenutno je najjeftinije grejanje na otpad iz uljare...ali to je i najvece cimanje...

...a to sto je ta cena, znaj da je to realna cena, verovatno je sad cak i niska zbog najnovijeg skoka cene nafte...uz to "grejanje" je druga ruka...prva ruka je "toplana"...plus u ostalim gradovima opstina donira toplane...

...budi malo realniji...

...a za kretensko ponasanje, sto toplane, sto grejanja, ja bi' im se prvi krvnicki nacestito mile nove godine...
 
To bi bila realna cena samo kada bi oni nama isporučivali tu toplu vodu za radjatore. Ali pošto su radjatori većim delom zime hladni ili imaju nešto više od nula stepeni, onda je to skupo, preskupo. Pored tih 4665 dinara mesečno što plaćam, moram da plaćam i struju, jer se dogrevam, a u stanu nemam drugih mogućnosti za dogrevanje osim struje. Još me ti radjatori rashlađuju, pa još i više moram da se dogrevam. Razumeš o čemu pričam. I skroz se slažem da oko cg-a nemaš ni cimanja i da je dosta povoljnije od grejanja na plin, ugalj, drva, ne daj Bože struju itd... Kažem samo da je to u Zrenjaninu višestruko skuplje nego što izgleda, iz navedenih razloga.
A kada bi mi imali grejanje cele zime, pa povoljno bi bilo i da dam 70 din za m2, a ovako i 58.32 je preskupo....
 
MA DAJ BRE PLACAMO CELE GODINE KO KRETENI. STO NE UGRADE ONO NA RADUJATORE KOLIKO POTROSIS TOLIKO PLATIS I TACKA.
...kalorimetri... to je u plana da se ugradi za grejnu sezoni 2009/10...

STIGLA DONACIJA IZ NEMACKE ZA TE STVARI I NISTA GDE SU PARE.ONAJ SVILAR NA SVE LICI SAMO NE NA GEN DIREKTORA.LOPINAAAAAAAA.
...pa u stvari to je kao otpis duga prema nemackoj ako ulozimo u postavljanje kalorimetra...i smanjenje gubitaka u toplovodnoj mrezi...i naravno da ce neko da se ugradi u cenu...
...nemam pojma ko je taj svilar, ali verujem ti na rec...na sta nam lice pojedini ministri mogu da zamislim na sta nam lice koje kakvi gen. direktori...
 
Hocemo li mi pokrenuti tu Peticiju na NET-u, pa malo na NET-u, malo po Zrenjaninu, i kad pokupimo dovoljno potpisa saljemo na adrese n/r osoba koje su odgovorne za ovakvo nikavo grijanje kod Vas u Zrenjaninu.

Huh, al se slova crvene
lancer-tomates-9548.gif
 

Back
Top