New Light Through Old Windows

Menjas se Tsu...
Prizma kroz koju posmatras svet oko sebe je napakovala mnoga iskustva, nove informacije, rastes i sa svojim ambicijama....Jedino, nemoj previse da ocekujes od ostvarenja svojih ambicija.
Mislim na zadovoljstvo. Ono zadovoljstva sto pokupis usput,ostvarujuci
ambicije, to ti je uglavnom to. A ljudi...i stari i novi...su tu vazni saputnici na putu kroz zivot!

Nadam se samo da nisi previse razocaran....to nikako ne bi bilo dobro.
 
ljudi se menjaju, pomalo. menjaju im se stavovi, menja im se ukus, reaguju, pa osoba koju si upoznao pre deset godina nije identicna onoj koja je danas pored tebe.
a nekada i ne vidimo svu dubinu onoga sa kime delimo dane. i ne otkrijemo dugo neke elemente koji su stalno tu pred nasim nosom jer ko ne trazi taj i ne nadje. neke stvari ljudi i ne znaju o sebi, pa kada otkriju iznenade se i sami, jos vise okolina. u kom svetlu ih konkretno sada vidis? da li se promenio tvoj ugao gledanja ili oni?
 
@Aom: Nisam razočaran, naprotiv, (skoro)sve ljude vidim pozitivnije.
A što bi ameri rekli: Don't get your hopes up too much... Uh kakav bedak deo.
Ali možda realan.
@Mojra: Kao što rekoh Aom, mnogo ih pozitivnije vidim, i pre svega drugačije.
Nije prošlo 10ak godina, nego 7-8 meseci. Mislim da se promenio moj ugao posmatranja,
ali ljudi izgledaju drugačije u oba slučaja.

Da li verujete u to, i da li vam se desilo, da vas muzika promeni?
Mislim filozofija muzike koju slušate. Naravno postepeno.
 
mhm. prvo sam na to pomislila kao primer, ali nisam htela da post bude predug. verujem da smo reaktivna bica i da na svi spoljasnji nadrzaji menjaju u manjoj meri. tj verujem da postoji veliki broj manjih promena kod coveka, koje globalno daju utisak da se osoba promenila za 360°
umetnost, nove zemlje, novi obicaji, hobi, naucna disciplina...sto opet vodi do drugacijeg okruzenja i mi reagujemo brze ili sporije na duze ili krace vreme
ne verujem u promenu zauvek
 
Da li verujete u to, i da li vam se desilo, da vas muzika promeni?
Mislim filozofija muzike koju slušate. Naravno postepeno.
==============================================

Muzika je deo scenografije najcesce, i kao i svetlost ima snazan uticaj na mnoge stvari koje se desavaju u mom bicu. Ne znam da li sam ti rekla ikada da sam imala dilemu da li da upisem muz akademiju ili veterinu...
mozda ce ti to reci koliko je muzika vazna u mom zivotu
ona cesto daje notu i boju svakom danu u koji polazim
i izbor muzike se samnom menja...ti to nazivas filozofijom...ne znam
mislim da izbor muzike kojom cemo dekorisati odredjeni trenutak ima mnogo vise veze sa nasim trenutnim stanjem duha, a ne obrnuto.
mada....sam umela da se iz ozbiljnog bedaka izvucem samo jednom dobrom kompozicijom...
da...muzika je za mene kao i kolicina svetlosti...vazna skoro vitalno vazna.
ljudi koji me okruzuju ne dobijaju svoje mesto u mom srcu izborom muzike, samo da znas
sto se mene tice, eto ti mozda mozes da budes veliki Karleushin fan (puj puj puj) i opet ostajes tu gde jesi...dobio si svoje mesto, na neku volsebnu foru! (ali iskreno, slutim da nas makar neka muzika povezuje..mogla bih da polozim pare na tu tvrdnju!)

evo predlazem EKV...izaberi klip sa yutrube...
ja moram da bezim, imam neki vazan seminar u sledecih sat dva!
 
Najcesce imam u pocetku jako lepo misljenje o ljudima. Ako mi nisu bliski, onda se trudim i da ne vidim te mane, ako me se ne ticu.
Ali cesto se taj prozor vremenom zaprlja i slika postaje malo ruznija.
Imam u zivotu petoro, sestoro prijatelja cija mi se slika nikada nece promeniti. Previse ih dobro poznajem i volim. Sta god oni ucinili ja bih znala opravdanje za to.
Ustvari, prijatelji nas cine i boljim osobama, zato sto zelimo da damo maksimum svoje ljudskosti njima,
ugledamo se na njih :)
 
Ja obrnuto...uvek sam skeptichna kad su novi ljudi u pitanju, i kad jednom steknem losh utisak teshko da cu ikad promeniti mishljenje o toj osobi. Ali ko mi se u startu svidi, eto druga za ceo zivot. Mada mi se par puta deshavalo da idem iz krajnosti u krajnost, 2-3 puta max. Valjda kako sam sazrevala tako mi se otvarale i ochi, nekog sam idealizovala, a na nekog gledala kroz predrasude...
 
Muzika je deo scenografije najcesce, i kao i svetlost ima snazan uticaj na mnoge stvari koje se desavaju u mom bicu. Ne znam da li sam ti rekla ikada da sam imala dilemu da li da upisem muz akademiju ili veterinu...
mozda ce ti to reci koliko je muzika vazna u mom zivotu
ona cesto daje notu i boju svakom danu u koji polazim
i izbor muzike se samnom menja...ti to nazivas filozofijom...ne znam
mislim da izbor muzike kojom cemo dekorisati odredjeni trenutak ima mnogo vise veze sa nasim trenutnim stanjem duha, a ne obrnuto.
mada....sam umela da se iz ozbiljnog bedaka izvucem samo jednom dobrom kompozicijom...
da...muzika je za mene kao i kolicina svetlosti...vazna skoro vitalno vazna.
ljudi koji me okruzuju ne dobijaju svoje mesto u mom srcu izborom muzike, samo da znas
sto se mene tice, eto ti mozda mozes da budes veliki Karleushin fan (puj puj puj) i opet ostajes tu gde jesi...dobio si svoje mesto, na neku volsebnu foru! (ali iskreno, slutim da nas makar neka muzika povezuje..mogla bih da polozim pare na tu tvrdnju!)

evo predlazem EKV...izaberi klip sa yutrube...
ja moram da bezim, imam neki vazan seminar u sledecih sat dva!
:D oborila si rekord u dužini posta. :) Šalim se.
Izbor muzike i meni zavisi od raspoloženja. Ali ima par žanrova, (pre podžanrova) koji
me pokreću. Blues, rock i reggae-ringbang. jao' moram da idem, zovu me. A nejgore mi
je kad' ne mogu da završim misao. Ajl bi bak. :)
 
Evo sad' mogu da se setim par ljudi koji su mi u zadnjih nekoliko meseci, eventualno 1 god
potpuno drugačiji, bolji. A tu mislim pre svega emotivno. I što kaže mojra, neko se promenio.
Ili ja ili oni. A meni sad' kad' bolje razmislim izgleda kao da smo se svi promenili. Ali dobro je
što je promena na bolje. :)
 
Evo sad' mogu da se setim par ljudi koji su mi u zadnjih nekoliko meseci, eventualno 1 god
potpuno drugačiji, bolji. A tu mislim pre svega emotivno. I što kaže mojra, neko se promenio.
Ili ja ili oni. A meni sad' kad' bolje razmislim izgleda kao da smo se svi promenili. Ali dobro je
što je promena na bolje. :)

"i normalan bi poludeo" :)
Tsu...sreca kao i pozitivan stav su takodje stvar IZBORA!
Sam biras da li ces verovati ljudima, da li ces svoj camac vezati na srecnoj strani obale...
Tu i tamo razbije nas po neki talas razocarenja..ali ne treba to da te plasi. Ostani takav, veruj i voli. Ja nesto mislim da ljubav ne moze da pogresi.
A za dugacke postove.. i za to imam objasnjenje ali je DUGACKO! :)
 
Pucaj. Ionako ne volim kratke postove, sve se pročita prebrzo... :)

jeste to, možeš verovati ljudima, ali u nekim granicama. Možda tu swedi bolje
stoje stvari al' ne verujem. Ovde bi brat brata za.**** za 100evra. Al' ajd', meni
je lepo i pozitivno, samo nek' se nastavi ovako uzlazno. :)
 
Pucaj. Ionako ne volim kratke postove, sve se pročita prebrzo... :)

jeste to, možeš verovati ljudima, ali u nekim granicama. Možda tu swedi bolje
stoje stvari al' ne verujem. Ovde bi brat brata za.**** za 100evra. Al' ajd', meni
je lepo i pozitivno, samo nek' se nastavi ovako uzlazno. :)

nema to veze sa swedom ili juznom afrikom
ne mislimo valjda na onu vrstu poverenja...da cu ti iz dzepa uzeti novcanik i pozvati te na pice.
mislim da pre svega svojim stavom prema ljudima i iskrenoscu...okupljas odredjenu grupu..neces prijateljima nazvati sve one ljude koje sretnes u prolazu. znaci odredice se tvoj odnos kroz vreme i iskustvo...ali ces kao pocetnu platformu izabrati "verujem ti jer hocu da ti verujem!"

uostalom...Tsu, nemoj mene da slusas, ja sam poznati naivni slikar grada Cikaga :)
mozes me slobodno zvati i Knez Miskin... moja mama ima obicaj da kaze da sam "negativni produkt pozitivnog vaspitanja" i da sam zato mnogo puta nadrljala.
 
Da, u pravu si, ja i verujem ljudima možda zbog toga 'jer hoću da im verujem' ali mislim
da je kod mene više slučaj da drugačije od početnog poverenja ne mogu ni da zamislim.

Jao' Aom, odma' sam video da si iskreni naivac. :) Zato sam i došao na sitan sat. :)
A dobro ti keva kaže... :lol:
 
isto kao coka u pocetku svako ima maksimalan kredit kod mene,onda jedna laz smanji skor,pa posle toga bude neki neprimeren komentar...daleko od toga da ne oprastam ali duboko negde u malom mozgu mi se ureze da je taj neko sutnuo psa na ulici kad je mislio da ga ne gledam.i onda posle svega toga tesko je vratiti se na staro,na pocetak;kad obrisem nekoga to je obicno zauvek.sve promene se desavaju postepeno...
a muzici ne dajem uopste toliki znacaj:? mogla bih da provedem zivot slusajuci tisinu
ne volim da mi neko glasno namece svoj muzicki ukus ali mogu skroz da gotivim nekoga ko voli nesto sto ja ne volim,i da prezirem nekoga ko slusa ono sto je meni ok(mada...to sto ja volim je tako promenljivo)
 
neko je pomenuo muziku,
ja imam te momente promene, valjda dodje do prezasićenja jedne vrste(muzike) ,,, najlepši period života mi je uz van gogh ekv neverne bebe elek orgazam ,,
evo sada se osećam kao "ma jedite bre svi go vna" ,, a slušam ,, nekog sašu ,,, (idem da nadjem nešto sa skakutanjem pa makar bilo i kolce ,, a posle ću da pregledam o cemu se ustvari radi ova tema ,,i
pozdrav Coki
 
hani i coko ,
to je i moj nacin prilaza ljudima samo sto ga ja zovem skala od jedan do deset ,, pa mi svaki novi susret pocinje desetkom pa onda ide srozavanje ,, vazda ih ima sada po dnu ali ok ,, kontam i ja sam mnogima na zadnjoj liniji lestvice ,, mada to i nije tako bitno
 
Tsu da se nisi zaljubio?
E', baš pričam nutici danas. Uvek sam zaljubljen. Ponekad u više devojaka.
To mi baš ide od ruke... Lako se zaljubim, a u zadnje vreme i odljubim.
Mada sam pre bio zaljubljen i po 3-4 meseca ('Ali nesrećno' pogledati sliku)
mi_nismo_andjeli_2.jpg

A, da. Možda je i to u pitanju. Ne mogu ni sebe da shvatim. :)
 
imam obicaj da u svakoj osobi trazim dobru stranu i ako nesto krene izvan toga to pripisem u pocetku losem trenutku koji svako od nas ima.I bas zbog te moje mane koje sam svesna sam oprezna sa ljudima.Taj me oprez cuva da ne budem previse povredjena ali me ne sacuva od razocaranja u tudje postupke,stavove,misljenja,odnos prema meni prvenstveno a i prema drugima.Ljudi se vremenom menjaju ..neki na bolje a neki uvek ostaju onakvi kakvi su.
Muzika me oplemenjuje..rastuzuje,razveseljava,raznezuje,boli....sve zavisi od raspolozenja..
 

Back
Top