match štap

Moze,sta te zanima!?Danasnje su najcesce varijante su telematch stapovi,nacices bar po par komada u svakoj prodavnici,a u bolje snabdevenim prodavnicama mozes naci i klasicne trodelce koji su pak u laganom izumiranju jer se telematch-evi lakse transportuju,pakuju,nose... ali zato jos nemaju onu akciju kao klasicni trodelci i mislim da nikad i nece ma koliko tehnologija napredovala,ali ostaje nam da vidimo!!
Najcesce se mogu naci u duzinama od 3.9m,4.2m i 4.5m,tezine bacanja zavise od namene,najcesce su oko 20-30gr,uz redje izuzetke preko i ispod te gramaze,ja recimo imam jedan kraci i slabiji (Shimano Katana,4.2m tb 20gr.13 provodnika mada je jedan visak i razmisljam da ga skinem,ovako je sasvim dobar stap,za oko 100 eura odlican izbor) i jedan duzi i jaci (Triana Red Bull 4.4m tb 50gr,10 provodnika ako sam dobro izbrojao,egzotika za nasu zemlju ali odlican za teske situacije,cesto ga prepakujem kao feeder jer lako izbaci hranilicu kad je vetar prejak cak i za vegler) i to je i vise nego dovoljno za SVAKU situaciju na SVAKOJ vodi,mada kao sto rekoh ako mozes da nadjes klasican trodelac i imas cim da prevozis to do vode onda svakako uzmi jedan sa odlikama kao moja Katana i bice ti vise nego dovoljan!!
Sto se samog match pecanja tice,meni licno je ono zakon,bolje od klasicnog petljasa i dubinke,relativno lako za nauciti,nije nesto zahtevno i odgovara za svaku situaciju,sunce,vetar,cak i lagana kisa ne skodi,a i ne treba ti puno za pocetak,5-6 veglera razlicitih oblika i gramaza,MEKA match olova,PRAVA match masinica,meka struna za match ribolov radi daljeg izbacaja,dobre udice,sonda za merenje dubine i malo znanja na putu do vrhunskog uzivanja (za znanje preporucujem da skines filmove od Bob Nudd-a,za pocetak)!!
Pozdrav 8)
 
Sensas match i telematch stapovi!?Koliko znam oni proizvode samo pribor za ribolov,hrane,kofe,sita i ostalo... da nisi mislio na Mitchell,isto francuska firma,ili je to Sensas odjednom poceo i stapove da"pravi"(narucuje iz PRC pod svojim nalepnicama)!?
Sto se mene tice Japanci nisu losi,mada Italijani tipa Trabucco,Triana (nekada deo Trabucco-a),Colmic i ostali razbijaju sa plovkaroskim priborom,nema im ravnih!Razmisljam ipak da prodam jedan od meceva i da kupim stek posto sam dobio ponudu za jedan nov sa rolerom za 500 eura,ali videcu jos,ipak je match ribolov moja omiljena disciplina!
Pozdrav 8)
 
Imam ja vec bolonjez,Colmic Perfecta 10-30gr,5m (za Veliku i Juznu Moravu je to puna kapa,one su ionako po 30-40 metara siroke i sporog toka) ali eto resih da prodam jedan match stap i da predjem na stek,poznajem jednog takmicara koji uvek ulovi vise ribe na stek nego mi na match i na petljase,a ja ipak puno lovim i opet je to malo,a da ne pominjem koliko on velike ribe moze da izvadi na gumicu dok meni i saran od par kila moze da pokida 0.10 predvez i cao djaci,tako da cu ipak prodati jedan od onih kompleta i nabaviti stek za prolece!!
Pozdrav 8)
 
Meni se cini da Velika Morava ima malo vise od 30-40 metara u sirini. Mozda si mislio da ti pecas do 30-40 metara od obale?

Btw, je li poceo skobalj da se peca kod tebe?
 
Zavisi na kom delu gledas,negde ima i duplo vise (recimo kod mosta izmedju Cuprije i Jagodine),a skoro sam bio na jezeru Predor,na nekoliko desetina metara od njega Morava,nema je 35-40 metara,ali kazem tu je negde,nek bude prosek 50 metara,stap 5 metara,struna dvaput toliko jer se sa vise teze kontrolise"voznja"plovka da bude dovoljno spora,i kad sracunas to je taman da pecas na ivici struje,sem ako ne pecas iskljucivo i samo mrene,onda bar 7 metara bolonjez,najveci brzak i udri po njima junacki!! :)
Ne pecam ja nesto bas na V.Moravi jer mi je daleko da idem cesto pa ne znam jel jos poceo tu da radi,a za Nis idem uskoro pa cu da skoknem do J.Morave da vidim jel radi skobalj,uglavnom u ovo doba ulazi i u Resavu malo vise pa bi trebalo da moze i tu da se peca a to mi je blize,bas cu da probam za vikend ako bude vreme kao danas!?
P.S.Pade mi na pamet,jel ima ovde neko ko bi kupio match stap,razmisljam da prodam Trianu jer ga dosta retko koristim,uglavnom preferiram Katanu jer mogu u dzep da je spakujem koliko je mala kad se sklopi,dok je Triana bas nalik na bolonjeza,za cenu bi se dogovorili,ima i Cormoran match masinu sa 3 spulne!?Ako neko hoce nek me cimne na PP!
Pozdrav 8)
 
ja posedujem match stap od 4.5m catana bx,trodelni,mogu vam reci da nisam pecao ni na cemu boljem,to je stap za sve prilike,za voznju,match,pa i lakse hranilice,jako volim da pecam match tehnikom,nije skupa,jako je efikasna ali ima manu sto se sa njom peca samo na stajacim vodama.
jako je efikasna,za sve vremenske prilike(neprilike),inace koristim i masinici balzer CBR 320,koja je idealna za match ribolov i duge zabacaje,a imam jos i match stap koji mi sluzi za sarana na teskim terenima,to je COLMIC konan,tezine bacanja 20-80gr,jako je dobar.Sto se bolonjeza tice ja kristim od 6 m triana adventure,za skobalja na v moravi,odlican je.
 
ako neko ima podatak gde mogu da kupim stek stap maver mantis,neka mi ostavi poruku.gledao sam kako covek delje babusku na srebrnom jezeru stek stapom od 10 m,pa bih voleo da probam i tu egzibiciju,kazu da je to najlepse pecanje.
 
Kazes pecas na podrucju kojim"gazduje"usr... Magnum,ako hoces stek (nije bitno koja je marka,on je deljao babuske kilasice jer ima gumicu koja odgovara velicini ribe) javi mi se na PP da ti dam broj coveka iz Despotovca,takmicara,koji ce da ti nabavi sve sto ti treba i jos ce da te posavetuje sta i kako,dolaze mu ljudi iz cele Sumadije po takmicarski pribor jer Magnum u onolikoj radnji nema nista od te opreme (triput sam narucivao takmicarski meredov sa dugom drskom i jos nisu nabavili,ovaj lik Dragisa nabavi sve za nekoliko dana,postali smo super drugari jer je uvek tu kad ti treba)!!
Pozdrav 8)
 
Kazes pecas na podrucju kojim"gazduje"usr... Magnum,ako hoces stek (nije bitno koja je marka,on je deljao babuske kilasice jer ima gumicu koja odgovara velicini ribe) javi mi se na PP da ti dam broj coveka iz Despotovca,takmicara,koji ce da ti nabavi sve sto ti treba i jos ce da te posavetuje sta i kako,dolaze mu ljudi iz cele Sumadije po takmicarski pribor jer Magnum u onolikoj radnji nema nista od te opreme (triput sam narucivao takmicarski meredov sa dugom drskom i jos nisu nabavili,ovaj lik Dragisa nabavi sve za nekoliko dana,postali smo super drugari jer je uvek tu kad ti treba)!!
Pozdrav 8)
jeli je to Gile onaj crni dugokosi?
 
Jeste,cupavi Gile kako ga ja zezam,drugarcina je velika,bar prema meni,i on je stvarno eciklopedija znanja sto se tice takmicarskog ribolova,a bogami jak je i za match i bolonjez tehnike ribolova!!
Pozdrav 8)
 
Samo zimi nepecam na match stap zbog velikog broja provodnika(lede).Koristi lineaeffe match 4.20m action 5-25.Lovim plovkom na voznju i odlicno se pokazao.Doduse jeste malo tezi od karbonskih pero lakih stapova,ali grafit je grafit.Mozes njime i sljive tresti ali nepuca-nesalomiv je(a usput i bildujes desnicu).
 
sto se ribolova skobalja zimi tce ja koristim za te prilike,shimano nexave tr450,gt8,jako je dobar moze da se zabaci sa njim daleko,ima 11 provodnoka oko 100eura kosta i ja sam jako zadovoljan,tezina bacanja mu je 20-30 grama,sto je idealno za zimsko pecanje skobalja,provodnici ne lede,ne znam kako ali jednostavno ne lede,skroz sam zadovoljan njime i preporucio bih ga svakom.NE MOZETE DA VERUJETE KAKAV JE TO STAP...
 
1. Sensas ima i te kakav takmičarski prbor-možda, uz takođe francuski Garbolino,najbolji na svetu.Ima izvanredne štekove i direktaše, a naravno i meč štapove.Nije reklama-uvozi ga Gaca Panić iz Obrenovca,naš proslavljeni takmičar i tu možeš da nađeš sve što ti treba. 011/872-54-83
2. To ni u ludilu nije pribor iz Kine već iz Francuske
3. Maver može da se kupi takođe kod ovlašćenog uvoznika Žolta iz Ade (Vojvodina), a pravi se u Reglasovoj fabrici u Italiji. 024/851-591
Ja imam Maver 301od 13 m ali je to skup štek i najbolje je kupiti neki polovan ili nov šaranki koji je i teži ali i znatno jeftininji.Treba probati recimo u Kruševcu ili nekom gradu gde ima dosta takmičara koji prodaju takav pribor.
Colmic je dobar izbor ima ga kod Gidre 031/521-590
4. Ne gazduje područijem Morava 1-Magnum, već VM Sport, takođe iz Jagodine
 
1. Sensas ima i te kakav takmičarski prbor-možda, uz takođe francuski Garbolino,najbolji na svetu.Ima izvanredne štekove i direktaše, a naravno i meč štapove.Nije reklama-uvozi ga Gaca Panić iz Obrenovca,naš proslavljeni takmičar i tu možeš da nađeš sve što ti treba. 011/872-54-83
2. To ni u ludilu nije pribor iz Kine već iz Francuske
3. Maver može da se kupi takođe kod ovlašćenog uvoznika Žolta iz Ade (Vojvodina), a pravi se u Reglasovoj fabrici u Italiji. 024/851-591
Ja imam Maver 301od 13 m ali je to skup štek i najbolje je kupiti neki polovan ili nov šaranki koji je i teži ali i znatno jeftininji.Treba probati recimo u Kruševcu ili nekom gradu gde ima dosta takmičara koji prodaju takav pribor.
Colmic je dobar izbor ima ga kod Gidre 031/521-590
4. Ne gazduje područijem Morava 1-Magnum, već VM Sport, takođe iz Jagodine

hvala za informacije za brojeve telefona za kupovinu steka
 
za debeljana/mozda su u tvoje provodnike stavili grijace.sala.ozbiljno moj mech ima 16 provodnika i ako je temperatura ispod -5 svakih desetak minuta mora se skidati led sa istih,ali smo i to uprostili tako sto kolegi do tebe koji stoji na duzini stapa postavis vrh ispred njega i on skine led sto i ti njemu uradis i tako ide puno brze.upravo se vratio iy ribolova ishod 5 skobalja za dva sata.grizel kod tebee
 
za debeljana/mozda su u tvoje provodnike stavili grijace.sala.ozbiljno moj mech ima 16 provodnika i ako je temperatura ispod -5 svakih desetak minuta mora se skidati led sa istih,ali smo i to uprostili tako sto kolegi do tebe koji stoji na duzini stapa postavis vrh ispred njega i on skine led sto i ti njemu uradis i tako ide puno brze.upravo se vratio iy ribolova ishod 5 skobalja za dva sata.grizel kod tebee
kod nas na moravi se javlja i klen pored skobalja jako cesto nije krupan pa ga vracam klenovi ispod 500grama nisu klenovi vec siparci,sto se skobalja tice ima ga ali ja gde ga pecam sad potreban je stap do 7m bez provodnika i lagana voznja na plovak do 3grama,za dva sat sam imao 11 komada bili su teski 6,3 kg,vracam ih jer ih ne jedem,a pecam ih jer lepo rade.tako da sutra idem opet,sad sam slobodan jer su mi dali otkaz na poslu pa cu malo da odmorim i mozak i DUSU na moravi
 
Žao mi je što vidim da su neke kolege na forumu ostale bez posla,ali pozdravljam to što nisu svi kivni na ribu koju bi neki da izlove krečom ili dinamitom!?Svoje nezadovoljstvo uvek možeš konstruktivno da iskažeš.I meni kad je zapretio otkaz-nisam namrzo ceo svet i riblji fond,već sam dovršio davno zapostavljeni fakultet.Doduše ostalo mi je samo nekoliko ispita pa sam na vreme reagovao, a još i dobio bolje radno mesto u firmi sa većom platom.
 
Žao mi je što vidim da su neke kolege na forumu ostale bez posla,ali pozdravljam to što nisu svi kivni na ribu koju bi neki da izlove krečom ili dinamitom!?Svoje nezadovoljstvo uvek možeš konstruktivno da iskažeš.I meni kad je zapretio otkaz-nisam namrzo ceo svet i riblji fond,već sam dovršio davno zapostavljeni fakultet.Doduše ostalo mi je samo nekoliko ispita pa sam na vreme reagovao, a još i dobio bolje radno mesto u firmi sa većom platom.
a ja cu da nadjem drugi posao i mozda se preselim za BG i tamo nadjem posao,i onda druze moj Ivanhoa te pozivam da dodjes da idemo na Adu safari da pecamo sarane na mec stapove gde sigurno nema krivolova,da budes moj gost da se odmorimo i raspravimo koji je nacin najbolji sto se sarana tice,a sto se posla tice,posla uvek ima samo zavisi koliko ti je neophodan,i koliko si izbirljiv,a sto se ribe tice zar je toliko bitno ubiti je?
 
a ja cu da nadjem drugi posao i mozda se preselim za BG i tamo nadjem posao,i onda druze moj Ivanhoa te pozivam da dodjes da idemo na Adu safari da pecamo sarane na mec stapove gde sigurno nema krivolova,da budes moj gost da se odmorimo i raspravimo koji je nacin najbolji sto se sarana tice,a sto se posla tice,posla uvek ima samo zavisi koliko ti je neophodan,i koliko si izbirljiv,a sto se ribe tice zar je toliko bitno ubiti je?
i jos ovo sam zaboravio danas sam imao klena od 930gr,lepsu zanku klena nisam video,obelezio je brojem i vratio u vodu dan mi je bio vise nego ispunjen,prirodu treba cuvati za pokolenja ZAR NE?
 

Back
Top