Poštovanje nacionalnih manjina u Hrvatskoj

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Iron Lord

Elita
Banovan
Poruka
20.959
Slučajno sam na Youtube servisu našao ovaj snimak novijeg datuma i to iz Hrvatske. Biće da se situacija popravlja. Sada nacionalne manjine vode glavnu reč a ne kao pre deset godina. Neko vozi kuče a neko kese, pa šta sad ima veze? Lep primer kako se trebamo ophoditi jedni prema drugima jer obostrano razumevanje nikada neće dovesti do incidentnih situacija.

NAPOMENA:
Izbacite decu iz sobe pre nego što odgledate:

----------------------------------------------------------------------
----------------------------------------------------------------------
 
uh sto mi zao klinca kad kaze 'nemoj gospodine,nemojte nas snimati" :(

inace za rasizam je potreban i najmanji povod da ga pokrene,poput onog nesretnog steneta koje je pritom sve vreme i cutalo,al eto nekome zapalo u oko i kao dobar razlog da maltretira zenu sa sitnom decom.

sto jedva cekam kad jednog dana u dalekoj buducnosti :roll: i na divljem balkanu budes mogao da uvodis pse u autobuse i tramvaje,prodavnice,trzne centre,pa da smestim psa kraj neke nadrkane babe pa da proba nesto da mi kaze :)
 
Ne bezimo od istine. I ja imam kuce i ne uvodim ga u gradski prevoz. Ima ljudi kojima to smeta i to treba postovati. Ovde nije kuce bitno. Jedni su nasli razlog da isteraju Romkinju iz tramvaja, a doduse treba iskren biti pa reci da se ni nasim Romima ne smes obratiti jer mozes razne odgovore cuti. Kako prolazite kad ne date, a oni navale da vam peru sofersajbnu. Koliko uvreda i ruznih reci cujete .
 
Slučajno sam na Youtube servisu našao ovaj snimak novijeg datuma i to iz Hrvatske. Biće da se situacija popravlja. Sada nacionalne manjine vode glavnu reč a ne kao pre deset godina. Neko vozi kuče a neko kese, pa šta sad ima veze? Lep primer kako se trebamo ophoditi jedni prema drugima jer obostrano razumevanje nikada neće dovesti do incidentnih situacija.

NAPOMENA:
Izbacite decu iz sobe pre nego što odgledate:

----------------------------------------------------------------------
----------------------------------------------------------------------
Mogu li ja otvorit ovaj link prije no mi đeca stignu doma odn. moram li NAPOMENA - proceduru ispoštovat?:-D
 
Ja sam u pariskom metrou video zenu koja je usla u prepun vagon sa pravim odvratnim pacovom za koga je imala kafes:mrgreen: ali ona ga je drzava opusteno napolju na kavezu i mirno se igrala sa njim sva sreca da nije usla na vrata gde sam ja bio ,a neka zena koja je bila na metar od nje je svo vreme bila ukocena,izbezumljenog izraz lica i nije ni trepnula niti se mrdnula dok ova nije izasla ,pa sam bas pomislio kako bi je kod nas isutali iz busa sa sve pacovom .Mada je ovo bas slatka kuca al jopet ako je vec zabranjeno uvodjenje zivotinja u gradski prevoz onda se toga treba i pridrzavati bez obzira dal su pitanju cigani ,bosanci ili japanci ali ova Ciganka je legendarna ,jos kad je ustala da mu preti papucom :lol::lol::lol:
 
e da papuca je kljucni element :D
inace uvela pacova pa sta,ko da je tigra uvela :roll:
a kad smo kod pacova letos sam u berlinu videla nekog lika sedi i prosi ispred trznog centra a po njemu veselo skakuce njegov ljubimac - pacov :shock: nije sto je pacov,ja volim glodare i sve te male zivotinje,nego sto ce kugu neku da dobije nesrecnik :lol:
 
Ne bezimo od istine. I ja imam kuce i ne uvodim ga u gradski prevoz. Ima ljudi kojima to smeta i to treba postovati. Ovde nije kuce bitno. Jedni su nasli razlog da isteraju Romkinju iz tramvaja, a doduse treba iskren biti pa reci da se ni nasim Romima ne smes obratiti jer mozes razne odgovore cuti. Kako prolazite kad ne date, a oni navale da vam peru sofersajbnu. Koliko uvreda i ruznih reci cujete .

1) Žena sa decom i štenetom u naručju, nije baš lagodna situacija
2) Štene (a ne pas) je "izgovor za razgovor"
3) Svako od nas ima instinkt za odbranu porodice i imovine
4) Hercegovac nastupa "muški", kako to samo oni umeju
5) Da li su ovako reagovali zbog kučeta ili zbog nacionalnosti?
6) Namerno sam uzeo scenu iz Hrvatske pošto je kod nas aktuelna priča o "slobodi govora pojedinih grupa u demokratiji"
 
e da papuca je kljucni element :D
inace uvela pacova pa sta,ko da je tigra uvela :roll:
a kad smo kod pacova letos sam u berlinu videla nekog lika sedi i prosi ispred trznog centra a po njemu veselo skakuce njegov ljubimac - pacov :shock: nije sto je pacov,ja volim glodare i sve te male zivotinje,nego sto ce kugu neku da dobije nesrecnik :lol:
pa ni ja se bas ne bojim pacova vise mi se gade zabe ,zmije i ostala ljigava stvorenja tog tipa ,al mi je bilo nekako cudno ipak nisam navikao na pacove u frendly atmosveri aj one hrckove ,morsku prasad i misove bele sto srecu dele i slicno ,al ovaj je bas bio odvratan i sto je najgore nije uopste bio tako mali :?,jos kad se setim one nesrecnice kako je pretrnula i prebledela :lol: jadna :lol:a vis na kugu nisam ni pomislio
 
Irone, ja mislim da je pod 5, reagovanje doticnog "smekera" bilo zato sto je doticna Romkinja, a ne ono stene. Kuce je suvise malo, da bi nekome smetalo. Nije to bio veliki pas, nego stene.

Život pojedinih nacionalnih manjina je težak zbog naših predrasuda o njima ali i zbog njihove medjusobne organizacije.
Čak i kada peru šoferšajbne, dakle ne kradu već rade, trpe raznorazna poniženja.
Izem ti takav život.
 
Dobro je što si ovo postavio...odmah se setim koliko (ne)ljudi u BG-u ima džukce koji s*ru i pišaju,po ulici,a oni ne čiste za njima.Svi su kao fini,a jedva čekaju da neko ugazi u izmet koji je ostao iza njihovih džukeletina...a tek nestavljanje korpi džukelama...jao,pa moj pas je miroljubiv(ejjj,pas miroljubiv,nagazi ga slučajno,pa ćeš da vidiš!:D).Stoka,bre!
 
Dobro je što si ovo postavio...odmah se setim koliko (ne)ljudi u BG-u ima džukce koji s*ru i pišaju,po ulici,a oni ne čiste za njima.Svi su kao fini,a jedva čekaju da neko ugazi u izmet koji je ostao iza njihovih džukeletina...a tek nestavljanje korpi džukelama...jao,pa moj pas je miroljubiv(ejjj,pas miroljubiv,nagazi ga slučajno,pa ćeš da vidiš!:D).Stoka,bre!

Nije reč o tome, već o izgovorima za neljudskost
 
Život pojedinih nacionalnih manjina je težak zbog naših predrasuda o njima ali i zbog njihove medjusobne organizacije.
Čak i kada peru šoferšajbne, dakle ne kradu već rade, trpe raznorazna poniženja.
Izem ti takav život.

Naravno potpuno si u pravu. Ne znam sta da kazem. Ali sto je doticni "smeker" prisao i kao hteo da je osamari.... mislim jadno da jadnije ne moze biti....
 
Slučajno sam na Youtube servisu našao ovaj snimak novijeg datuma i to iz Hrvatske. Biće da se situacija popravlja. Sada nacionalne manjine vode glavnu reč a ne kao pre deset godina. Neko vozi kuče a neko kese, pa šta sad ima veze? Lep primer kako se trebamo ophoditi jedni prema drugima jer obostrano razumevanje nikada neće dovesti do incidentnih situacija.

NAPOMENA:
Izbacite decu iz sobe pre nego što odgledate:

----------------------------------------------------------------------
----------------------------------------------------------------------

auf... to ti je tako kad se ufate Romkinja i HrvatinaizBosne ...svaki komentar je suvišan... i osobno sam viđao slične okršaje ljudi koji su dopuzali iz kojekakvih zabiti u Zagreb a bez grama kulture....jasno kulturu nemožeš naučiti na kršu...tako da i ne čudi

toliko od mene...
 
Za neljudskost nema izgovora...a ja da iskoristim priliku...meni smetaju neljudi koji maltretiraju životinje i ljude oko sebe.8-)

Uh... Neverovatno da se uvek u nekoj grupi ljudi nadje budala koja po;ne da kinji štene. Uhvati ga onako nemoćnog pa ga zavrće i obrće i nikako da prestane. Takvi idioti mi najbrže dignu pritisak.

Inače, posle bezuspešnog pokušaja da oslobodim mišića sa one kartonske tacne umazane lepkom, svaki dan sam bacao po jednu dve prazne. a kolegama govorio da se uhvatio još neki pa zato nema.
Na kraju krajeva ne može da pojede mnogo i ne traži pare...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top