"CIRKUS"

Ajde Djole postavljaj novu temu. Nestrpljivi smo... :D

bug.gif
 
:D:D:D
HVALA HVALA HVALA svima na čestitkama
Zaista sam prijatno iznenađen, ali baš. Ima jedna zanimljiva priča vezana za tu fotografiju, ali prvo nova tema...
Ulepšali ste mi ove kišne i tmurne dane, ali i stavili na slatke muke...Nova tema?

Evo, pošto ima mnogo nestrpljivih, među njima sam i ja, posle kraćeg razmišljanja mislio sam da tema bude "noćna fotografija bez blica", kad vide da tema "noćne fotke" već postoji(mislim... šta ima veze kad nije bilo takmičenja, ali neka je onda neki drugi pobednik otvori...). E sad, opet muke, te pogledam kroz prozor i sve je bilo jasno,:idea:.
Nova tema za takmičenje, ako se prihvati:
PRIRODNE KATASTROFE I LOŠE VREME (KIŠE, MEĆAVE, VEJAVICE, VETROVI, MUNJE, GRAD, LEDENO DOBA, URAGANI, POPLAVE, ZEMLJOTRESI, CUNAMI,)

Sretno i opet hvala na čestitkama...
 
Evo priče vezano za pobedničku fotografiju zahvaljujući vama....

Fotografija je samo deo jedne fotografije, čiji deo nije trebao da pripada trenutku koji sam hteo da zaustavim.
Vraćali smo se sa letovaja, trajektom, kada sam primetio da veliki broj galebova lete u blizini broda, tj u onom delu gde motori i elisa ostavlja prepoznatljiv trag iza broda. Kada sam sišao dole imao sam šta da vidim...ribice koje se nađu tu izleću iz mora, ne znajući šta ih čeka van vode. U tom trenutku galebovi stupaju na scenu i u vazduhu ih hvataju. E kako galebovi znaju da odrede taj trenutak, to me ne pitajte...oni znaju, a na meni je bilo da probam to da uhvatim....I posle par desetina okidanja (motren budnim okom kapetana što se vrzmam u zadnjem delu broda) nastala je sledeća fotografija:

dsc04066rg0.jpg


tj.

dsc04066cpk2.jpg
 
Hoces da navatas neki cunami ili zemljotres mozda? :lol:
Mislim da nece biti 2 fotke.

Mislila sam na dve valjane, a da ne budu kisa i poplava. :lol:
Ja sam resila da fotografisem LEDENO DOBA, nadam se da me nece izdati vremenska masina, da se vratim nazad na vreme dok traje postavljanje fotki. :lol:
A mozda proradi i Vezuv, to bih sigurno uspela na vreme da ufotkam. :lol::lol:
Brate, crkoh od smeha! :lol:
 
Mislila sam na dve valjane, a da ne budu kisa i poplava. :lol:
Ja sam resila da fotografisem LEDENO DOBA, nadam se da me nece izdati vremenska masina, da se vratim nazad na vreme dok traje postavljanje fotki. :lol:
A mozda proradi i Vezuv, to bih sigurno uspela na vreme da ufotkam. :lol::lol:
Brate, crkoh od smeha! :lol:


OK zajeb... tema, ledeno doba - mislio sam simbolično...mi barem sa poplavama ne oskudevamo,
ako ništa ne bude, barem sam te nasmejao i to je nešto po ovakvom danu...
 
Malo si pretenciozno postavio temu, ok bi bilo npr. "Kisa i Nevreme", ali prirodne katastrofe...mislim, ja cu se ubedaciti ako budem morala kisu da stavljam...ako me razumes....:-)
To mu dodje kao da sam podbacila i nisam odgovorila na izazov. :-P
 
evo ja da se ubacim...
Slika koja je pobedila je po meni stvarno dobra, zalosno sto je pobedila na takvoj temi..
Fibi slika sa prstima, extra originalno, opet mi nije za ovakvu temu...
meni stalno odzvanja u glavi ''Cirkus'', a kada gledam ove slike, nekako su vulgarizovane,
cinjenicom da su pobedile na temi koju one ne predstavljaju, naravno slike su dobre, i to stoji...

mozda je slika koja najvise odgovara temi, ona sa vencanja, stvarno je cirkus, ne slika tehnicki...

da li je nova tema samo kisa...
PRIRODNE KATASTROFE nisu vezane sama za vodu, i susa moze, odroni i klizanje tla, pozari, sneg i sta vec moze tu da bude..

da li je lose vreme, samo -10'c, ili je to i +45'c, i da li su katastrofe moguce i leti, to je pitaje koliko ko ima siroka shvtanja...
 
Razumem ja tebe...zato se tema i zove "prirodne katastrofe i loše vreme". Nisam ja pretenciozan, ali možda ima ljudi koji imaju već takve fotografije...eto sad mi je palo na pamet i požari...ha, ha, baš destruktivno, samo bez žrtava molim...
Malo sam podigao nivo temi kada sam je nazvao prirodne katastrofe i ...razumeš..

A ti ne padaj u bedak, nego aparat u ruke i napolje dok je još kiša, ako već nemaš fotografiju za ovu temu, ne daj se...Eto ja sam već zamislio onu tvoju fotografiju sa čizmicama, kako te iste devojke sa kišobranom (ali da im se ne vidi lice...) i istim čizmicama, trčeći beže od kiše i upadaju u male barice po knezu...Da ne spominjem kako zimske slike sa ledenicama dok se otapaju mogu da budu umetničke, ali kao što sam već rekao te slike moraš da imaš negde u fioci....

ajde da diskusiju preselimo na novootvorenu temu, možda ćemo čuti još nešto pametno...
 
evo ja da se ubacim...
Slika koja je pobedila je po meni stvarno dobra, zalosno sto je pobedila na takvoj temi..
Fibi slika sa prstima, extra originalno, opet mi nije za ovakvu temu...
meni stalno odzvanja u glavi ''Cirkus'', a kada gledam ove slike, nekako su vulgarizovane,
cinjenicom da su pobedile na temi koju one ne predstavljaju, naravno slike su dobre, i to stoji...

mozda je slika koja najvise odgovara temi, ona sa vencanja, stvarno je cirkus, ne slika tehnicki...

da li je nova tema samo kisa...
PRIRODNE KATASTROFE nisu vezane sama za vodu, i susa moze, odroni i klizanje tla, pozari, sneg i sta vec moze tu da bude..

da li je lose vreme, samo -10'c, ili je to i +45'c, i da li su katastrofe moguce i leti, to je pitaje koliko ko ima siroka shvtanja...

Tako je Bruno, 100% si u pravu, kako za one fotografije koje su bile na temi "cirkus"
i moju naravno, tako i za novu temu.
Zato smo tu da pre postavljanja fotografija tačno razjasnimo šta je tema. Trebala bi tema da bude što jasnija i direktna, a ne da na pismenom zadatku svi podobijamo kečeve, zato što smo promašili temu. Imamo jedan mali problem što sve lepe teme već postoje, što nas ne sprečava da se tamo takmičimo.
Što se tiče moje teme sve što si naveo može i mora da upadne u temu. Još veći je izazov da neko prikaže +50'c...recimo fatamorgana u pustinji i to je loše vreme sa našeg stanovišta...
Pozdrav
 
sve chestitke sa malim zakashnjenjem :D iskreno , mislio sam da je montazha ... ali sada kada si objasnio kako si slikao i gde ... onda mi je jasnije :D svaka chast ;) Ja ostajem pri fibinoj fotki .. mislim da je to naj naj zbrka :D pozz svima btw nije losha nova tema :) bice zanimljivo
 
Svaka cast na fotki, cestitam pobedniku....
samo mi je zao sto ste skratili termine pa nisam ni stigao da glasam. Svejedno moji glasovi ne bi promenili redosled, a Mr. Livingston je moj IDOL. Znam ga napamet.
 
Divlja, pa ja ih imam toliko da ne znam sta da stavim, samo mi reci ocete pozar, poplavu, uragan, vulkan....
Mnoge sam vec postavljao ranije. Nadam se da ste ih zaboravili pa cu dve izabrati i ponoviti ih.

Hoces da navatas neki cunami ili zemljotres mozda? :lol:
Mislim da nece biti 2 fotke.
 

Back
Top