POJAS za ili protiv

Da li vezujes pojas

  • Da, zbog svoje bezbednosti

    glasova: 31 70,5%
  • Da, da ne bi platio kaznu

    glasova: 6 13,6%
  • Ne, mislim da mi ne treba

    glasova: 3 6,8%
  • Ne, prihvatam rizik

    glasova: 4 9,1%

  • Ukupno glasova
    44
  • Anketa je zatvorena .
O yeah!

Inace i ja se uvek vezujem zbog bezbednosti... Mada postoji dosta slucajeva da je covek prosao bez povreda jer NIJE bio vezan....
moji roditelji bi izginuli pre neke dve tri nedelje kad su se vracali iz crne gore da nisu bili vezani...tolko im preseli ti putevi da se sad misle da prodaju stan dole i da kupe u hrvatskoj kod tate tamo jer je put dosta sigurniji...
a ne idu vise ni kroz bosnu jer su ih svaki put zaustavljali panduri prvo u republici srpskoj pa u federaciji muslimani,tata ispizdeo i vise nece da vozi tuda...:lol:
a kroz crnu goru svako malo neko izgine...

inace kad treba da sedim na suvozacevom mestu ne ulazim ako ne radi pojas...suvozac uvek najvise najebe.
 
O yeah!

Inace i ja se uvek vezujem zbog bezbednosti... Mada postoji dosta slucajeva da je covek prosao bez povreda jer NIJE bio vezan....

To su omiljene price onih koji ne vole da vezuju pojas, sluze im kao dobar izgovor. Istina je da postoje takvi slucajevi, ali na zalost oni se cesce prepricavaju nego slucajevi kada je pojas nekome spasao zivot, ili je neko poginuo samo zato sto nije bio vezan. Nakon kampanje 2002. godine kada je u Srbiji vezivanje pojasa dostiglo cak 90%, poginulo je 428 ljudi manje nego u 2001. godini. Mislim da je zakljucak jasan.
 
To su omiljene price onih koji ne vole da vezuju pojas, sluze im kao dobar izgovor. Istina je da postoje takvi slucajevi, ali na zalost oni se cesce prepricavaju nego slucajevi kada je pojas nekome spasao zivot, ili je neko poginuo samo zato sto nije bio vezan. Nakon kampanje 2002. godine kada je u Srbiji vezivanje pojasa dostiglo cak 90%, poginulo je 428 ljudi manje nego u 2001. godini. Mislim da je zakljucak jasan.

JA volim da vezuje pojas, a te price me interesuju samo sa naucnog gledista. ;)

Najsigurnije mjesto je iza suvozača.

I ja tako nesto mislim...
 
To se cuje u manje-vise svim kolima ;) a u nekim aako detektuje da ima suvozac onda i za njega pisti. . .
Pojas uvek vezem gde god mogu. . . Bolje da utrosim koji sekund vezujuci se nego da me posle struzu sa vozila u kome sam. . .

ja tu pistalicu iscupao iz sedista, tj. njen onaj kablic. ne vezujem se, jer mi je upravo to izgovor kad me zaustave zbog prekoracenja, tj. uvek mi naplate nevezan pojas :)
 
Ljudi su navikli da je inace ZAKON rigorozan, da je zakon protiv njih i da zakonu uvek treba terati kontru.

Ako je ogranicenje 60km/s, onda je tako zbog razloga a ne zato sto zakon hoce da vi vozite sporo i da vas iznervira. Isto tako vazi za vezanje pojasa, takav je zakon zbog razloga.Ljudi nisu svesni sta se desi covecijem telu u direktnom sudaru. Ako vase telo iznosi 70kg tezine, u direktnom sudaru vi niste vise teski 70kg nego nekoliko puta vise od toga (neznam bas fiziku, ali je cinjenica), u sudaru vise nemate kontrolu nad vasim telom, gubite svest...

Ako si pametan i vezes pojas dobices crvenu fleku oko ramena i koji oziljak. Ako si hteo da budes faca i nisi imao pojas oko sebe, soferka ti ne gine a posledice ce onaj gore da ti odredi. Jer na kraju dana nemoras ti biti kriv za udes, neznas koja budala ti ide u susret - jer je naduvan, nasmrkan, pijan, lud, nemas pojma?



Auto kompanije trose milione kako bih dizajnirali aute sto sigurnijim, ubacuju airbags sa svih strana, dizajniraju sasiju od auta kako bih bila sigurnija, razvijaju ABS kocnice i sto cuda... ali sta vredi sve to kada je covek nemaran.
 
Tek kad vidim punkt niz put se vezem, (nekad i zaboravim) a odvezem se ili odma u prolasku ili kad primetim da sam vezan. . .
Ali kako mi je smesno kad neko samnom sedne u auto pa se veze, a ja ga gledam onako koji ce ti ***** to kad ja nisam vezan .!?!. .!?!. .!?!.
Uglavnom uocim situaciju ispred sebe i tako sam izbegao milion sabracajki, da li blagim kocenjem ili prestrojavanjem, ali ne bitno .. . gledam neke ljude kako sednu na sirenu i kocnicu ko de*ili i bam, stvarno dozvole se prelako dobijaju kod nas, ima raznih idi*ta na putevima. . .
Ja bi sproveo neku reflex kontolu pre polaganja, ako ne polozi to ne moze ni ovo. . .
 
Tek kad vidim punkt niz put se vezem, (nekad i zaboravim) a odvezem se ili odma u prolasku ili kad primetim da sam vezan. . .
Ali kako mi je smesno kad neko samnom sedne u auto pa se veze, a ja ga gledam onako koji ce ti ***** to kad ja nisam vezan .!?!. .!?!. .!?!.

A kako je tek smesno kada vidis posle sudara da onaj sto je bio vezan izlazi iz auta sa modricom od pojasa, a onaj nevezani se ne mrda jer je mrtav.
 
Ako je vec takva siutuacija da je jedan mrtav, tu je verovatno i drugi ili je u zivotnoj opasnosti, tako da ovo sto si ti rekao nema nikakve logike. . . .

KIKINDA - Jovan Starčević (55) iz Kikinde, instruktor kikindskog "Crvenog signala", poginuo je u teškoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila juče po podne na delu puta između Ruskog Sela i Nove Crnje.

Do tragedije je došlo kada se "fijat punto" zrenjaninskih registarskih oznaka, pretičući kamion, direktno sudario s "jugom" koji se kretao iz pravca Nove Crnje. Vozilom "Crvenog signala" upravljala je kandidatkinja Maja Savin iz Srpske Crnje. Od siline udara, Starčević je ostao na licu mesta mrtav. Nikola Tanić (65), vozač "fijat punta" iz Vojvode Stepe, zadobio je teške telesne povrede i hitno je prebačen u novosadski Klinički centar. Maja Savin koja je imala vezan sigurnosni pojas slomila je nos, a povredu su joj sanirali lekari kikindske bolnice, te je nakon ukazane pomoći puštena kući.
 

Back
Top