PROSLI ZIVOT,KARMA

Neptuna?Mislis kao prorodnog valadara 12 kuce?Ali molim te pogledej i karmu mog muza,nase dugove i moje cvorove(znam da se ponavljam,prof. deformacija).

Da, da naravno na Neptuna sam mislila kao prirodnog vladara 12 kuce pored ostalih pokazatelja za proslu i prosle inkarnacije..
Pogledacu i za muza...sve ce mo mi to lepo da prodjemo, saznamo koliko nam planete dozvoljavaju i naravno da razresimo.
 
Simpaticna si...mi jesmo jedinstveni i neponovljivi to je nase bice ili dusa,a telo ne.
Da li ti imas osecaj da ces ikada umreti..ili ti nekako deluje da to tebi ne moze da se desi.(fizicki da ),ali...kao da si besmrtna.
Znam da smesno zvuci.
Mentalno kada pitas pitanje misao na sve ima odgovor.A izvan misli...da li postoji odgovor?
Ali kada tvoja dusa ili bice pita ,,sta onda?
Da li si se ikada zapitala ko si ti zapravo i otkud ti bas ovde?Na ovoj planetici?
Da li si to ime sto nosis...ili si telo u kome si..ili osecanja koja te prolaze ili misli kojima mislis,ili zanimanje kojim se bavis itd?
Da li to sve trenutno vlada sa tobom dok se smenjuje ili ti sa njim?
Kome se moliti?
Ko je taj ko se moli?
Imas li ti neko iskustvo iz toga svega sto pricas?
Jesi li ikada videla Boga,ili si samo slepi sledbenik u hriscanstvu na osnovu prica usaddjenih u detinjstvu koje si cula , ili knjiga koje si procitala.
Dosta ljudi ide u crkvu moli se odlazi sa svojim grehovima i puni tu jadnu crkvu sa njima,daje ih Bogu.
A onda izadje i ponovo gresi dok se ne prepuni ..pa opet u crkvu.
Strasno.
Trazi stalno nesto od Boga .
Pa jadan taj Bog ako postoji sta sve dozivljava.
Niko sa necim lepim da mu dodje i da,
Ne napadam samo pitam.?
Nisam ja protiv toga svega;ali drugacije gledam na sve to.
Sve proveravam,ni u sta slepo ne verujem.
Ne volim da budem slepa hipnoticka masa ljudi.
Svako izabire svoj put i to je sasvim u redu.
Kada umires da li si hriscanin ,hindus,budista. ili bilo sta drugo...sve jedno je... tvoja dusa odlazi is tela i postaje slobodna ,bezimena.
Ljudi gledaju sto vise da sebi nalepe etikete da bi bili nesto ili da jesu,a ustvari ni ne vide koliko nisu.
Lako je biti nesto...pokusaj da budes nista,a slobodna u svom telu od svih tih nalepljenih etiketa tokom svog evolutivnog razvoja.
Od malena su te ucili ko si ti i usadjivali razne religije i oblike ponasanja koji su ti sada postali normalni jer si se poistovetila i mislis da si to zaista ti.
A da li si ti to stvarno?
Sta ako ja vidim svoje prosle zivote i znam ko sam bila i kakve sam inkarnacije zivela.
Sta onda...kako mozes onda sve ovo da mi objasnis.
Nisam hriscanka ...nisam ni jedna od religija .
Ko sam onda ja ...mozes li da mi objasnis?
SAMO SAM JEDNO OBICNO BICE... ZBOG TOGA SAM SRECNA

Ne zameri mi sto sam ti ovo napisala nista lose nisam mislila .ako sam te slucajno uvredila...izvini unapred.

dusa odlazi tamo gde zasluzuje,da li je to pakao ili raj zavisi od naseg zivota ,nacina na koji smo ziveli.svrha naseg postojanja je da zivimo sa Bogom da bi zasluzili Carstvo Bozije<tj raj,zemaljski zivot je samo prolazna stanica a vecnost je gore,telo je trulezno a dusa vecna,svrha naseg postojanja je da sa sto manje greha odemo Bogu.gluposti su te vase price o proslom zivotu,dusa ne prelazi iz jednog oblika u drugi,vec odlazi u raj ili pakao ili vec gde zasluzuje!!!uvek su mi bili idijoti ljudi koji su verovali da su u proslom zivotu bili konj,majmun,princ,eeej dokle ide budalastina ljudska???????,,DACE VAM SE PO VASOJ VERI!,,
 
Dusa odlazi tamo gde zasluzuje,da li je to pakao ili raj zavisi od naseg zivota ,nacina na koji smo ziveli.Svrha naseg postojanja je da zivimo sa Bogom da bi zasluzili Carstvo Bozije<tj. raj,zemaljski zivot je samo prolazna stanica, a vecnost je gore,telo je trulezno,a dusa vecna,svrha naseg postojanja je da sa sto manje greha odemo Bogu.Gluposti su te vase price o proslom zivotu,dusa ne prelazi iz jednog oblika u drugi,vec odlazi u raj ili pakao ili vec gde zasluzuje!!!Uvek su mi bili idioti ljudi koji su verovali da su u proslom zivotu bili konj,majmun,princ,eeej dokle ide ljudska budalastina???????,,DACE VAM SE PO VASOJ VERI!,,

Ne znam zasto se osecas pozvanom da raspravljas o temi koja te ocigledno ne interesuje i koju ne podrzavas,ima mnogo drugih tema,mozda se pronadjes u nekoj od njih.Posto vidim da si zagrizeni pristalica crkve i hriscanske religije,imas mali propust u svom obracanju,naime hriscanska religija ne dozvoljava vredjanje i omalovazavanje,seti se samo koje su bile poslednje Isusove reci dok je umirao na krstu,on je molio i za oprostaj svojim neprijateljima....
P.S. Meni su jako antipaticni ljudi koji ne znaju osnovni pravopis,jer vidi se kada se nesto pise smisljeno,i to tada nije dozvoljeno.Greske su crvene.
 
@ mala garava

Draga moja, ako su tebi ovo gluposti, ne moraš barem pljuvati po ostalim članovima foruma...:roll:

Meni je tema zanimljiva, pa čisto pitam ljude za njihovo mišljenje, koje naravno ne mora biti tačno, ali eto zanimljivo mi je da čujem...:p

Inače, ja sam hrišćanin kao i ti, verujem u Boga i i idem redovno u crkvu... Dosta puta mi je Bog pomogao i uvek se molim kad stignem. Bog me je spasio da još uvek ostanem živ i zdrav, posle 20 godina pakla pod magijom koje sam preživeo.
 
@ mala garava

Draga moja, ako su tebi ovo gluposti, ne moraš barem pljuvati po ostalim članovima foruma...:roll:

Meni je tema zanimljiva, pa čisto pitam ljude za njihovo mišljenje, koje naravno ne mora biti tačno, ali eto zanimljivo mi je da čujem...:p

Inače, ja sam hrišćanin kao i ti, verujem u Boga i i idem redovno u crkvu... Dosta puta mi je Bog pomogao i uvek se molim kad stignem. Bog me je spasio da još uvek ostanem živ i zdrav, posle 20 godina pakla pod magijom koje sam preživeo.

VERA UVEK SPASAVA,ALI ONA PRAVA I ISKRENA KOD LJUDI CISTOG SRCA!!!:-D
 
SEVERNI ČVOR U JARCU - JUŽNI ČVOR U RAKUOva osoba uči kako da postane zrela. U prošlim inkarnacijama je imala tendenciju
da na život gleda kroz ružičastu prizmu, videći samo ono ono što želi da vidi s definitivnim
uverenjem da ništa drugo ne postoji. Sada i dalje ima puno od "deteta" ostavljenog u svom Južnom čvoru. Toliko je u
prošlim životima navikla da hoda uz tuđu pomoć, rvući se sa zavisnostima, dok traži ograde
na koje bi se oslonila, da joj je sadašnji život postao konačno poprište stalnog bežanja,
dečjih navika koje joj ometaju razvoj.
Uistinu, ovo je večito dete koje želi da po svaku cenu zadrži ulogu središta
roditeljske pažnje. Kada je u pitanju rešavanje problema, više bi volela da roditelji to čine
umesto nje. Svako koga sretne ili poznaje, bilo prijatelj, poslovni saradnik bilo bračni
partner, automatski postaje simbolični roditelj da bi sakupio sve deliće njenog jada, štiteći je
da je ne povredi brdo koje se obrušava, a koje je sama izgradila. Ona čak izaziva i svoje
umišljene bolesti, ukoliko te slabosti donose i najmanji nagoveštaj sticanja ljubavi i
simpatija.
Večito nastoji da postane zrela ili da sprovede potpunu transformaciju, za šta,
izgleda, nikada nije potpuno spremna. Na neki način i dalje oseća da joj je pre svega
potrebno mnogo više prakse.
Sve što u ovom životu čni zasnovano je na sećanju duše na tanana osećanja iz
prethodnog života koja se i dalje lome i najbeznadežnijim odbijanjem.
Mnoge osobe sa ovim čvorovima su jako vezane za delatnost svoje zemlje.
Poistovećuju se s vlašću, jer im je ona i dalje deo, u širem smislu, njihove rakovske
porodice.
Ispod svega ostalog se nalaze neoubičajena osećanja rodoljublja i lojalnosti.
Mnogi sa ovim čvorovima dobar deo svoje snage i pažnje usredsre'uju na mla'e
ljude.
Vole da slušaju o suđenjima i parnicama drugih, ali ne rešavajući sami brzo
probleme; pokazuju sklonost da sve zadrže u sebi. Kada se poveća teret problema, poput
naslaga, uprkos sebi, izgledaju stariji.
Najteži karmički problem Južnog čvora u Raku je naučiti kako se opustiti. Osoba sa
sobom u ovaj život donosi tako jake unutrašnje strahove od nekakvog gubitka ili zaborava,
da stalno ulaže dodatne napore da bi zadržala sve kroz šta je prošla. U tom smislu od sebe
pravi "kofu psihičkog smeća" iz prošlosti. O svojoj sadašnjosti stalno razmišlja o tome šta je
trebalo da uradi pre puno godina - ili života. esto se može zateći kako slaže stare
fotografije nadajući se da će od fragmenata svoje prošlosti izgraditi budućnost.
Povremeno krajnje iscrpljuje druge, koristeći što je za nju učinjeno kao odskočnu
dasku da nastavi ispitivanje. Iskušava strpljenje drugih ljudi svim svojim emocionalnim
problemima i dugo pošto joj je dato rešenje odbija da kroz svoj oblak emocija logički
rezonuje. Nije puno zainteresovana da dokuči zašto se nešto izjalovilo, kada posegne za iz-gubljenim
osećanjima. Naročito joj je teško da se suoči sa krajem. Reč "zbogom" nije nikada bila deo
njenog rečnika, jer je uvek nastojala da sve veze očuva što je duže moguće. Ponašanje
prema predmetima se ne razlikuje, pošto se trudi da formira permanentnu vezanost za
nostalgična sećanja koja sobom nose. Najveća karmička lekcija u Severnom čvoru u Jarcu je
poistovećivanje sa nekim idealom koji je značajniji od ličnog života. Osoba na kraju mora
da zauzme nekakav stav, uprkos svim stvarnim ili izmišljenim ličnim teškoćama. Mora
shvatiti pravu odgovornost.
Mnogi sa ovim čvorovima ponekad postaju samozvani žigovi tradicije. Radije bi
umrli nego da prihvate bilo čije mišljenje o svojem privatnom životu koje se kosi sa
principom koji su izabrali da zastupaju.
Kroz Severni čvor se formira slika na koju bi se drugi mogli ugledati i po njoj uredili
vlastiti život. Povremeno lične teškoće joj crpe snagu da održi tu sliku, a ipak, ona je mora
zadržati, čak i kada bi to značilo žrtvovanje celog života. U većini svojih stremljenja je u
stanju da postane metodičan i oprezan planer, kada bude naučila da prevaziđe sklonost iz
prošlog života da pretera u iskazivanju osećanja.
U horoskopima žena ovi čvorovi predstavljaju neuobičajeno snažnu težnju ka nekoj
očinskoj osobi. Kod muškaraca postoji jaka svest o potrebi da se ispuni očinska uloga.
Najvažnija stvar u vezi sa Severnim čvorom u Jarcu je to da predstavlja tačku kroz koju će
se osoba suočiti sa karmičkom misijom. Samo zbog toga, mnogi sa ovim čvorovima ne nameravaju
da voljno prihvate pun koncept zrelosti. Više bi voleli da ostanu u stanju
nezrelosti što je duže moguće, jer osećaju neku vrstu suda koji ih čeka. Oni traže da se
sakriju iza drugih, neprestano se povlačeći sve dalje i dalje, do rezervisanosti, da bi izbegli
suočavanje sa efektima svega što su stvorili, poput osuđenog čoveka koji želi da se, jedna za
drugom, odlažu izvršenja kazne. To je razlog što mnogi od njih imaju veliku teškoću da
prihvate svoju hronološku starost. Dok otvoreno priznaju svoje godine, nastoje da ne žive u
skladu s njima.
Osoba je nasledila izrazitu nezrelost iz prošlog života. U ranom razvoju, duša je
postala fiksirana u jednu tačku. Sada postoji velika teškoća da se ta tačka prevaziđe. Ipak,
biće prevaziđena, ukoliko osoba, konačno, zauzme neki stav. Zodijačka konstelacija Jarca je
izlaz kojim duša mora ići, ostavivši fizičko telo, a u ovom najokultnijem znaku biće
proverena pred sudijama tih dveri. Dok ovo možda nije poslednja inkarnacija na Zemlji,
definitivno će položajem u kući primiti karmičku presudu u jednoj oblasti života. Osoba sa
ovim čvorovima u Raku/Jarcu će se polovinu svog života batrgati u bespomoćnoj
napuštenosti, a jednoga dana će se odlučiti da prihvati izreku: "Ovo je daleko, daleko bolja
stvar od onoga što sam do sada činio."
Kuća u kojoj se nalazi Južni čvor ukazuje na područe u koje karmičko nasleđe
nezrelosti iz prethodnog života utiče u ovaj život. Kuća u kojoj se nalazi Severni čvor
pokazuje način na koji osoba sada može ući u odgovornu zrelost, centrirajući svoj život
principima časti, poštovanja i tradicije. im nauči kako da to učini, okrenuće se životu
divnog ispunjenja.
 
redom kopira.
"pisati" znaci nesto osmisliti - prekopirati nesto drugog autora ne zove se "pisati" :lol:
verovatno ce ti tek pisati nesto, stevi...

Ja sam predhodno navela ime autora od kog sam preuzela tekstove,pa cak sam rekla da sam ih preuzela sa drugog foruma...Ti sto ne citas redom,to je tvoj problem.....
P.S. Ne bi bilo sve kopirano kako ti kazes,posto ne bih govorila samo o cvorovima....
:-D
 
SEVERNI ČVOR U ČETVRTOJ KUĆI - JUŽNI ČVOR U DESETOJ KUĆI
Ova osoba mora naučiti da prevaziđe karmički osećaj da je životno središte svega što
se oko nje dešava.
U sadašnji život dolazi sa podsvesnim sećanjem na osećaj dostojanstva iz prošlosti
koji je tera da poveruje da su bar neke oblasti životnog iskustva ispod njenog nivoa.
Prethodne inkarnacije su je dovele u poziciju da bude kapetan vlastitog broda, ako ne
i zapovednik drugima. Shodno tome, navikla je da preuzima autoritativan položaj kad god
slabost drugih pokrene njenu snažnu potrebu da uspostavi kontrolu.
Uživa u ulozi zaštitnika i mnogo preteruje u tome što puni svoj život onima čija ih
velika slabost stavlja pod njenu vlast. Postupajući tako stalno testira svoju moć da zadrži
stabilnost.
Ovo je pozicija usamljenosti, jer je osoba ovde toliko zaokupljena sebi zadatom
misijom da nikada drugima ne dozvoljava da prodru duboko u njenu pravu suštinu. Ono što
pokazuje je tek fasada ili uniforma uloge koju je preuzela. U tekućem životu prolazi kroz
iskustva koja je uče da siđe sa svog oblakodera i proveri temelj.
Upravo na planu njenih najprisnijih odnosa u porodici postavljena je pozornica za
bitku da zadobije kontrolu nad vlastitim korenima, koja traje celog života.
Mnogi pojedinci sa ovakvim položajem čvorova imaju neuobičajeno zahtevne
roditelje čija očekivanja ih podstiču da veruju da su zaista predodre'eni da dostignu poziciju
da sede na krovu sveta. Kao rezultat toga, nezadovoljni su situacijom, ma kakva ona bila, jer
uvek izneveri očekivanja o onome što su nameravali da urade.
Karmička lekcija ovde glasi: "Bolje vrabac u ruci nego golub na grani." Osoba mora
prevazići spremnost da se odrekne onoga što poseduje, zbog mogućnosti da stekne ono što
nema. Toliko joj je ispod časti da se nađe u drugom planu, da kada je okolnosti prinude neki
postupak, u krajnjem slučaju može čak razmišljati i o samoubistvu, jer čvrsto veruje da je
život potpuno bezvredan, ukoliko se ne postigne neki značajan uspeh.
Kroz iskustvo suočavanja ova inkarnacija joj donosi konflikt između lične karijere i
zahteva porodice.
Mora da sazri, jer sa svom projektovanom snagom, moći i dostojanstvom sasvim je
nemoćna, kada treba da reši vlastite emocionalne probleme. Mora ispitati svoje korene i,
kada izvuče glavu iz oblaka prošlosti, postaviti praktičan temelj svoje budućnosti. Na kraju će naučiti da je organizovanje drugih tek odvraćanje od angažovanja
samoga sebe.
Odnos koji je uspostavljen s roditeljima u ranim danima života je kod ovih čvorova
važniji od bilo koje druge pozicije u Zodijaku. Ovde će osoba potrošiti puno životne
energije u pokušaju da bude potpuno slobodna i nezavisna od svojih roditelja, ali uvek
svesna koliko su joj potrebni. Me'utim, reakcije na život nastavljaju da pokazuju konačni
prkos prema roditeljima krijući jaku potrebu za roditeljsku ljubav.
Duša se nalazi u takvoj karmičkoj tački u kojoj oseća da nije cenjena za sve svoje
napore. Nasleđe iz prošlog života je zasnovano na postignuću zarad priznanja i poštovanja.
Sada postignuće treba da bude samo sebi nagrada. Duša mora prestati da pokušava da
pridobija publiku za svoje ciljeve, računajući na to da će publike uvek biti, ukoliko su ciljevi
dovoljno veliki. Upravo u ovom procesu traganja za publikom osoba ima tendenciju da
izgubi sebe. Mora bukvalno da transformira svoju četvrtu kuću u renesansu emocionalnih
stavova, učeći lekciju da je čovek nestabilan kada stoji na prstima.
Život joj predstavlja prelepu orhideju - pruža se predivan pogled kada u
najosetljivijim uslovima sredine raste i hrani se, ali kada jednog trenutka orhideja postane
spremna za pokazivanje, biva iščupana iz korena sigurno nagoveštavajući da će uvenuti
posle vrlo kratkog vremena. Osoba će biti suočena s izborom da bude neprimećena orhideja
koja raste u vrtu gde ih ima na hiljade ili da žrtvuje vlastitu sreću da bi bila divan cvet na
nečijem reveru. im prevaziđe potrebu iz prethodnog života da se pokazuje, može početi da
sazreva, čemu očajnčki teži.
Znak u kojem se nalazi Južni čvor ukazuje na načine na koje i dalje prenaglašava
svoju važnost. Znak u kojem se nalazi Severni čvor pokazuje kako može napredovati da bi
postala u suštini tako emocionalno ispunjena da joj više ne treba da izjednačava svoju sreću
sa sećanjem duše na lični ponos iz prethodnog života.
 
DRAGI MOJ U PROSLOM ZIVOTU SI BIO KONJ,A U OVOM SI JOS VECA KONJINA

Jeli ti mala garavice ,sto se ti toliko bunis i svadjas?
Koji ti je horoskopski znakic..mozemo li da znamo.?
Stvavrno si jako simpaticna,potpuno te ja negde razumem.
Kao neko dete koje je ljuto i nemirno.
Ima i drugih foruma ,ako te ovaj bas toliko nervira.
Uh ,ta nasa tumacenja i prosli zivoti...bas smo te iznervirali.
Kakav bi to bio svet kada bi sve isto zanimalo i kada bi imali svi ista interesovanja.
Bilo bi dosadno ,zar ne,haajde razmisli.?
Ti ako ti toliko smeta nemoj da citas ili budes na ovoj temi.
To je bar lako.
Ovde su kao sto vidis ljudi slicnih interesovanja i nema potrebe da ih razuveravas i preusmeravas.
Lako je napadati i svadjati se.Mada mislim da je to uzaludno gubljenje vremena.
Bolje nadji nesto sto ce te ispuniti
A ako bas uzivas u tome o.k,mozda ti je to neka vrsta tvog unutrasnjeg zadovoljstva,hrane.ili praznjena ,ali postoje i drugi nacini za to.
To vec i sama znas,a mozda i ne ko ce ga znati sta ti je.
Nema veze
Razumecemo te tvoje male ispade
 
Ne znam zasto se osecas pozvanom da raspravljas o temi koja te ocigledno ne interesuje i koju ne podrzavas,ima mnogo drugih tema,mozda se pronadjes u nekoj od njih.Posto vidim da si zagrizeni pristalica crkve i hriscanske religije,imas mali propust u svom obracanju,naime hriscanska religija ne dozvoljava vredjanje i omalovazavanje,seti se samo koje su bile poslednje Isusove reci dok je umirao na krstu,on je molio i za oprostaj svojim neprijateljima....
P.S. Meni su jako antipaticni ljudi koji ne znaju osnovni pravopis,jer vidi se kada se nesto pise smisljeno,i to tada nije dozvoljeno.Greske su crvene.
hvala na ispravljenim greskama,zaista me ponekad mrzi da se zamaram velikim slovima,ali ne kazem da je to u redu,ali sam lenja po tom pitanju,a idijot ili idiot,pisem sa j jer sam iz bosne.
iz tvog teksta mogu da zakljucim da si upucena u religiju,astrologiju i da sebe jos nisi pronasla,ali se isto tako nadam da ces krenuti pravim putem koje ce tvoje srce da prepozna jer posedujes dosta znanja....nemam nista protiv karme i ostalih....hm,bicu dobra,ha,ha,meni je to cak zanimljivo,i astrologija kao nauka mi je jako interesantna.mozda bi i meni mogla da zraknes u natal da vidim tvoja tumacenja...priznajm malo sam bila opakija nego sto treba i ako uopste treba,jer svi imamo prava na izbor,na tome se zasniva Hriscanstvo....,oprosti....
 
Jeli ti mala garavice ,sto se ti toliko bunis i svadjas?
Koji ti je horoskopski znakic..mozemo li da znamo.?
Stvavrno si jako simpaticna,potpuno te ja negde razumem.
Kao neko dete koje je ljuto i nemirno.
Ima i drugih foruma ,ako te ovaj bas toliko nervira.
Uh ,ta nasa tumacenja i prosli zivoti...bas smo te iznervirali.
Kakav bi to bio svet kada bi sve isto zanimalo i kada bi imali svi ista interesovanja.
Bilo bi dosadno ,zar ne,haajde razmisli.?
Ti ako ti toliko smeta nemoj da citas ili budes na ovoj temi.
To je bar lako.
Ovde su kao sto vidis ljudi slicnih interesovanja i nema potrebe da ih razuveravas i preusmeravas.
Lako je napadati i svadjati se.Mada mislim da je to uzaludno gubljenje vremena.
Bolje nadji nesto sto ce te ispuniti
A ako bas uzivas u tome o.k,mozda ti je to neka vrsta tvog unutrasnjeg zadovoljstva,hrane.ili praznjena ,ali postoje i drugi nacini za to.
To vec i sama znas,a mozda i ne ko ce ga znati sta ti je.
Nema veze
Razumecemo te tvoje male ispade
ha,ha,ha,simpaticna si i ti meni....
evo ti moj datum pa vidi kakva sam ja to zapravo osoba,13.1.1987 u 11 i 35 sarajevo.
 
@ mala garava

Draga moja, ako su tebi ovo gluposti, ne moraš barem pljuvati po ostalim članovima foruma...:roll:

Meni je tema zanimljiva, pa čisto pitam ljude za njihovo mišljenje, koje naravno ne mora biti tačno, ali eto zanimljivo mi je da čujem...:p

Inače, ja sam hrišćanin kao i ti, verujem u Boga i i idem redovno u crkvu... Dosta puta mi je Bog pomogao i uvek se molim kad stignem. Bog me je spasio da još uvek ostanem živ i zdrav, posle 20 godina pakla pod magijom koje sam preživeo.

preterala sam ,izvini,pogresi covek
 

Back
Top