Hamas spreman da obrani Gazu od Izraela

Nije to fatah ovi se ne boje smrti i imaju eksplozivne pojaseve na sebi da ih žive ne primu,oni su samoubice fanatici koji su trenirani u libanonu za gerilski rat.Njima je poginuti čast a ne tragedija tako da će se Izrael suočiti sa novom vrstom neprijatelja koji ima opasnu taktiku koju Izraelska armija osetila na svojoj koži u Libanu.Sa ovima nema zajebancije.
 
simonset:
Nije to fatah ovi se ne boje smrti i imaju eksplozivne pojaseve na sebi da ih žive ne primu,oni su samoubice fanatici koji su trenirani u libanonu za gerilski rat.Njima je poginuti čast a ne tragedija tako da će se Izrael suočiti sa novom vrstom neprijatelja koji ima opasnu taktiku koju Izraelska armija osetila na svojoj koži u Libanu.Sa ovima nema zajebancije.

Pazi verujem i ja da nema zezanja. Sasvim logicno. Ali kako su Arapi prolazili u svim ratovima sa Izraelom? Koliko puta su napadali pa nista, vratili se samo sa ogromnim brojem zrtava i porazeni. Dobro znas da su izraelske specijalne jedinice najbolje na svetu. Znas li kada su u ugandi oteti Izraelci, i legendarni komandant te njihove specijalne jedinice je pitao premijera Izraela: " Hocete li da oslobodimo taoce ili da zauzmemo celu Ugandu?" Njih je bilo 200....
 
Hamas je ekstremna frakcija islama koja ne podržava
nikakav oblik sekularne države.
Fatah je građanska frakcija koja se zalaže za sekularnu
državu i nisu radikalni, za dijalog su sa Izraelom što
se ne sviđa Hamasu te su ih nasilno svrgli i sada
prijeti stvaranje nove šerijatske državice.

Ovo sam napisao samo zbog razumijevanja problema
jer vidim da će biti lupetanja o ovome.
 
Bas me interesuje koja bi arapska zemlja mogla da im pridje. Sve te arapcine predstavljaju najnize slojeve evolucije ljudskog roda, samo znaju da napadaju civile suicide bombings. Ja samo jedva cekam da vidim da neko od njih ponovo napadne izrael, bas ce da bude lep prizor. Posle ce da bude ponovo kukanje kako su jadni ti arapi i kako ih Izraelci sve pobise.
 
mile1234:
To je jednostavno nemoguce. Izrael je TOLIKO VOJNO JAK da ni 4 arapske zemlje zajedno nisu mogle nista Izraelu. Kada su bili arapsko izraelski ratovi. Mnogo je mocan.... Najbolje specijalne jedinice na svetu...
ma znam... Ali treba Palestincima nekakodati/prodati naoruzanje... Ne da bi pobedili Izrael, to je nemoguce, ali da bi se Iztrael oslabio... Kao u J. Africi.
 
dr.koki:
Bas me interesuje koja bi arapska zemlja mogla da im pridje. Sve te arapcine predstavljaju najnize slojeve evolucije ljudskog roda, samo znaju da napadaju civile suicide bombings. Ja samo jedva cekam da vidim da neko od njih ponovo napadne izrael, bas ce da bude lep prizor. Posle ce da bude ponovo kukanje kako su jadni ti arapi i kako ih Izraelci sve pobise.
EGIPAT, Liban, Palestina, sav okolni shljam :) ... Pa UDRIII, ko prezivi (ako prezivi) taj ce da pricha. :D
 
porin50:
Hamas ima podršku Irana, dok
okolne zemlje Libanon Jordan Egipat
nisu čisto muslimanske i ne podržavaju
Hamas koji je protiv demokracije.
U libanonu je proiranski hezbolah zakon i ima direktnu podršku Irana,vidim da ste zaboravili da je upravo Hezbolah istjero Izraelsku armiju iz južnog libana a Jordan je arapska monarhija poput Saudijske Arabije na njih se ne treba računati u budućem ratu na bliskom istoku. ;-)
 
simonset:
U libanonu je proiranski hezbolah zakon i ima direktnu podršku Irana,vidim da ste zaboravili da je upravo Hezbolah istjero Izraelsku armiju iz južnog libana a Jordan je arapska monarhija poput Saudijske Arabije na njih se ne treba računati u budućem ratu na bliskom istoku. ;-)
Ja racunam samo na Izrael, a ako se i druge zemlje budu zaludjivale da ulete na rat bice podrske i od USA i UK. Pa ce da vidimo ko je jaci Izrael+USA+UK ili ove unazadjene muslimanske drzavice. Bas ce biti lepo iznenadjenje za svet kad se probudi jedan dan i primeti da je ceo bliski istok u stvari drzava Izrael, zivo me interesuje da li ce neko da se seca da su nekad postojale one muslimanske kvazi drzave.
 
Objavljeno prije 1 godinu 1 mjesec
U libanskom ratu, Izrael i SAD najveći gubitnici

Povodom nagovještaja da je kraj sukoba u Libanu na pomolu, Financial Times u subotu ocjenjuje da su u njemu svi izgubili, ali najviše Izrael i Sjedinjene Države.

Izrael je cijelom svijetu pokazao ograničenja svoje ogromne vojne sile, dok su SAD koristile diplomatske mišiće za kočenje pregovora, da bi svom savezniku dale priliku da nanese što veću štetu, uglavnom libanskim civilima.

Najveći pobjednik u ovoj krvavoj epizodi je, po ocjeni Fajnenšel tajmsa, šeik Nasralah, koji u arapskom svijetu sad uživa ugled jednog Gamala Abdela Nasera.

Rat je opasno ojačao Hezbolah, dok je smrtno ranio prozapadnu vladu Fuada Sinjore. Ostale arapske vlade koje Vašington svrstava u svoje prijatelje, imat će to u vidu, zaključuje FT.
 

Back
Top