Winamp i error dll???

Gregor Samsa

Zainteresovan član
Poruka
237
Nadam se da neko zna u cemu je problem. Prilikom otvaranja winampa dobijem error poruku:

errorcrjk2.jpg


....kada pritisnem ok on na kraju otvori winamp ali to nije resenje da bih svaki put slusao error zvuk.

nasao sam na netu da se ovakve stvari desavale sa IE7 i da se to resavalo tako sto bi sa ovog sajta skinuli psapi.dll:

http://www.dll-files.com/dllindex/dll-files.shtml?psapi

a zatim taj dll stavili u dynamic link library. Da li je to resenje i gde se uopste nalazi taj
dynamic link library?

Znaci sve sam pokusao zameni postojeci psapi.dll novim u system32, nit o nije dalo rezultate, pa sam rename postojeci, ni to nije uspelo, reinstalacija i ponovna istalacija takodje nisu dale rezultate. Advanced System Optimizer koga su toliko nahvalili takodje kresira kada trazim opciju registry cleaner "the memory could not "read"". Ne znam da li i kako su povezani dve ove situacije, mada i deinstalacija ovoga programa nije urodila plodom..... Takodje da napomenem da NOD32 3.0 beta verzija nija naisla ni na jedan sumnjivi program.

Hvala unapred....
 
Wimanp ne moze da pronadje navedenu proceduru po ucitavanju programa u memoriju a tu proceduru program trazi u PSAPI.DLL.

Licno neznam u cemu je problem ali pokusacu ovako:
Ako je winamp.exe fail promenjen onda proceduru "GetProcessImageFileNameW" definitivno trazi na pogresnom mestu.
Ako winamp.exe nije promenjen, onda navedena procedura ne postoji u PSAPI.DLL-u sto znaci da je PSAPI.DLL modifikovan. PSAPI.DLL mozes pronaci na drugom racunaru gde imas istu verziju winamp-a instaliranu i iskopiraj ga preko tvog postojeceg.

Gregor Samsa:
...a zatim taj dll stavili u dynamic link library. Da li je to resenje i gde se uopste nalazi taj dynamic link library?...

.dll i jeste skracenica za Dynamic Link Library i njega mozes naci pomocu windows pretrazivaca: Start/Search i ukucas naziv trazenog .dll-a inace nalazi se u Windows\System32\psapi.dll
Toliko od mene... valjda ce se neko javiti sa boljim predlogom i resenjem :wink: .
 

Back
Top