Злочини без казне
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 53

Tema: Злочини без казне

Iskusan Duh Sekire (avatar)
    Učlanjen
    27.06.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    19
    Reputaciona moć
    112

Podrazumevano Злочини без казне

Тема дана: САД и насиље у рату

Злочини без казне
    Ниједан високи официр или функционер САД није осуђен за деликте које је америчка војска починила у Ираку и Авганистану

Да би од ухапшеника извукли информације, подразумева се да ће истражни органи применити мере које ће код њега изазвати стрес, јер би се без стреса саслушавање претворило у обичан разговор, тврди амерички специјалистички официр Луис Велшофер. Оваквим исказом, уз напомену да је све радио по правилима службе, брани се од оптужбе за убиство из нехата, када је под „стресним третманом” у америчком затвору, пре годину и по дана, угушен бивши ирачки генерал Абед Хамид Мовхуш.

На око 10.000 страница послате евиденције налазе се сведочанства о низу трагедија у којима су „под сумњивим околностима” жртве Американаца били недужни цивили или заробљеници. На пример: одузимање живота прекршиоцима полицијског часа тако што су с моста бачени у реку Тигар, убијање пролазнице хицем стражара с контролног торња, ликвидацију заробљеника пуцњем у главу из непосредне близине, усмрћивање једног рањеног локалног тинејџера „да би му се прекратиле муке”

Позиву за слање сличних регистара нису се одазвали остали родови армије, па је Унија сада поднела тужбу против Пентагона са захтевом да учини доступним све податке о страдању цивила у Ираку и Авганистану. У свакој демократији је најважнија одлука да ли да се иде у рат, али овдашње власти су прикриле информације неопходне да људи просуђују о њој, каже заступник правног подухвата АКЛУ Бен Визнер. По њему, таквим потезом је и „незаконито прекршено право нације да сазна истинску цену текућег рата”.

Од Министарства одбране тражимо да каже шта се на фронту чини у име Американаца како би они могли да доносе одлуке као обавештени грађани, образлаже Насрина Баргзи, такође члан тужитељског тима. Али одговорни махом не одговарају на деликатна питања. Уз то, себе сматрају неодговорним за злочине које су њихови потчињени непосредно починили, међу којима је и масакр над 24 цивила у Хадити.

Једини виши официр који је досад изведен пред суд због сексуалног злостављања заточеника у затвору Абу Граиб, потпуковник Стивен Џордан је прошле недеље ослобођен оптужбе за непосредну повезаност с тим скандалом који је пре три године шокирао свет.

Насилна испитивања затвореника, од којих су многа укључивала тортуру, прво су примењена у казамату америчке војне базе Гвантанамо на Куби, а одатле су извезена у Авганистан и Ирак, констатовао је лист, уз подсећање да је Буш декретима дозволио поступке супротне одредбама Женевских конвенција о заштити ратних заробљеника и злостављања у затворима ЦИА, који су тајно успостављани и у иностранству. Такви поступци, додаје се, супротни су америчким законима и вредностима, а истовремено угрожавају и безбедност америчких војника јер би и они могли да буду изложени сличним мукама кад допадну непријатељских шака…Ако ни хуманост ни закони нису довољни, разлог да Америка престане са злостављањем заробљеника могао би да се нађе у Бушовим непрекидним порукама да је „потребно заштити наше војнике”, закључује њујоршки дневник.

Америчка унија за грађанске слободе оптужује Пентагон за систематску „контролу информација”, како би спречио да се стекне целовита слика о људским губицима у савременим ратовима, почетим походом на Авганистан поводом терористичких напада на САД 11. септембра 2001. Као такве мере ограничавања обавештености наведене су: забрана у војним базама снимања ковчега с посмртним остацима америчких војника, плаћање ирачким новинарима да у позитивном тону пишу о америчком ратном ангажману, увид у извештаје „прикључених” репортера пре него што буду послати редакцијама, одбијање да се објаве статистике о цивилним жртвама

Момчило Пантелић
    цео текст
    „Ko ne voli Dabić Rašu, popušio karu našu“ Kustendorf

Primećen član volunteer (avatar)
    Učlanjen
    12.08.2007.
    Reputaciona moć
    46

Podrazumevano Re: Злочини без казне

Sto se toga tice jesu krvavi Ameri...ali ratovanje se uci...a oni ce imati jos casova...nadam se da ce popraviti malo na bolje i usmeriti kako treba taj svoj predatorski instinkt...

Učlanjen
    27.06.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    19
    Reputaciona moć
    112

Ајде да ја мало учим убијање на теби?
    Важи?
    Важи!

Све се же, кад се ће

Učlanjen
    12.08.2007.
    Reputaciona moć
    46

Citat Original postavio Duh Sekire
    Ајде да ја мало учим убијање на теби?
    Важи?
    Важи!

Све се же, кад се ће
    Surovo izgleda ali tako je...

Učlanjen
    27.06.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    19
    Reputaciona moć
    112

Па кажем ја сурово изгледа, тек ће сурово изгледати...
    Само не верујем да ћеш ТИ бити тако равнодушан.

Učlanjen
    12.08.2007.
    Reputaciona moć
    46

Па кажем ја сурово изгледа, тек ће сурово изгледати...
    Само не верујем да ћеш ТИ бити тако равнодушан.
    Ovim postom opravdavas zlocine Amera...

Učlanjen
    27.06.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    19
    Reputaciona moć
    112

Значи признајеш да су Амери правили злочине.

И заболе ме за твој квазиуниверзални морал. Има сасвим довољно оних који о њима мисле исто што и ја... А и оних који су спремни на акцију

Učlanjen
    12.08.2007.
    Reputaciona moć
    46

Значи признајеш да су Амери правили злочине.

И заболе ме за твој квазиуниверзални морал. Има сасвим довољно оних који о њима мисле исто што и ја... А и оних који су спремни на акцију
    Naravno da priznajem...ziv covek pa gresi...ko radi taj i gresi....I ja sam spreman za akciju...uvek....

Veoma poznat R.Žiskar (avatar)
    Učlanjen
    17.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    233

... уз подсећање да је Буш декретима дозволио поступке супротне одредбама Женевских конвенција о заштити ратних заробљеника и злостављања у затворима ЦИА, који су тајно успостављани и у иностранству.
    Ovim cinom je Bus jedino uspeo da izopsti americkog vojnika od pomisli da bi prema njemu trebalo postupati kao prema ratnom zarobljeniku. Kako americka vojska ne priznaje Zenevsku konvenciju (najjaci su pa im se moze), shodno tome, ne mogu ni ocekivati da se Zenevska konvencija primenjuje kada su oni u pitanju...jednostavno su vratili istoriju ratovanja jedno 500 godina unazad uvereni da nikada ni jedan americki vojnik nece biti zarobljen...po meni, medvedja usluga sopstvenoj vojsci.

Poznat
    Učlanjen
    24.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Činjenica je da su američki oficiri stoka trenirana da ubija i maltretira.Šta mislite kakvi su američki vojnici koji prođu tretman kod takve stoke? 8-)

Primećen član
    Učlanjen
    20.05.2007.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Karlito Brigante
    Činjenica je da su američki oficiri stoka trenirana da ubija i maltretira.Šta mislite kakvi su američki vojnici koji prođu tretman kod takve stoke? 8-)
    ..buduci da si okarakterizirao amere kao stoku ..kako bi onda vase....(stajicevo&co.)....

Poznat
    Učlanjen
    24.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio viva las vegasos
    ..buduci da si okarakterizirao amere kao stoku ..kako bi onda vase....(stajicevo&co.)....
    Nijedna vojska nije dobra.Pogtovo kad je rat.Onda u prvi plan dolaze kriminalci i šljam...ali ako imaš godina koliko si napisao,to treba i da znaš. Ameri su ostavili najviše krvavih tragova,i o njima se najviše zna.

Učlanjen
    12.08.2007.
    Reputaciona moć
    46

Nijedna vojska nije dobra.Pogtovo kad je rat.Onda u prvi plan dolaze kriminalci i šljam...ali ako imaš godina koliko si napisao,to treba i da znaš. Ameri su ostavili najviše krvavih tragova,i o njima se najviše zna.
    Ali oni su najvise ratova vodili,logicno je da imanu brojno najvise zlocina.....

Veoma poznat R.Žiskar (avatar)
    Učlanjen
    17.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    233

Citat Original postavio volunteer
    Ali oni su najvise ratova vodili,logicno je da imanu brojno najvise zlocina.....
    Interesantno....a napadnuti su samo jednom...znaci nisu ratove "vodili" nego izazivali, zar ne ?

Poznat
    Učlanjen
    24.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio dmauka
    Interesantno....a napadnuti su samo jednom...znaci nisu ratove "vodili" nego izazivali, zar ne ?
    Ako ima manje od 20,to njega ne zanima.Samo američki filmovi.

Učlanjen
    12.08.2007.
    Reputaciona moć
    46

Citat Original postavio dmauka
    Rat vodis i kad napadas i kad se branis...2 puta su napadnuti za ispravku....

Primećen član
    Učlanjen
    20.05.2007.
    Reputaciona moć
    0

.pa s necim se slazem s tobom... ali ..bas da su u prvom planu kriminalci ili zlocinci ..ok..shvacam sta si htio reci...ameri su genetski otpad engleza.. kao novoosonvana nacija...normalno da su isti kao i oni....mislim da je njihovo ponasanje samo izrez nemoci pred (Iračanima)..muslicima...

Učlanjen
    12.08.2007.
    Reputaciona moć
    46

.pa s necim se slazem s tobom... ali ..bas da su u prvom planu kriminalci ili zlocinci ..ok..shvacam sta si htio reci...ameri su genetski otpad engleza.. kao novoosonvana nacija...normalno da su isti kao i oni....mislim da je njihovo ponasanje samo izrez nemoci pred (Iračanima)..muslicima...
    Ne moci? :grin:
    Pa oni toliko siluju i njih i njihovu zemlju...a ti kazes ne MOCNI?

Primećen član
    Učlanjen
    20.05.2007.
    Reputaciona moć
    0

Rat vodis i kad napadas i kad se branis...2 puta su napadnuti za ispravku....
    .pitanje je koliko se ratova vodilo na njihovom terenu(izostavit cemo grdjanski)....ili koliko se ratova vodilo na teritoriju engleza(mislim samo na otok).....kad medo dodje u tvoje dvoriste onda je problem... dokle god ga tjeras iz susjednog bas te briga za stetu....

Primećen član
    Učlanjen
    20.05.2007.
    Reputaciona moć
    0

Ne moci? :grin:
    Pa oni toliko siluju i njih i njihovu zemlju...a ti kazes ne MOCNI?
    .mislio sam nemocni u kontekstu..da ih jos uvijek ne pokoravaju "dovoljno"..tj. onako kako oni zele....dokle god sisaju dnevno naftu da financiraju rat... bit ce tamo..cim ujko sem skuzi da koristi nemaju... dizu sidro i idu dalje...

Učlanjen
    12.08.2007.
    Reputaciona moć
    46

.pitanje je koliko se ratova vodilo na njihovom terenu(izostavit cemo grdjanski)....ili koliko se ratova vodilo na teritoriju engleza(mislim samo na otok).....kad medo dodje u tvoje dvoriste onda je problem... dokle god ga tjeras iz susjednog bas te briga za stetu....
    slazem se...ali takva je njihova priroda...oni od toga zive...od kolonija i od ratova...u tome su dobri i to rade...

Primećen član
    Učlanjen
    20.05.2007.
    Reputaciona moć
    0

slazem se...ali takva je njihova priroda...oni od toga zive...od kolonija i od ratova...u tome su dobri i to rade...
    .zato sam moralno na strani muslica.....

Učlanjen
    12.08.2007.
    Reputaciona moć
    46

.zato sam moralno na strani muslica.....
    Relativno je sta je moral...Ameri se trude i ginu da bi sirili svoj uticaj...Mozes to da gledas kao moralno.....Oni su ti koji guraju napred tocak civilizacije a ne muhamedanci.....

Iskusan ljuta_mamba (avatar)
    Učlanjen
    16.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    137

nit su dobri u tome...niti to rade kako treba.......vidis kako su nemci naucili lekciju...doduse iz dva obaranja,ali evo iz treceg poloizise

lepo daju lovu na zajam,a ti posle vracaj,ako nemas...zna se,daj ovamo jednu fabriku,po razumnoj ceni
    i tako...dok ne bude ta drzava u situaciji da ko narkoman prodaje iz kuce sta stigne..."po razumnim cenama"........evo ja znam jednu
    ma i jos jednu kad bolje razmislim,odmah pored te

Primećen član
    Učlanjen
    20.05.2007.
    Reputaciona moć
    0

Relativno je sta je moral...Ameri se trude i ginu da bi sirili svoj uticaj...Mozes to da gledas kao moralno.....Oni su ti koji guraju napred tocak civilizacije a ne muhamedanci.....
    ..grijesis..mada ja tvoje misljenje postivam....musilci imaju i duzu tradiciju i "naciju"...ameri postoje 200tinjak g..od koga i na cemu su nastali ..vjerovatno znas...Muslici i njihovi zakoni..malo duze....MORAl=..čast,poštenje..tko je od njih "dvoje" posteniji ili ima vise casti...mislim da ameri tu gube u startu...tocak civilizacije..okrecu ga svi pomalo neki vise neki manje...

Slične teme

1. Усташки злочини
    Autor дрињача u forumu Istorija
    Odgovora: 264
    Poslednja poruka: 15.05.2009., 02:09
  2. Злочини антикомуниста
    Autor Alekasandar3 u forumu Politika
    Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 28.04.2009., 11:43
  3. Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 03.06.2007., 13:56
  4. Ратни злочини у Словенији