Da li je moguće zabraniti pristup određenim sajtovima sa nekog kompa?

dakyorlando

A picker, a grinner, a lover, and a sinner
Moderator
Poruka
40.108
Postoji li neka fora da blokiram pristup nekom određenom sajtu? Znači, neko sa tog kompa pokuša da mu pristupi (svejedno da li je administrator ili ne), ili bilo kom od... kako da kažem... "podsajtova" tog sajta, i da dobije poruku access is denied , you have not permission to enter this site ili nešto u tom fazonu... ili da mora da unese šifru da bi mogao da vidi sadržaj sajta... ili nešto slično?
 
Moze, samo nece dobiti bas takvu poruku jer je to poruka koju server izbacuje u "403" slucaju,
U IE ides ovako:
1. Open Internet Explorer.
2. Click Tools, in the menubar.
3. Select Internet Options.
4. Click on the Content tab.
5. In the Content Advisor box, click Enable.
6. Put all the levels of the RSACi to what suits you.
7. Click the Approved Sites tab.
8. Enter the address of the website you want to block.
9. Click Never.
10. Click OK.
11. Enter a password you can remember easily with a hint.
I kad pokusas da udjes na sajt, trazice ti pass koji si podesio.
Za FF mislim da postoje odredjene extenzije pa potrazi malo na FF sajtu.
 
GZ hvala na pomoći, ali koliko vidim to je softver za roditelje koji bi da spreče decu da pristupe po*njavi preko neta, a to meni nije cilj. Ja sam mislio na neke određene sajtove koji nemaju eksplicitan sadržaj te vrste, ali prosto ne želim ni sam da ih posećujem jer ih mrzim iz ovog ili onog razloga, međutim s vremena na vreme đavo me tera da odem na njih. A ako otkucam gomilu nevezanih slova tipa fe9wfw9fwopifhmqwpgwhfqgiz39falr0x7mr, koje naravno ne zapamtim, nikad neću doći u iskušenje da odem na taj sajt, razumeš me?

Agent Orange uradio sam po upustvima, ali iako sam stavio samo jedan sajt na listu, svaki put kad hoću da posetim bilo koju stranicu na webu traži mi da unesem šifru. Kako to da regulišem?
 
Tnx... ali ovo je koliko vidim samo trial verzija. A piše da sajtove koje blokiram ne mogu da odblokiram dok ne kupim register verziju. Ali dobro, bar mogu da ga isprobam.

Zaboravih da te pitam: šta ti znači ono FF?

P.S: Sreća moja što nisam odmah rešio da blokiram sajt šifrom od gomile znakova koje ne bih zamaptio ni napisao! Sad bih mogao da se pozdravim sa Internetom. 8-) :lol:
 

Back
Top