KAKO DA POVEZEM MOBILNI SA KOMPOM PUTEM INFRAREDA???

N

nenad5

Gost
Instalirao sam infrared adapter model MARS 2,savrseno funkcionise!Imam mobilni NOKIA 6100,i njegov softver sam instalirao u komp bez problema.Kada aktiviram infrared na telefonu automatski se prepoznaju i tu je sve ok!PROBLEM JE sto kada pokusam da posaljem neku slicicu(za mobilni dizajniranu)ili bilo sta drugo sa kompjutera na mobilni dolazi do problema!!!PRIJAVLJUJE NEKU GRESKU U RAZMENI PODATAKA!Adapter je provereno kompatibilan,a ja neznam sta je problem!!!KAKO DA GA RESIM???POMPZITE!!!HVALA!!!!!!!!!
 
Moras da budes malo konkretniji, koji problem imas?
Sve to sa mobilni-PC odlicno funkcionise, pitanje je koji operativni sistem imas?
Ako je XP malo je komplikovanije, ali sasvim izvodljivo!!
Opisi malo detaljnije, pa cu ti obljasniti!
Da li to radis iz "Edit photo image"?
Moguce da nisi smanjio rezoluciju slike,vodi racuna koja je ekstenzija slike,mozda je u tvom telefonu softver za Nokia 7210"
I to se desava!!!
Da li program prepoznaje tvoj model? ...itd!
 
trebao bi da sa nokijinog sajta skines pc suite za tvoj telefon-www.nokia.com,da u njemu namestis da koristi infrared,i imas image transfer,ili tako nesto.ja imam 76 50,skinuo sam njen softver,i radi super.slike moras smanjiti na rezoluciju ekrana telefona,photoshopom ili slicnim programom.kucaj u google-zedge-imas sajt sa besplatnim slikama za sve telefone.pozdrav :wink:
 
Ma....

Pretpostavimo da imas XP operativni sistem i da se taj tvoj IC adapter kaci na USB...

Dvoklik misem na ikonicu SAFELY REMOVE HARDWARE (desno u system tray-u),
pa onda klik na adapter i na properties,
pa na "jezicak" advanced...
Tamo promenis Infrared Transceiver Type na VISHAY TFD,
i nema problema....

Doduse sa tim telefonom neces moci da da saljem podatke "direktno" iz samog XP-a, vec ces morati da nabavis neki od gore pomenutih programa. I taj koji dobijas
uz telefon ce zavrsiti posao (iz njega saljes i primas slike, melodije itd), ali ja liscno vise preferiram Oxygen Phone Manager za NOKIA (ne symbian) telefone!

Eto toliko, uzivaj...
Pozdrav,
mitKe
 

Back
Top