Tko je sagradio veliku piramidu u Gizi?

Ja jesam potpuni laik, mada me sve to zanima pa kad naidjem na nešto o tome pročitam. E sad šta je od toga što se piše tačno a šta ne, ja ne znam. Što se tiče brojeva ( godine, stepeni itd, itd. ) to ne pamtim a i ne trudim se. Ovo o čemu sam pričala sam pročitala u knjizi "Tragovi bogova", ime pisca sam zaboravila :oops:, nešto kao Henkok ili tako nešto, ali interesantno je, dosta radikalno, mada za sve nudi odgovore. Ukoliko nisi čitao pročitaj. Baš bih voljela da čujem još nečije mišljenje o tome o čemu on piše. :D

samo ti citaj.
ali ne zaboravi da procitas i one ostale izvestaje o pravim arheoloskim nalazima, a ne samo nagadjanja i zakljucke tipa "al je tezak ovaj kamen, mora da su ga podigli vanzemljaci"....
 
Jašta, Srbima rušenje bolje ide od ruke.
Немој тако... :cry: Расплака ме...
Где смо то ми ишли да нешто рушимо?
Стално код нас долазе да нам нешто руше, а ми мукице после све испочетка градимо...
Јесмо ми градитељи, али глупаве пирамиде нисмо ми градили.
Uostalom, Egipćani su Srbima maznuli koncept pravljenja grobnica. To lepo može da se vidi kad prošetaš novobeogradskim grobljem - i tamo ima piramida. A pošto smo, mi, Srbi, stariji i od ameba, ja mislim da je sve to jedan istorijski falsifikat i da su piramide sagrađene tek posle Kosovskog boja.
Jer, nije moguće da se bilo šta dogodilo pre toga.
A možda su i Egipćani Srbi?
Пу, пу... Далеко било...
А што се Косовског боја тиче, имаш право. Пре тога историја не постоји.
 
samo ti citaj.
ali ne zaboravi da procitas i one ostale izvestaje o pravim arheoloskim nalazima, a ne samo nagadjanja i zakljucke tipa "al je tezak ovaj kamen, mora da su ga podigli vanzemljaci"....


A zašto bi netko dizao kamen od 20 tona ili onaj iz Balabeka od 1500 t kada je to komplicirano ,ajde nađi mi danas neku građevinsku tvrtku koja bi to napravila!
Odgovor bi bio "Šta?"-"1500 tona pa jeste li vi normalni?"

Zar im ne bi bilo jednostavnije u to doba recimo blokove od 1 t dizati na bilo koju visinu?
Misliš li da nismo u svojoj bahatosti danas nešto propustili?
 
A zašto bi netko dizao kamen od 20 tona ili onaj iz Balabeka od 1500 t kada je to komplicirano ,ajde nađi mi danas neku građevinsku tvrtku koja bi to napravila!
Odgovor bi bio "Šta?"-"1500 tona pa jeste li vi normalni?"

Zar im ne bi bilo jednostavnije u to doba recimo blokove od 1 t dizati na bilo koju visinu?
Misliš li da nismo u svojoj bahatosti danas nešto propustili?

Jесмо, свашта смо пропустили...
Сасвим си у праву. Ни мени није јасан мотив за изградњу тих чудеса...
Веровали су многи народи у све и свашта ал не направише пирамиде.
Све се у историји објашњава вером. Какву год фигурицу ископају прогласе је бозжанством, какву год грађевину ишчачкају прогласе је за светилиште, сваки запис је свети...
Замисли када би у некој далекој будућности неко пронашао дизниленд. Објашњење би било: ''Људи тог времена клањали су се керовима и паткама а врховни бог је био миш''
 
A zašto bi netko dizao kamen od 20 tona ili onaj iz Balabeka od 1500 t kada je to komplicirano ,

??????
kada je komplikovano?????
a zasto bi se neko trudio da smisli motor sa unutrasnjim sagorevajnem, kada je to komplikovano???

ajde nađi mi danas neku građevinsku tvrtku koja bi to napravila!

svasta...pa imas mostove, brane, mega solitere, puteve, imas masine koje mogu da same sebe pokrecu a teske su po 400 tona....

Misliš li da nismo u svojoj bahatosti danas nešto propustili?

to te pita - STA?
 
A zašto bi netko dizao kamen od 20 tona ili onaj iz Balabeka od 1500 t kada je to komplicirano ,ajde nađi mi danas neku građevinsku tvrtku koja bi to napravila!
Odgovor bi bio "Šta?"-"1500 tona pa jeste li vi normalni?"

Zar im ne bi bilo jednostavnije u to doba recimo blokove od 1 t dizati na bilo koju visinu?
Misliš li da nismo u svojoj bahatosti danas nešto propustili?

e ovo je dobro pitanje !!!
Zasto bi neko napisao Tragicnu simfoniju
zasto se neko penjao ne Everest
zasto bi uopste nekom palo na pamet da skache s motkom
zasto bi cepao atome
.........

Naravno da je Misterija Piramida nikad nije bila misterija.
Ono sto treba sve da nas natera na mozdanu aktivnost je Razlog i Akcija potrebna da se ostvari nesto tako veliko
Ja verujem da Keops i kompanija zive u 21. veku... da bi do sada covecanstvo imalo intergalakticku stanicu na Jupiteru..... onda bi mrsomuditelji i senzacionalisti kroz par vekova, iz ciste dosade, iz licne skucenosti, .... razvili teorijiu kako su dosli praoci delfina iz neke udaljene galaksije i pomogli narodu Srbije na celu sa Keopsom da naprave stanicu na Jupiteru,,, i ondaaaaa.... i onda nestali bez traga.....
 
??????
kada je komplikovano?????
a zasto bi se neko trudio da smisli motor sa unutrasnjim sagorevajnem, kada je to komplikovano???

Zanimljivo pa zašto onda grci 2000 godina kasnije nisu dizali 1500 t u komadu gradeći hramove
Zašto od grka preko mračnog doba evrope pa do danas pa i danas nitko ni u jednoj građevini nije ugradio dio teži od 5 t

svasta...pa imas mostove, brane, mega solitere, puteve, imas masine koje mogu da same sebe pokrecu a teske su po 400 tona....

Da ali nemaš ni u jednoj građevini ugrađen dio teži od 5 t nađi mi samo jedan i ja više neću pisati na ovom forumu

to te pita - STA?

Ja znam odgovor a ti ?

Propustili smo starokinesku medicinu ,Vedsku matematiku,sumersko znanje koje iako je odgonetnuto na pločicama starijim od 6000 god nitko ne priznaje,
Da bi danas otkrivali sve što je već davno otkriveno!
Bahatost današnjih naučnika nas vodi otkrivanju kako je neandertalac živio ,ali ovaj put uživo !
Ima jedan prorok među naučnicima 20 stoljeća koji je rekao da će se rat poslje 3 svijetskog voditi pomoću palica,kamenja i praćke trebam li spominjati njegovo ime?
 
Zanimljivo pa zašto onda grci 2000 godina kasnije nisu dizali 1500 t u komadu gradeći hramove
Zašto od grka preko mračnog doba evrope pa do danas pa i danas nitko ni u jednoj građevini nije ugradio dio teži od 5 t

bili su druge kulture?
isli su na kvalitet, a ne na kvalitet?

Da ali nemaš ni u jednoj građevini ugrađen dio teži od 5 t nađi mi samo jedan i ja više neću pisati na ovom forumu

u modernoj gradjevini nemas deo tezi od 5 tona ????? :D::D:D

Propustili smo starokinesku medicinu ,Vedsku matematiku,sumersko znanje koje iako je odgonetnuto na pločicama starijim od 6000 god nitko ne priznaje,

bavili su se genetikom, presadjivanjem organa, genetskim inzinjeringom?

Ima jedan prorok među naučnicima 20 stoljeća koji je rekao da će se rat poslje 3 svijetskog voditi pomoću palica,kamenja i praćke trebam li spominjati njegovo ime?

i sta sad....ispao si pametan....samo, kako to podrzava piramide :):)
 
Ninjarijeka:
Zašto od grka preko mračnog doba evrope pa do danas pa i danas nitko ni u jednoj građevini nije ugradio dio teži od 5 t
Ninjarijeka:
Da ali nemaš ni u jednoj građevini ugrađen dio teži od 5 t nađi mi samo jedan i ja više neću pisati na ovom forumu
Vise se ne grade kamene megalitske strukture. Medjutim, postoje gradjevinski poduhvati koji se uslovno mogu uporediti sa zidanjem piramida. Npr, pocesto se segmenti mostova naprave na jednom mestu a zatim prebace na odrediste. Takvi segmenti znaju da budu i preko 200 t. Takodje, tu su poduhvati premestanja gradjevina 'u komadu' sa jednog na drugo mesto. Najteza gradjevina koja je 'u komadu' prebacena sa jednog na drugo mesto je, koliko znam, bio Shubert Theatre u Minneapolis-u, 2638 t. Centralna kupola Hrama Svetog Save od 4000 t sagradjena je na tlu a zatim podignuta na svoje mesto (za sta je trebalo 40 dana). Itd...
 
samo ti citaj.
ali ne zaboravi da procitas i one ostale izvestaje o pravim arheoloskim nalazima, a ne samo nagadjanja i zakljucke tipa "al je tezak ovaj kamen, mora da su ga podigli vanzemljaci"....

Bože kako si ti pametan!!! Evo čisto se stidim što ne čitam redovno izvještaje o arheološkim nalazima.:oops::oops::oops: Nego, nije to do mene, nešto su se izbezobrazili ovi arheolozi pa neće da mi dostavljaju ništa u zadnje vrijeme, nikakav izvještaj, ništa. Bruka živa! Što bre ti ne organizuješ neko predavanje, tribinu neku, nešto na tu temu, svi bi došli, da se edukujemo bre, da ne propada toliko znanje. Šteta:wink:
 
a šta bi sa onim piramidama u Bosni? koliko sam shvatio,izgleda da skoro svaki kontinent ima neku vrstu piramida...meni najzanimljivije su piramide u Kini:

image004.jpg


iako su najveće,o njima se najmanje zna zahvaljujući kineskoj vladi.
 
ovdje gori prava vatra:D:D pa negdje procitah da su unutar piramide izmedju dva bloka pronadjene hiroglife(ili sta vec) koje su mogle biti urezane samo pre ugradnje,a egipatske(ili srpske,nisam pametan). Ober rece da su pronadjeni ostatci rampe,sto nije tacno,odgovorno tvrdim:-D takodje su pronadjeni tragovi poplava na SFINGI (za piramidu nisam siguran) stariji od 10 000 godina. ali nekako sam skeptican i oko toga,kada bolj razmislim bolje ne razmisljati o tome:lol: ja licno smatram da su je izgradili Atlantidjani,koji su kasnije zbog zagrevanja i ozonskih rupa (koje su nastale od prdeza jer su tada mnogo jeli pasulj) odselili u predeo danasnje srbije.:wink:
 
ja kao covek koji se bavi arhitekturom..ucio sam par godina..i istoriju arhitekture..i kako su se pravile piramide...i nije uopste tesko..cak i sa onom tehnologijom..

kako to sve lepo sroce na faksu pa covek da pomisli,ja cu ih izgraditi dajte mi lopatu!! istina je daleko od toga,ne kazem da su je izgradili vanzemaljci i slicne gluposti,egipcani su, ali kazem da niko nema pojma kako su je uradili.
 
kako to sve lepo sroce na faksu pa covek da pomisli,ja cu ih izgraditi dajte mi lopatu!! istina je daleko od toga,ne kazem da su je izgradili vanzemaljci i slicne gluposti,egipcani su, ali kazem da niko nema pojma kako su je uradili.
kako nema...olaksana tavanica..proces stepenaste piramide..i na kraju obloga..
Prvo ide mastaba..pa stepenasta piramida..pa na kraju NA NA...

Slozen i komplikovan proce..ali moguc...
 

Back
Top