Problem sa bootovanjem u XP

Master of Disaster

Zainteresovan član
Poruka
112
Imam problem da mi se prilikom bootovanja nudi dve opcije, jer je prilikom reinstalacije windowsa zaboravljeno da se ukloni onaj stari boot koji sad uopste ne radi, ali stoji kao opcija.

Da sve bude jos gore imam usb tastaturu koja ne reaguje dok se win. ne podigne tako da sad moram da cekam 30 sekundi da podje da bi se pocelo startovanje sistema a to me jednostavno izludjuje.

Pomoc molim!!!!
 
Sto se opcija tokom bootovanja tice, pogledaj fajl C:\boot.ini. Tu su ti informacije koje ce ti biti ponudjene - mozes da obrises informacije o verziji windowsa koja ne radi. Samo oprezno sa brisanjem informacija iz ovog fajla... Sacuvaj verziju "sa strane" (za ne daj Boze) i ako nesto krene naopako, mozes da editujes taj fajl iz "DOS"/commnad prompt-a.

Sto se tastature tice... Kakva je to tastatura (proizvodjac/model)? Ja imam USB tastaturu i radi i pre nego sto se win podigne...
 
@Master of Disaster: ako nisi potpuno siguran kako editovati boot.ini, iskopiraj ga ovde pa će ti neko reći šta da ukloniš.
Da bi video boot.ini, treba da uključiš prikaz zaštićenih sistemskih file-ova.
Druga mogućnost: Control Panel - System - na Advanced tabu, Startup and recovery: Settings, pa klik na Edit.
 
uspeo sam to da resim preko CP :)

Inace tastatura je multimedialna MSI, ima mnogo pomocnih tastera i instalio sam drivere ali nije htela da radi dok se win ne podigne. Samo radi DEL i TAB taster dok nijedan osali nereaugej, nisam mogao da pritisne ENTER i da odmah pocne bootovanje, a ni strelice nisu radile.Zasto ne znam.

Evo link do te tastature, zaista je dobra samo me nervira sto jeraspored dugmica namesten za srpski, a ja navikao na engleski.

http://www.itsvet.com/proizvod/ms-industrial-kb-709/comp_comp_keyboard/163/326
 

Back
Top