Najbolji BLACK METAL bend

Au kakvih sam se gluposti nachitao na ove tri strane... Od kad je bre Krejdl black? Ili death, sochuvaj me bozhe. Ljudi, oni su mozda bili black na prva DVA albuma, sve posle toga se svodi na vrishtanje i ekstremni gotik.
Ni Venom nije blek metal, da se ne lazhemo. Venom jeste bio uzor svim kultnim BM bendovima, ali to je zbog one pozerske pesme "black metal" koja je po muzickoj kategorizaciji chist thrash metal. I bez uvrede, ona lista sa prve strane je sranje :}~
I u bodomima ima malo bleka, to se ogleda u vokalu najvise. Nije to cist melodeath.

da ozivim temu....jel znate neke melodic blackov..........sad slusam graveworm

Rotting Christ, Vesperian Sorrow, Becoming the Archetype, Agathodaimon (oni su vishe doom, ali ima tu nekih elemenata), Opera IX (zadnji album nabavi), Wintersun, Vintersong, Simargal, Skyfire...
 
da se nadovezem da ne dodje do zabune....
od svega sto sam u zivotu slusao(a slusam i argentinski pank,i rumunski doom,i kineski oi:shock:)
cradle of faking filth je cradle of faking filth...
znam ja vrlo dobro kakva su oni pojava i sve...ali njihov rad bas,bas cenim

(i stvarno mi nije po 1000 put da mi neko soli pamet zasto oni ne valjaju...jer nije da ja neznam;))
 
venomov welcome to hell je bio mnoooooogim bendovima za black,ista stvar sa celtic frost i king diamond..ako cof niej ni death ni black sta je onda gay metal (ozbiljno govorim)
dimmu je strava i spotovi su strava i pesme Spellbound,Mourning Palace (jedan od najboljih pesama ikada napravljenih na svetu po meni),In Death Embrace,IndoctriNation,Sorgens Kammer - Del II,puritania...
 

Back
Top