Oktobar - gde ici?

Andjelka777:
Dajte predlog gde ici na "letovanje" pocetkom oktobra?
Egipat je odlican u oktobru, nije pretoplo, pored kupanja mozes obici i kulturne spomenike a da pri tome ne padnes u nesvest od visoke temperature. Na Rodosu je moguce kupati se u oktobru. Tunis nikako u oktobru. Retko na kom delu Sredozemlja je moguce se kupati u drugoj polovini oktobra, zato je po meni Crveno more pravi izbor ili Karibi gde temperatura gotovo nikad ne pada ispod 20 stepeni, a to sve zavisi koliko mozes sa izdvojis para za putovanje.
 
emma05:
Pocetkom oktobra - Krit recimo. Severna ili juzna strana - svejedno je.

Na Kritu je UVEK svejedno koja je strana, vetar stalno menja pravac, pa je pola dana bolje južno, a već malo kasnije na severu...Možda je mali izuzetak krajnji jugo-zapad, i to 50 km pre samog kraja ostrva. Tamo je nekako uvek najmirnije. Najduže sam boravio na Kritu do kraja oktobra, i mogu da garantujem toplo more. Možda po koja kiša, ali ništa strašno. Napolju je 25 stepeni, pa na više...

Što se tiće Egipta, ja bih ga ostavio za malo kasnije. Sredina novembra, pa na dalje....
To je PRAVI užitak, kod nas već gudi zima, a tamo se sunčate kao gušteri....

Tunis je moja preporuka za taj period....
 
Za Egipat mogu da kazem da sam bila u vremenu od maja od oktobra, kazem vise puta. Juli i avgust su pakao, mada moze da se izdrzi zbog vetra. Kraj septembra i pocetak oktobra su super period, ali sunce je zalazilo u najboljem slucaju malo pre 6. I tada je vec hladno za kupanje cim nema sunca, a bazeni u hotelu su obicno radili do 6-7, ne kasnije. Ako ti to nije problem, onda ti je to dobar period.
Za Tunis takodje nisam sigurna jer pocinju kise vec u septembru. Drugu je prosle godine propalo pola letovanja jer je bila kisa.
 
Aqaba u Jordanu, na obali Crvenog mora.
Moze se kupati i za Novu godinu. SJAJNI ljudi, dobronamerni, cistije 5 puta nego u Egiptu...

cover-aqaba.jpg



Ovo je slikano sredinom decembra !
 
Ja sam uparavo zbog obaveza otkazala letovanje planirano za septembar.Tako da i mene zanima taj oktobar..Kao i agencije koje imaju ponudu za oktobar,jer kad pomislim na ponovno trazenje aranzmana vec me muka hvata.
 
Ja dugo bas razmisljam o Kubi. Verovatno znas da tamo nije bas toliko jeftino za turiste i da oni sve placaju po posebnim cenama. Medjutim, postoji mogucnost da tamo odes navodno da bi ucio spanski, onda dobijas neki poseban status, pa mozes da kupujes u prodavnicama za Kubance, da jedes u njihovim restoranima, koristis isti prevoz kao oni (sto ostali turisti ne mogu) mislim da ne bas po istim cenama kao Kubanci, ali uglavnom dosta jeftinijim nego drugi turisti. To sam jednom videla na Internetu, ali ne znam nikog ko je to uradio i da li je to zaista tacno. Postoji i dosta onih casa particulares (mislim da je ovako pravilno), koje mozes da rezervises preko interneta, mislim da je oko $35 noc, mada te cene variraju od toga u kom mestu se nalazis, i da li se hranis kod njih ili ne.
Viza za Kubu nam ne treba :)
Ne znam koliko kosta avionski prevoz do tamo ako sam nesto iskombinujes, znam da Kontiki ide preko Pariza, ali je vezan let pa im ne treba francuska viza. Kod njih su aranzmani 1600evra i vise, za otprilike 10dana-dve nedelje, mada mislim, da ako ides ovako sam, ne samo da mozes da prodjes jeftinije, vec i da zaista osetis pravi duh Kube
 

Back
Top