Zasto decka pretvaramo u "najboljeg prijatelja"...

Nisam dozivela da mi se veza pretvori u prijateljstvo.Ali mi je decko u neku ruku najbolji prijatelj zato sto je divan,pun razumevanja,zato sto mi je pomogao da se oslobodim uverenja da nikada vise necu voleti,zato sto mi daje punu slobodu (mada je ponekad ljubomoran ali na neki mnogo sladak nacin) i zato sto se osecam opusteno pored njega i jednostavno mogu sve da mu kazem...Postoji jos milion razloga ali mislim da je ovo dovoljno da shvatis sustinu... :wink:
 
Prijateljstvo i ljubav jedno drugo uslovljavaju. I mislim da ljubav bez prijateljstva ne postoji, ako i postoji tada se to ne zove ljubav, nego "strast", koja je najcešce jakog intenziteta i prema tome kratkog trajanja. Pravo prijateljstvo je cesto prava ljubav koju iz nekih razloga negiramo. Verujem u pravo prijateljstvo izmedju muškarca i žene,po meni bar jedno od njih prikriva svoja prava osecanja ili ih negira. Svako ko se ovde izjasni da veruje neka "izvoli" pricekati "u kupovini" svoga partnera dok se on/ona "isprica na kafi sa svojom najboljom prijateljicom/prijateljem.":))
Osim toga mislim da nema nista lepse od toga kada je decko tvoj najbolji prijatelj ili ti njemu najbolja prijateljica. Voleti i biti u vezi ne znaci samo biti zauzet vec znaci i biti prijatelj jedan drugom:)
 

Back
Top