shta vam roditelji

hello_world

Ističe se
Poruka
2.714
zabranjuju ili su zabranjivali

evo meni ce da zabrane da idem u crkvu mada kao crkva je losha malo sam prsla...
a kao nemaju obicaj da tako neshto striktno zabranjuju zato sam malo raspushtena

eto nishta od NC nebeskog carstva volim da smaram o tome
 
moji na primer, ne mogu reci zabranjuju, ali imaju neko nepisano pravilo, ni kod koga se ne moze prespavati( osim rodjaka) ,a ni kod mene ne moze ( osim u retkim situacijama, kao prijatelj iz inostranstva, rodjak), znaci momci, drugari, drugarice ne. Ukoliko izadjem u grad, kod decka, kod drugarice, evo ti pare za taksi da se vratis, kad god, samo da se vratis da spavas kod kuce.
Pre mi je smetalo, ali sada shvatam da je dobro i slazem se sa njima.
 
Uh, mislim da su mi branili da izlazim svako vece do pet ujutru (kao, vikendom je dosta). Ali verovatno nisu bili dovoljno strogi jer sam izlazila kad mi se prohtelo i vracala se kad sam htela. Imam roditelje koji bas i ne veruju u zabrane i roditeljski autoritet...
 
hello_world:
zabranjuju ili su zabranjivali

evo meni ce da zabrane da idem u crkvu mada kao crkva je losha malo sam prsla...
a kao nemaju obicaj da tako neshto striktno zabranjuju zato sam malo raspushtena

eto nishta od NC nebeskog carstva volim da smaram o tome

Svasta su mi zabranjivali,...ali ja se nikad nisam pridrzavala njihovih zabrana i pored svih batina i kazni uvek sam se izborila za svoje...pa su vremenom i odustali...
Nista nije moglo da mi se zabrani kasnije....a onda sam postala velika pa je sve doslo na svoje mesto :lol:
 
srećica:
moji na primer, ne mogu reci zabranjuju, ali imaju neko nepisano pravilo, ni kod koga se ne moze prespavati( osim rodjaka) ,a ni kod mene ne moze ( osim u retkim situacijama, kao prijatelj iz inostranstva, rodjak), znaci momci, drugari, drugarice ne. Ukoliko izadjem u grad, kod decka, kod drugarice, evo ti pare za taksi da se vratis, kad god, samo da se vratis da spavas kod kuce.
Pre mi je smetalo, ali sada shvatam da je dobro i slazem se sa njima.

Sta se cudis? Pa ja kod tipa nisam prespavala nikad do svoje 23 godine i to bila sam zaposlena imala svoju platu i tek onda sam spavala kod nekog frajera,.....a pre nisam ni razmisljala o tome......mada je i onda ono kao bio problem...ali eto sad me zabole....
 
Samantha Jouns:
Svasta su mi zabranjivali,...ali ja se nikad nisam pridrzavala njihovih zabrana i pored svih batina i kazni uvek sam se izborila za svoje...pa su vremenom i odustali...
Nista nije moglo da mi se zabrani kasnije....a onda sam postala velika pa je sve doslo na svoje mesto :lol:

Woo Yeah... That's the spirit... :D
 
Meni roditelji nikad ništa nisu zabranjivali, ali je umelo da se oseti dokle su moje granice i njihove dozvole.
Jedino što mislim da je moja mama bila i ostala stroga za neke sitne stvari, dok je, što se tiče izlazaka, momaka, druženja,... uvek bila čak i više liberalna nego ja. Tako me, na primer, pitala jednom prilikom, kada su ona i tata otišli za selo, što nisam pozvala momka da prespava kod nas, da ne budem sama. Bila sam u šoku, a ona je rekla da sam prosta ako se razmišljam šta će komšiluk da kaže. :) Mada, možda je to zato jer je tog mog bivšeg volela kao da joj je dete...
A skoro sam dobila u svojoj dvadeset i nekoj kritiku jer, dok sam se šetala sa mamom, javila sam se našoj prijateljici onako ovlaš, ne pogledavši je.
Ljudi moji, kakva se paljba sasula na mene da ne umem da se lepo javim, da sam nevaspitana... :)
 
ja nemam nikakvu zabranu....kutji treba da dodjem pre nego shto moji ustanu, skroro svakog vikenda spavam kod dechka, izlazim kada hotju....
ono, zabranjivali su mi pre, vishe ne....
imala sam odredjeno vreme kada se vratjam kutji, pre nego shto sam se smuvala sa sadashnjim dechkom (shto je bilo pre dve godine). od tada imam skoro potpunu slobodu.
ustvari, mama mi ne da da oijem nishta osim vina!

e, da, baba mi ne da da pushim kada je ona tu :lol:
 
Eto, meni na primer ne bi zabranili da prespavam kod dečka, ali bi meni bilo veoma neprijatno da se sutradan u neko doba pojavim u svojoj kući i pogledam u svoje roditelje... Iako ne bismo radili ništa što inače ne radimo, iako moji sve to smatraju na ''normalno''...
Po pitanju granica još uvek tražim pravu sebe i pravu meru... Da ne odem ni u jednu krajnost...
Ipak, sve u svemu, čini mi se teškim biti dobar roditelj.
 
ni meni nikad nishta nije bilo zabranjeno... nekako... bile su stvari koje su se od mene ochekivale... bile su one koje nisam ispunjavala i bilo je onih koje nisu bile pitanje izbora....
ali nikad nishta nije bilo konachno....
mi imamo vrlo lepo razvijen diplomatski odnos u qcji... kad god sam izrazila zhelju da uradim neshto shto su smatrali neprilichnim objasnili bi mi zashto je to glupo.. :lol:
e sad nekad je palilo nekad bash i nije... al u sushtini je sve bilo po sistemu radi shta hocjesh ako napravish neko sra*nje sama cjesh reshiti stvar....
mislim.. kako mogu bilo shta da ti zabrane?
ono meni su ˝branili˝ da se tetoviram i da se bushim i da shmrchem... e yebiga sad... a ja sam sve probala doshla qcji i pohvalila se... i kad mi je tata video tet i mindjushu predlozhio mi je da se iselim u indiju i zhivim u plemenu jer mi ochigledno ta qltura odgovara vishe negoli civilizacija....
ok za shmrkanje mi je rekao da sam retard.. eto nek bude da mi i danas brane da se bodem, da snimim plochu i da se qrvam :D
 

Back
Top