nezaboravna putovanja

NA PRIMER
GRCKA- bila sam na KRFU, HALKIDIKIJU- PREFHOHORI , ove god. idem u NEI PORI moram blize zato sto ovog puta vodimo desetomesecnu bebu( ispricacu vam kako je kad se vratim)
KRF- svakako ne propustite fenomenalano ostrvo-ali je put uzasno dug prelazi se preko planine gde ima skijaski centar i dosta krivina-sa decom samo avionom- neznam dali su zavrsili put koji sece planinu u podnoziju koji je idealan. Kasiopi je malo mesto i vise je porodicno, ali posto smo svih deset dana imali iznajmljene skutere obisli smo skoro celo ostrvo (10e 24h).
SIDARI- grad koji ima zaliv ljubai koji preplivanjem obezbedjuje vecnu ljubav, ogromne pescane nanose u vidu stena brda, fascinantno
IPSOS -lepo mesto pored gl. grada
KRF- srpski muzej, ogromna luka, ostrvo pored sa srpskim znamenitostima, aero pista koja je na vodi...
KAVOS- je grad gde je smesten nocni zivot celog ostrva ima tri ulice koje se presecaju samo sa kaficima, diskotekama, restoranima-LUDILO
GLIFADA-mesto na otvorenom sa dugom pescanom plazom tu su stalno prisutni talasi, mocno spasioci kao na filmu,rado bih se udavila
>>>PISALA BIH JOS ALI ME MRZI- SLEDECI PUT-
 
Vegas je poprilicno skup grad ... osim hotela. :lol:

Ja sam prosao dosta jeftino jer sam imao prevoz 2/3 puta, a onda smo drug i ja iznajmili kola. Hotel sitnica, $40 za noc i to hotel se nalazi na Las Vegas strip (hotel je bio Frontier).

Hrana tu i tamo, nije skupa. Uzmes buffet, uglavnom je $10-$15 i jedes koliko hoces.

Grad je po danu jedan prosecan grad. Ali zato kad padne noc grad se budi, vise ljudi ces videti u 3 ujutro nego u 3 popodne. Ima gomila mesta gde se moze izaci. Mene kocka i nije toliko zanimala (kockao sam malo, nista puno) pa sam obilazio zanimljiva mesta u gradu. Bilo je stvarno nezaboravno.
 
За мене је ипак најлепше путовање било екскурзија у Италији(Венеција,Фиренца...),мада је лепа и Грчка.Био сам у Грчкој једно 6-7 пута.Ове године идем у Неи Пори.:)
 
Gde ste se najbolje proveli?

Istanbul. Kada sam prvi put dosla i, umesto 5 planiranih, ostala 20 i kusur dana. :lol:

Gde idete ove god. na letovanje ?

Termin 'letovanje' mi je malo stran, posto ne volim da idem negde da bih se baskarila u moru, zezala po kaficima i s (nesam ljubitelj mora)l. U svakom slucaju, ovog leta sam posetila albansko primorje, a u avgustu treba da idem u jedno mestasce kraj Bodruma.

Gde su naj plaze, provodi ,hrana ?

Moji kazu da je hrvatsko primorje super za plaze. Hrana je najbolja u Turskoj. Provodi... Zavisi ko sta voli i moze.

Koje ste zemlje obisli i sta tamo nebi trebalo da propustimo ?

Bila ista tema na Turizmu i, da ne bih ponavljala, izdvojila bih 2 zemlje, koje su na mene ostavile razne utiske: Maroko i USA (New York City). Maroko je super, za mene zemlja iz snova. A NYC.... Koliko sam ocekivala, toliko sam se razocarala. Sve one silne zgradetine.... Barem sada znam.

Zanimljivi dogadjaji sa putovanja ?

Ih, ko bi sada nabrajao.... :razz:

Javite ako naidjete na neki super arazman!

Ne putujem preko turistickih agencija.
 
Bila, skoro, 15 dana na Kubi, u aranzmanu Solways-a, Varadera, hotel 4*, Sol sirenas coral al-inclusive. Neeeeeeeezaaaaaaaaaaaboravnoooooooo! Hocu, opet! A, mozda i ostanem tamo dozivotno.....BOZE, uslisi moje molbe i ostvari mi snove!!!! Hvala Ti, Boze!
 
Xavi:
За мене је ипак најлепше путовање било екскурзија у Италији(Венеција,Фиренца...),мада је лепа и Грчка.Био сам у Грчкој једно 6-7 пута.Ове године идем у Неи Пори.:)

Super, tamo ces se naci sa FILOZOFOM U STIKLAMA! Uh, ala cete lepo da se druzite!!!! :D :D :D - sto vam od srca zelim! Pozz LilyL 8-)
 
lilyl:
Bila, skoro, 15 dana na Kubi, u aranzmanu Solways-a, Varadera, hotel 4*, Sol sirenas coral al-inclusive. Neeeeeeeezaaaaaaaaaaaboravnoooooooo! Hocu, opet! A, mozda i ostanem tamo dozivotno.....BOZE, uslisi moje molbe i ostvari mi snove!!!! Hvala Ti, Boze!
pricaj nam malo vise o KUBI hocu da znam sve
Koliko kosta arazman, koliko kosta zivot, kakve su cene uopste, kolike su temperature, kakvi su ljudi tamo....
 
Gde ste se najbolje proveli? Porec
Gde idete ove god. na letovanje ?bila kod prijatelja,Sutomore
Gde su naj plaze, provodi ,hrana ?Brac,Dubrovnik
Koje ste zemlje obisli i sta tamo nebi trebalo da propustimo ?.....Holandiju,Van Gogov muzej i muzej vostanih figura `madam Tiso`
 
filozof u stiklama:
pricaj nam malo vise o KUBI hocu da znam sve
Koliko kosta arazman, koliko kosta zivot, kakve su cene uopste, kolike su temperature, kakvi su ljudi tamo....
nekoliko stvari o kubi:

SMESHTAJ: njihovi rejtinzi hotela se razlikuju od evropskih, naravno, i jedan hotel od 5 zvezdica na kubi odgovarao bi hotelu od , recimo 3+, ili 4 u evropi. ja nisam uplacivala u srbiji, ali all-inclusive sedmodnevni aranzman u hotelu od 5 zvezdica u Cayo Coco, na kubi, koshta oko 840 evra,i to u zavisnosti od sezone, naravno. (konkretan primer je za maj mesec)

HRANA: kuba je poznata po tome da nemaju bash dobru kuhinju, iako u odmaralishtima postoje opcije shvedski sto + internacionalni, italijanski, kubanski rstorani, savetujem da budete pazljivi, jer nisu neki majstori u kuhinji. otprilike da jedino u mesu na zaru ne greshe.

VREME: na kubu se ide u periodu novembar-maj, jer od maja pochinje sezona kisha,uragana, visokih temperatura. tada su cene naravno znatno jeftinije.

OSOBLJE: izuzetno ljubazni i prijatni, uvek nasmejani i pored toga shto rade za jako male pare. bakshish se podrazumeva, ali to umeju jako da cene i zapamtice vas, pa ce vas iznenaditi svojom uslugom, umecem. npr sobarica je svakog jutra, posle spremanja sobe pravila neobicne figure od cebeta, peshkira, uz obavezno cvece za dekoraciju.

PLAZA: fantasticha plaza, samo za goste odmaralishta, uz obezbedjenje. jako uredna i chista.
 
Gde ste se najbolje proveli?
U Brazilu.
Gde idete ove god. na letovanje ?
Na Maldive, ostrvo Kuredu.
Gde su naj plaze, provodi ,hrana ?
Naj plaze: Maldivi, naj provod: Brazil, naj hrana: brazilska i tajlandska
Koje ste zemlje obisli i sta tamo nebi trebalo da propustimo ?
Obisla sam: Grcku (dvaput), Tunis, CG, Tajland (dvaput), Brazil (samo jednom...smrc), Kenija, Maldivi (dvaput), Egipat (triput), Italiju (samo Rim), Nemacku (samo Minhen)...
Zanimljivi dogadjaji sa putovanja ?
Kada sam na Maldivima ronila sa mantama (to su raze koje mogu da budu cak 8 m velike...ove su, doduse, bile samo 3 m :D ) i kada sam videla kitove, let hidroavionom, penjanje zicarom do Glave secera, obilazak Egipatskog muzeja...
 
lilyl:
Bila, skoro, 15 dana na Kubi, u aranzmanu Solways-a, Varadera, hotel 4*, Sol sirenas coral al-inclusive. Neeeeeeeezaaaaaaaaaaaboravnoooooooo! Hocu, opet! A, mozda i ostanem tamo dozivotno.....BOZE, uslisi moje molbe i ostvari mi snove!!!! Hvala Ti, Boze!

Solways je strana agencija? Nasla sam je preko neta, al kako si sredila karte do Kube?
 
Od 23.7 do 12.8 ove godine sa izvidjacima
Venecija(1dan),Milano,Verona(po pola dana),Pariz(1dan),Jamboree 12 dana(za neupucene svjetski skup izvidjaca ove god je bio u Hyland parku,30km od Londona)Bec(pola dana),Budimpesta(1dan)
Sjutra ponovo idemo na kampovanje,ovaj put na primorje
 

Back
Top