Foto caskaliste-tehnika-trikovi-saveti-chat

messenger_of_fear:
danez hoćeš da kažeš da je S5600 bolji od S5700?
Jeste, u najmanju ruku su jednaki.
Ja cak ne bih menjao s5500 za s5700, glava za glavu.
Probao sam ga u prodavnici i uopste nisam zadovoljan njime, ima previse suma, a fotkao sam dosta fotografija sa razlicitim podesavanjima. Mislio sam da ga pazarim i odustao sam.
Ne nadajte ni za s8000, fuji je ozbiljno poceo da obara cene proizvoda na ustrb kvaliteta.
S6500 je MAJKA. Ili s9600 mada je dosta skuplji.
 
S5700 nema Super CCD HR, vec obican CCD, i to sam video negde da ga Sony pravi....
u tome je sustina, Sony ima problema sa sumom... ne vidim samo da li ima senzor 1/2.5'' ili veci, ako je toliko mali onda ga treba izbegavati...
svi Super CCD senzori su imali visu rezoluciju od konkurencije sa istim brojem MPx, zato ja mislim da i ovaj S700 ima manju rezoluciju od S6500, a sto se tice suma evo sa jedne strane stranice...

As you can see, the FinePix S700 has both automatic and manual controls. The similar Picture Stabilization and Natural Light modes aren't as useful here as they would be on a SuperCCD-equipped FinePix (the S700 has a "regular" CCD), as those cameras are much better low light performers. I'd only recommend using these modes if you know that you'll never make a print larger than 4 x 6, as the photo quality isn't the best at high ISOs (example). Instead, adjust the ISO manually, or use the Auto ISO (400 limit) mode.

a sto je jos bitno objektiv S6500 je 28mm-300mm, dok S700 ima 38mm-380mm..

evo ovde ima par testova...

http://www.dcviews.com/_fuji/s700.htm
 
sad vidim da je vec @Danez pricao o senzoru..
S700 je sigurno dobar aparat ali daleko od S6500 koji je mozda najblizi dSLR klasi,
jos ima i RAW...
ljudi jure za MEGA Pixelima kao da je to najbitnije..
Fuji se u poslednje vreme kvari, usli su u jurnjavu sa pixelima i pitanje kako ce se to odraziti na kvalitet, i F40fd je vec slabiji a kakvi ce da budu F47 i F50fd koji ima 12 MPx to je pitanje, izgleda da je senzor sa 6 MPx bio nesto neprevazidjeno.
ja da imam novca jedino sto bih uzeo pre dSLR.a je S6500, 6 MPx je sasvim dovoljno, ako mogu ljudi na svadbama da slikaju sa D50 i D70, ne vidim zasto mora da se ima 7-8,10 MPx i da je slika mutna na 100%.
jos bih se smo nadovezao, uporedite izgled ova dva aparate, svi ovi noviji Fuji aparati izgledaju sve nekvalitetnije..
 
Evo ti primera pa sam vidi, svi su slikani na iso200

s5500
5600.jpg


s5600
5700.jpg


s5700
5500.jpg


s6500
6500.jpg
 
Provali da s5700 ima za nijansu vise suma i od s5500, a ta slika je slikana na 6xopticki zum + neonsko svetlo. Jos da dodas da iso kod s5500 krece sa 64, pa 100 pa 200, bilo bi realnije oceniti ga sa s5700 na vise od iso200, npr 300.
I provali da je snimak sa 6500 u delu fotke na kojoj se sum najvise primecuje.
 
Vidi prijatelju, te slike su rezolucije 500x375, a verovatno su slikane u punoj rezoluciji, pa smanjene, i moraju da ispadnu dobre, ali ne znas kako je original izgledao. Ono sto sam ti postavio ti je 100% uvecanje cropovanog dela. A to znaci da jedan pixel fotografije odgovara jednom pixelu u rezoluciji koja ti je podesena na monitoru. Slike sa tvog linka su smanjene oko 5 puta sto znaci da su oko 5 pixela pretvorena u 1.
Naravno, taj s5700 za 220e ce ti pruziti dosta zadovoljstva i uvesti te u cari fotografije, pre svega zbog mogucnosti potpunih manuelnih podesavanja, ali brzo ces primetiti nedostatke senzora na njemu. Posebno onaj ko misli te slike prodavati na stockovima (dule, ovde mislim na tebe), zazalice sto nije ulozio jos par desetina jura vise.
Ja se uvek pravilom da za ulozeni novac dobijem najbolji proizvod, ali ti aparat kupujes za sebe, ne za mene.
 
Dane potpuno si u pravu, ali u foto industriji borba je bespoštedna!! Godišnje, u proseku, svaka firma izbaci na tržište po tri modela... mahom sa sitnim kozmetičkim prepravkama.. Ja imam Fuji 5600 i uopšte nemam nameru da ga prodajem, a sve zbog izuzetnih snimaka u slabim svetlosnim uslovima( volim da fotkam po koncertima).. Jedino što mu fali je optička stabilizacija, ali šta je tu je..
 

Back
Top