Ljudi, sta mislite, da li me on voli ?

  • Začetnik teme Branka_bg
  • Datum pokretanja
ana marija:
e sad sam te raskrinkala, nikako mi nije bilo jasno kako neka osoba od 38 godina plus profesorka moze tako pametno haoticno da pise, od samog pocetka mi je sve licilo na neku zaveru, dajes nam informacije na kasicicu, prihvatas nase ideje a onda izmisljas nove probleme da bi nas zadrzala, ona super podela ti dobra, on dobar samo ima zenu vesticu, imas decu on voli tvoju decu, vi zajedno protiv celog sveta itd. dakle radi se o jos ne ekranizovanoj spanskoj seriji....ma znam da se ne radi al daj devojko saberi se !!!!!!
p.s. nadam se da sam bila dovoljno brutalna :twisted:

NAZALOST, NISI U PRAVU ... NE ZNAS STA BIH JA DALA DA JE SVE OVO IZMISLJENO ALI NAZALOST NIJE. NE MISLIS VALJDA DA BIH SAMO RADI ZABAVE SEDELA ZA KOMPJUTEROM I PISALA KOJEKAKVE GLUPOSTI CISTO DA VIDIM KAKO CE DRUGI ODREAGOVATI. OZBILJNO IMAM OVAJ PROBLEM I NE ZNAM KAKO DA GA RESIM. TI MOZDA NE MORAS DA VERUJES I DA SE UMESESAS, ALI KOLIKO VIDIM OVDE IMA LJUDI KOJI HOCE DA MI POMOGNU SVOJIM SAVETIMA I JA SAM IM ZBOG TOGA VEOMA ZAHVALNA.

P.S. OTKUD TI TO DA MU JE ZENA VESTICA ? KOLIKO ZNAM JA TO NIKADA NISAM REKLA. JESTE DA JE PREMA MENI BILA NEKOREKTNA, DA NE KAZEM BEZOBRAZNA, ALI NE MISLIM DA JE LOSA OSOBA. CAK SAM U POCETKU I PROBALA DA STUPIM U PRIJATELJSKI ODNOS SA NJOM (KAD SU SE TEK VENCALI) ALI ONA JE PRIMETILA DA SAM JA ZALJUBLJENA U NJEGA I OD POCETKA POKUSAVALA DA ME UDALJI.
MADA, UPRKOS SVEMU JA JE POMALO I RAZUMEM. NIJEDNA MLADA OSOBA, OD NEPUNIH TRIDESET GODINA NE MOZE DA PRIHVATI TAKVO IGNORISANJE OD STRANE SOPSTVENOG MUZA. UPRKOS TOME STO JA MILORADA VOLIM, MISLIM DA JE IPAK LOSE POSTUPIO PREMA SVOJOJ ZENI, SUZANI. RASTALI SU SE KAO NAJGORI NEPRIJATELJI, A PO MENI TO IPAK NIJE U REDU. JA SAM SE SA SVOJIM MUZEM RASTALA VEOMA PRIJATELJSKI I BILI SMO U JAKO DOBRIM ODNOSIMA SVE DO NJEGOVE SMRTI PRE GODINU DANA ...
 
Shizi:
Tu ima toliko nelogichnosti....
U startu se separatishete od kolektiva...zashto?
On se zeni i tebe zove sa medenog meseca desetak puta dnevno :shock:
Nakon toga stvara porodicu sa tom zenom...
Ti prisustvujesh njihovim svadjama...opet zashto...ja bih pobegla k'o muva bez glave
Tvrdi da mu prijateljstvo s tobom znachi milion puta vishe od zene :shock: :? ... a ne gleda te kao zenu nego iskljucivo kao prijatelja :roll:
Mushkarac od 33 godine nema gde da ode nego dolazi kod tebe?
Milion puta ste spavali u istom krevetu a samo poljubac u obraz...tako dug period?


Zasto se separatisemo od kolektiva ???
Odgovor je veoma prost : zato sto su oni gomila kretena koji moraju sve da znaju i u sve da se umesaju. Veruj mi da nigde nema vise tracara nego kod mene na poslu. Od kada su primetili da smo nas dvoje bliski poceli su da izmisljaju da smo u vezi (svi oni tvrde na musko-zenska prijateljstva ne mogu da funkcionisu). U pocetku nam to nije smetalo (znas i sam da ne postoji osoba koju neko ne ogovara :wink: ne vredi se nervirati zbog traceva) ali oni su stvarno prevrsili svaku meru. Non-stop nas ogovaraju i mislim da uopste nemaju neku temu za razgovor koja se ne tice nas. To njihovo tracarenje je islo do te mere da su neke koleginice (znam tacno i koje) pocele da zovu njegovu zenu (dok su jos bili zajedno) i da je informisu kad je on bio sa mnom na kafi, kad me je dovezao, odvezao, kada smo i koliko pricali itd. Sad ne smem bukvalno ni da mu se obratim na poslu jer moje koleginice jedva cekaju da nas vide zajedno pa da otrce kod naseg direktora sa pricom da se nas dvoje "nemoralno ponasamo u jedoj obrazovnoj instituciji i dajemo los primer mladim generacijama buducih akademskih gradjana". :? Ali nismo se mi separatisali od pocetka. Ja sam se neko vreme druzila sa nekim koleginicama, a sa jednim kolegom Acom sam neko vreme i izlazila (mada tu nista nije bilo).

Zasto sam prisustvovala njihovim svadjama : Odgovor je jednostavan - zbog njega. Kao sto ste vec mogli da primetite iz mojih prethodnih poruka, on je pomalo nezreo, moglo bi se cak reci i neodgovoran. A zena mu je opasna ... Ja nisam cesto bila fizicki prisutna tim njihovim raspravama (osim kada bi ona dolazila kod mene da histerise). Ipak, uvek sam znala sve sto se kod njih u kuci desava, jer mi je on redovno sve prepricavao i molio za savet. Nije da me nisu opterecivali svi ti njegovi problemi ali ipak sam ga slusala jer koga on jos ima osim mene ?

Inace, nije istina da on nema gde da ode. Ima roditelje kod kojih je ziveo pre nego sto se ozenio, ima rodjenog brata a u krajnjem slucaju mogao bi i da iznajmi neki stan. Ali on tvrdi da mu je kod mene najbolje a i meni je iskreno mnogo bolje od kada je on dosao.

E sad zasto je on mene stalno zvao iz Italije ne znam, to bi morao njega da pitas. :lol:

I za kraj : ni sama ne znam kako to da nikada, ali apsolutno nikada nije nista pokusao a imao je tako puno prilika. Kao sto sam vec rekla, milion puta smo spavali zajedno i nista ... Ja inace sasvim normalno izgledam tako da se sigurno nije prestravio od mene ili tako nesto. Ni ja sama nikako ne mogu da shvatim u cemu je problem ... :(
 
ribica:
Meni ovde nesto nje jasno :?: Sa prijateljem delis postelju, zivis sa njim, tvoje ga cerke obozavaju, a i on njih, zenu ne voli, ti mu mnogo znacis, tebi kuca na vrata kada se od nje razdvaja :?:
Reci nam nesto: Sta se desilo sa njegovom zenom, gde ona sada zivi sa detetom, koja je reakcija njegovih roditelja (ako ih ima) i koje to jos neke papire on ima da potpise? Izvini sto ja ovako pitam, ali od pocetka nikako da ukapiram sta se to desava a da se opet nista ne desava sa vama.
Koliko dugo on planira da ostane sa tobom, da li vi planirate da definisete svoju situaciju ili cete ovako doveka? Drago mi je da se pored njega osecas lepo i da vam je veoma lepo kada ste zajedno, ali da li si sasvim sigurna da on tebe gleda kao zenu?
Puno srece!!!

Nakon razvoda njegova zena je ostala da zivi sa detetom (beba od 10 meseci) u svom stanu gde je zivela i pre braka. On se odselio s' obzirom na to da su ziveli kod nje. Ima roditelje (kod kojih je ziveo pre braka) i brata ali je hteo da dodje kod mene. Njegovi roditelji se ne mesaju puno u celu ovu situaciju. U pocetku su pokusavali da ga ubede da se vrati Suzani zbog deteta ali su videli da nece uspeti da ga ubede pa su odustali. Inace ja njegove roditelje znam jos od pre nego sto se on ozenio i uvek su bili ljubazni prema meni. Cak i sada, kada je on kod mene, oni su sasvim korektni i mislim da me ne smatraju ni malo krivom za njegov i Suzanin razlaz. Dolaze cesto kod nas, mi idemo kod njih i imamo dobar odnos, mada im on ne prica puno od svega sto se dogadja.
Sto se razvoda tice, Milorad se sa Suzanom vec dogovorio oko svega. Dete, s' obzirom na to da je malo, ostaje sa njom a ona nece praviti probleme sto se tice njegovog vidjanja sa detetom. Ne dele nikakvu imovinu s' obzirom na to da su kratko bili u braku. On se iselio iz njenog stana i sad jos samo da potpise neke papire (to ce valjda biti sledece nedelje) i bice slobodan.
Ne znam koliko on planira da ostane kod mene. Nisam ga direktno pitala ali mislim da nema nameru da ide u skorije vreme. Ja naravno i ne zelim da on ode, ovako nam je sasvim dobro. Mada se plasim da ce naci neku drugu zensku i otici sa njom ...
Nisam sigurna da me on gleda kao zenu, bas zbog toga sam se i javila ovde trazeci savet. Ustvari, ja sam ubedjena da to izmedju nas nije samo obicno prijateljstvo vec i nesto vise ali nijedno od nas dvoje se ne usudjuje da to kaze onom drugom. Mi se tako u tisini volimo na neki svoj nacin ali ja se sad plasim da ce njemu ova situacija dosaditi i da ce naci neku drugu ... :cry:
 
ribica:
Meni ovde nesto nje jasno :?: Sa prijateljem delis postelju, zivis sa njim, tvoje ga cerke obozavaju, a i on njih, zenu ne voli, ti mu mnogo znacis, tebi kuca na vrata kada se od nje razdvaja :?:
Reci nam nesto: Sta se desilo sa njegovom zenom, gde ona sada zivi sa detetom, koja je reakcija njegovih roditelja (ako ih ima) i koje to jos neke papire on ima da potpise? Izvini sto ja ovako pitam, ali od pocetka nikako da ukapiram sta se to desava a da se opet nista ne desava sa vama.
Koliko dugo on planira da ostane sa tobom, da li vi planirate da definisete svoju situaciju ili cete ovako doveka? Drago mi je da se pored njega osecas lepo i da vam je veoma lepo kada ste zajedno, ali da li si sasvim sigurna da on tebe gleda kao zenu?
Puno srece!!!

Nakon razvoda njegova zena je ostala da zivi sa detetom (beba od 10 meseci) u svom stanu gde je zivela i pre braka. On se odselio s' obzirom na to da su ziveli kod nje. Ima roditelje (kod kojih je ziveo pre braka) i brata ali je hteo da dodje kod mene. Njegovi roditelji se ne mesaju puno u celu ovu situaciju. U pocetku su pokusavali da ga ubede da se vrati Suzani zbog deteta ali su videli da nece uspeti da ga ubede pa su odustali. Inace ja njegove roditelje znam jos od pre nego sto se on ozenio i uvek su bili ljubazni prema meni. Cak i sada, kada je on kod mene, oni su sasvim korektni i mislim da me ne smatraju ni malo krivom za njegov i Suzanin razlaz. Dolaze cesto kod nas, mi idemo kod njih i imamo dobar odnos, mada im on ne prica puno od svega sto se dogadja.
Sto se razvoda tice, Milorad se sa Suzanom vec dogovorio oko svega. Dete, s' obzirom na to da je malo, ostaje sa njom a ona nece praviti probleme sto se tice njegovog vidjanja sa detetom. Ne dele nikakvu imovinu s' obzirom na to da su kratko bili u braku. On se iselio iz njenog stana i sad jos samo da potpise neke papire (to ce valjda biti sledece nedelje) i bice slobodan.
Ne znam koliko on planira da ostane kod mene. Nisam ga direktno pitala ali mislim da nema nameru da ide u skorije vreme. Ja naravno i ne zelim da on ode, ovako nam je sasvim dobro. Mada se plasim da ce naci neku drugu zensku i otici sa njom ...
Nisam sigurna da me on gleda kao zenu, bas zbog toga sam se i javila ovde trazeci savet. Ustvari, ja sam ubedjena da to izmedju nas nije samo obicno prijateljstvo vec i nesto vise ali nijedno od nas dvoje se ne usudjuje da to kaze onom drugom. Mi se tako u tisini volimo na neki svoj nacin ali ja se sad plasim da ce njemu ova situacija dosaditi i da ce naci neku drugu ... :cry:
 
Hvala Branka na objasnjenju. Nista mi ne preostaje nego da ti kazem da budes inicijator jednog ozbiljnog razgovora izmedju vas dvoje. Ne verujem da ces ga izgubiti ako o svemu iskreno porazgovarate, ako nista drugo ostacete jos bolji prijatelji sa jasno definisanim odnosom izmedju vas. Samo budi oprezna koji trenutak ces izabrati za razgovor.
Mada mislim da ti najbolje znas sta ti je raditi!!!
Samo hrabro i srecno!!! :wink:
 
Meni je sve sumnjivo.Kakva si ti profesorka?Cega?
Izvini, ali ne ostavljas utisak dovoljno pismene osobe.Drugo, taj covek nije sasvim normalan, a trece, ne mogu da poverujem da ti, koja si nekakav vaspitac i sopstvene i tudje dece, dozvoljavas takvu situaciju- vas dvoje se prakticno igrate sa tom njegovom zenom.NAravno da vas je odbacio kolektiv! Ne zato sto se mozda volite vec zato sto se igrate sa ljudima.
 
Gosca:
Meni je sve sumnjivo.Kakva si ti profesorka?Cega?
Izvini, ali ne ostavljas utisak dovoljno pismene osobe.Drugo, taj covek nije sasvim normalan, a trece, ne mogu da poverujem da ti, koja si nekakav vaspitac i sopstvene i tudje dece, dozvoljavas takvu situaciju- vas dvoje se prakticno igrate sa tom njegovom zenom.NAravno da vas je odbacio kolektiv! Ne zato sto se mozda volite vec zato sto se igrate sa ljudima.

i vaspitacima se desava da se nadju u situaciji koju ne mogu da rese. pobogu, pa svi smo ljudi i ponekad malo nezreli. a okruzenje jedva doceka da imaju o cemu da tracare. UZAS!
savet branki: ako ti odgovara ta sitacija, ti ne talasaj, ali ako hoces da ti bude jasno ko tu koga i sta, onda preporucam iskren razgovor koji ces ti inicirati.
 
Gosca:
Meni je sve sumnjivo.Kakva si ti profesorka?Cega?
Izvini, ali ne ostavljas utisak dovoljno pismene osobe.Drugo, taj covek nije sasvim normalan, a trece, ne mogu da poverujem da ti, koja si nekakav vaspitac i sopstvene i tudje dece, dozvoljavas takvu situaciju- vas dvoje se prakticno igrate sa tom njegovom zenom.NAravno da vas je odbacio kolektiv! Ne zato sto se mozda volite vec zato sto se igrate sa ljudima.

Ovo definitivno nije pisala normalna osoba. Kakve veze ima pismenost sa ljubavlju? KO se to igra sa njegovom zenom? Sigurna sam da bi ste vi (ko god se krije pod ovim nickom) prvi bili ti koji bi ih olajavali po zbornici.
Branka, ohrabri se i napravi prvi korak-pa sta bude. Jednom se mora znati sta ce biti sa vas dvoje
 
Gosca:
Meni je sve sumnjivo.Kakva si ti profesorka?Cega?
Izvini, ali ne ostavljas utisak dovoljno pismene osobe.Drugo, taj covek nije sasvim normalan, a trece, ne mogu da poverujem da ti, koja si nekakav vaspitac i sopstvene i tudje dece, dozvoljavas takvu situaciju- vas dvoje se prakticno igrate sa tom njegovom zenom.NAravno da vas je odbacio kolektiv! Ne zato sto se mozda volite vec zato sto se igrate sa ljudima.

Onaj ko je napisao ovaj komentar stvarno nije normalan. Kao sto neko vec rece, pismenost nema veze sa ljubavlju. Uostalom, i ja mislim da se ni jedno od njih dvoje nije igralo sa njegovom zenom. On ni u jednom trenutku nije prevario tu svoju zenu, a takodje nije bio ni los prema njoj. Jednostavno im nije islo, razisli su se i on sada slobodno moze da bude sa nekom drugom, a ja sam gotovo sigurna da ce ta druga na kraju biti Branka ... :D

P.S. Branka molim te javi se uskoro da cujemo kako stvari stoje ...
 
Ja dolazim sa foruma Tinejdzeri gde sam cula za ovu temu. Evo vec deset minuta ne mogu da se sastavim od smeha ... Naime, ja znam ovu zenu sto je ostavila poruku, kao i tog njenog tipa (oboje mi predaju u skoli). Ne mogu samo da poverujem da su bas toooooliko neozbiljni ...
Nemam pojma sto se ona vise ne javlja, ali ako mene pitate uspela je da ga smuva. Mislim, zadnjih 10 dana se ne odvajaju jedno od drugog, non-stop trce na odmoru da se vide, odlaze i dolaze zajedno, drze se za ruke ko neki kreteni itd. Straaasno !
 
O mom problemu vise ne pricam. Ovo je prvi put da ga javno iznosim.

Sa 17. godina bila sam silovana od strane bivseg momka sa kojim sam predhodno bila u vezi oko 6 meseci. Bila sam neopisivo zaljubljena, ali psihicki nespremna da stupim sa njim u seksualne odnose, sto mu je, naravno, smetalo. Tu moju odluku nije mirno prihvatao, uvek je navaljivao, sto je bilo kontraproduktivno i izazivalo jos vecu nesigurnost sa moje strane. Jednom prilikom, dok smo bili sami kod njega u stanu, potpuno je promenio ton. Od jednog, na prvi pogled, pitomog i neznog stvorenja pretvorio se u zver, manijaka. Takvu metamorfozu licnosti u zivotu nisam videla. Poceo ja da urla, da me udara, zatim me je vezao... o ostalom nema potrebe da pricam. Zavrsila sam sa teskim povredama u bolnici...!

Moja vizija ljubavi je bila potpuno razorena, svi snovi, sav moj optimizam i pozitivnost su potonuli. Nastupio period inkubacije. 2. godine sam se povlacila u sebe, mrzeci zivot, pre svega muskarce. Uz pomoc skolskog psihologa, roditelja i par dobrih prijatelja uspela sam da mrznju prema muskarcima mutiram u hladnoskrvnost i ravnodusnost i da se vratim u drustvene tokove, da ne mrzim zivot i da koliko toliko iskorenim predrasude.

Sada sam 3. godina arhitekture, treniram aktivno odbojku, putujem, ucim jezike, posvetila se muzici i maksimalno zarobila svaki minut... Uspela sam da povratim svu izgubljenu pozitivnost, pa i da je utrostrucim kako bih sakrila neizlecenu emotivnu supljinu koja je ostala, cak do te mere da mi kazu »Blago tebi ti nemas nikakve probleme, savrseno si srecna» Imam odlicno drustvo isto tako veselo i pozitivno, ali vecina ne zna sta se krije iza mog osmeha, i ne sluti koliko mi je tesko! Cudno im je kako nemam decka. Bolna istina je da je manijak ostao jedini «covek» u mom «zivotu».

Posle nemilog dogadjaja nisam dozvoljavala nikome da mi se priblizi, potpuno nezaineresovana za vezu i uopste za muskarce odbijala sam hladnokrvno svakog ko bi mi prisao! Kada sam dosla u Beograd, koji mi je pruzio dosta toga, bila sam sa nekolicinom tipova, ali nista ozbiljno sa moje strane. Ponasala bi se savim normilno dok ne dodje do intimnijih trenutaka, kada bih hladno raskinula. Svesna sam da jos uvek nisam prevazisla strah vec ga zatrpala mnogobrojnim obavezama. Jedan od njih je uzaludno pokusavao da me razume, da mi se na bilo koji nacin priblizi. Posle mnogo napora i muka odustao je. Ne mogu da se zaljubim, da se zainteresujem za bilo koga, da ostvarim vezu! Ostala mi je prirodom urodjena potreba da volim i budem voljena koja je igrom sudbine ili cega vec prerasla u fikciju, dalek i neostvaren san!

Ne znam zasto sam ovo napisa. Verovatno sam imala potrebu da izbacim konacno taj osecaj iz sebe pa makar na ovaj nacin. I ne znam sta ocekujem vas ... mozda savet, razumevanje ili nerazumevanje, komentar pozitivan ili negativan...bilo sta sto bi mi pomoglo da se suocim sa ovim strahom! Unapred zahvalna !!!
 
Nema veze sto su te djaci ovde provalili! Sve mi ide u glavu, ali da on dodje da ZIVI KOD TEBE - ej pa nije svratio na kafu da se s tobom prijateljski isprica i posavetuje, vec ti se uselio u kucu, A DA PRI TOM VI NEMATE NISTA, I ON NE ZNA DA GA VOLIS?!?
Ma hajde, to kod nas ne prolazi!!!
I sad je tebi kao frka da mu kazes sta mislis, a sudarate se u kupatilu svako jutro, a mozda i zajedno perete zube?Dusice draga nasa prosvetna, sve mi se cini da ti ovde ne iznosis bas sve do kraja -tj. da te grize savest odgovornosti koju si primila na sebe jer mu se rasturio brak - zena mladja, samo sto su dobili bebce, a ti starija od njega, pa i ne zvuci bas nekako, zar ne? Pa bi sad da ti mi pomognemo i umirimo te svojim misljenjem.Priznajem da je situacija malo suluda, ali i ti si se, cini mi se `malo pogubila`u njoj...a, razmisli, pa se uozbilji malo!
 
Moze biti da doticna gospodja oseca grizu savesti zato sto je taj njen 'prijatelj' ostavio zenu i dete. Jer, bez obzira sto izmedju njih nema nista, jasno je da je taj covek zainteresovan za nju. I sad ona ne sme nista da mu kaze, jer ako to uradi on ce verovatno hteti da stupi u neku vezu sa njom, i samim tim ona ce u ocima sveta postati kriva za taj razvod ...
 
Meni je ova tema bas zanimljiva ! :D
Ako mene pitate, taj tip je ustvari onaj ko je stvarno nezreo u ovoj situaciji. Mislim, vise je nego jasno da je on taj koji se sasvim pogubio. Prvo se ozenio, verovatno ni on sam ne zna razlog zbog cega je to uradio. Onda je napravio toj svojoj zeni dete a potom pobegao glavom bez obzira (kad je shvatio sta je uradio). :!:
Ako mene pitate, taj covek je od starta zainteresovan za Branku, ali nemam pojma zasto nece to sebi da prizna. Onda pravi gluposti ne bi li sebe ubedio u suprotno i usput pravi i nekoliko ozbiljnih gresaka (zeni se sa zenom za koju ga bas briga i dobija dete sa njom, a za se to vreme se ni na trenutak ne odvaja od Branke ...). S' obzirom na to da je svaki dan bio u Brankinom prisustvu (mozda cak i vise nego sto je normalno), putovao sa njom itd. bilo je logicno da se zapita sta uopste trazi sa zenom koju ne voli i da pobegne od nje prvom prilikom. I naravno, da ode kod Branke. Ali on i tamo nastavlja sa svojim debilnim ponasanjem. Mislim, gde to jos ima da zivi sa njom i sve vreme je kulira ! Nije ni cudo sto zena polako gubi zivce ...
I po meni je sasvim u redu sto ga ona nije startovala. Muskarac je taj koji treba da preuzme prvi korak. Kad je vec znao da joj dodje u kucu, sada bi mogao i da definise sta hoce od nje !!!
 
E pa sad, vidis muskarci su malo cudna sorta.Mi zene, onako sto na um, to na drum, a oni sve nesto okolo, naokolo.I ipak su kukavice, nase muskarcine.Ne znam coveka, naravno, i ne mogu da ga napadam, meni to lici na ono- zaljubio se u Branku jos pre braka, legla mu je .E sad, Branka malo starija od njega (dobro nije to strasno, 5 godina, ali igra neku ulogu), razvedena, sa decom.I to je ono - verovatno - sta ce sredina da kaze, kako da prihvate njegovi, da li sme da se upusti u to, sta ako mu se sutra dopadne neka mladja, zar on da vaspitava tudju decu, i tako to, sta jos coveku moze da prodje kroz glavu.U toj konfuziji nadje se neka koja je, spolja gledano , bolji par za njega, i desi se prica.
Stvarno nije bas svakodnevna prica, ali ceo razvoj situacije bih mogla da razumem da nije tog dolaska u kucu da zivi kod njih.I sad sta, svi srecni i veseli, a niko ne zna na cemu je stvarno...?Daj Branka, razjasni ti to malo nama...
 
Evo da se javim ponovo da vam napisem sta se u medjuvremenu desilo. Situacija je sada jos gora nego ranije ...
Naime, pre izvesnog vremena sam resila da poslusam savete koje sam ovde na forumu dobila i da razgovaram sa njim o nasem odnosu. Pokusala sam da pricam, da mu objasnim da ne moze vise tako da se nastavi i da mora da definise sta hoce od mene. Medjutim, nije mi da ni da progovorim. Par puta sam pokusala da razgovaram sa njim i svaki put me je prekidao, kao po principu 'zauzet sam, pricacemo drugi put, ' jao, nemoj sada, boli me glava itd.' ... Iskreno, ni ja bas nisam umirala od zelje da se taj razgovor obavi pa se nisam mnogo zalila kada bi me on prekinuo. Ali jedan dan sam se odlucila da pricam sa njim po svaku cenu. Odmah sa vrata sam mu rekla da ne pokusava da me prekine, da cemo razgovarati hteo on to ili ne. Ali uspeo je da me prekine, tako sto me je odvukao u krevet ... A posle toga opet nista. Nije ni pokusavao da razgovara sa mnom i da mi kaze na cemu smo. A ja sam namerno prestala da insistiram. Htela sam da mi on prvi progovori, da mi kaze da li hoce da bude sa mnom ili ne ... Ali nista. On je nastavio da se divno ponasa prema meni i mojim cerkama (kao i ranije), ali je i dalje izbegavao razgovor sa mnom. Ta situacija je trajala desetak dana i za to vreme smo jos par puta zavrsili zajedno u krevetu (znam da sam idiot, ali nisam mogla da ga odbijem).
A onda mi je cerka rekla da se on na poslu (kada nismo u istoj smeni) ne odvaja od jedne koleginice, da je non-stop sa njom u nekom kaficu, da je vozi kuci itd. I zaista, on je poceo na poslu da ostaje sve duze. Kad ja radim ujutru a on poslepodne, umesto da dodje do sest popodne zadrzi se do osam, devet a ponekad i do deset. I kad ga pitam gde je bio on mi bez pardona kaze da je isao sa tom koleginicom na kafu. Jedan dan sam mu rekla da mi se to ne svidja, a on je poceo da mi se pravda, da me ubedjuje da ga ona ne zanima ni najmanje, da se samo druze itd. Cak je poceo i da me ubedjuje da je ta devojka nastrana tj. da voli zene. Ipak, nisam mu poverovala. Mislim da me namerno laze. Primetila sam takodje i da izlazi sa njom i javlja joj se samo kad ja nisam tu, a kada sam prisutna bukvalno se pravi da je ne poznaje.
Medjutim, najgore od svega je bilo kada sam pre neki dan dosla kuci iz kupovine i zatekla ga kako prica sa bivsom zenom. Umalo me infarkt nije strefio kad sam je videla u svom stanu. On je bio sav divan prema njoj, kao 'nema razloga da se sada svadjamo kad smo se vec razveli'. Kad sam ja dosla ona je otisla brzinom svetlosti i ostavila mu sina od 10 meseci. Njegov sin je jos uvek sa nama, beba je divna i uopste mi ne predstavlja problem da se brinem o njoj,. Medjutim, problem je u tome sto sam ja jedina koja cuva to dete: on je non-stop van kuce, na poslu, u pozoristu sa ucenicima, u turistickoj agenciji organizuje ekskuriziju itd. Ja bukvalno brinem o tom deetu umesto njega i njegove bivse zene (koja je u medjuvremenu nasla decka pa sad hoce da se resi deteta). On je tako puno odsutan da ja cak moram da pricam sa njegovom zenom kad pozove da pita za klinca (jer on nikad nije tu).
Ja njega stvarno volim i ne znam kako da ga nateram da mi kaze sta hoce od mene. Razmisljala sam da mu kazem da se odseli, ali ne mogu to da uradim. Prvo to ne bi bilo fer prema njemu, drugo : ne znam kako bi sam cuvao sina (jer njegova bivsa nema nameru da ga uzme u skorije vreme). Uostalom, i cerke bi me ubile da on ode a iskreno, ni ja ne bih mogla da zivim bez njega i da ga gledam samo na poslu.
U uzasnoj sam situaciji, tim pre sto je on svima koji nas ogovaraju rekao da smo u vezi ne bi li ih ucutkao. Sada tek svi misle da sam kriva za njegov razvod, a to uopste nije istina. A najgore od svega je sto nismo koristili zastitu kada smo bili zajedno (a ja posle namerno nisam popila pilulu, misleci da bi bilo dobro da zatrudnim). Posle sam shvatila da ne smem tako da se ponasam, ali vec je kasno. Sada umirem od straha da cekam bebu ...
STA DA RADIM ?
 

Back
Top