Koji bi bio Vas Izbor

Lookeed

Zainteresovan član
Poruka
181
Na plocu : Intel Desktop Board D845PEBT2 s 1Gb kingston DDR400 i ATI9800PRO dal bi ste zadrzali intel procesor 1.5Ghz fsb 400 S478 il bi ste stavili celerona 2.4Ghz fsb 400 S478 ??? Racunar se pretezno koristi za igre i multi mediju pa me interesuje koji je izbor bolji?
Hvala unapred!
 
Pa sad... :confused:
Nije to baš previše punokrvno... U pitanju je P4 1.5 GHz sa Willamette jezgrom... A taj procesor, koliko se sećam, u vreme kada se pojavio nije mogao da parira ni najbržim P3.
Stoga, mislim da nije za zanemariti ovih 900 MHz razlike...
Taj Celeron je, predpostavljam, polovan, pa time i relativno jeftin.
Mislim da ulaganje u to ne bi bilo pogrešno...
 
I shta sa tim dobijash ? Ako je to punokrvni INTEL onda se po meni neisplati..... Bolje ti malo overclockuj taj INTEL na nekih 1.8 GHz i to bi trebalo da ti je dosta ( naspram ostatka konfiguracije )
Pa sad...
Nije to baš previše punokrvno... U pitanju je P4 1.5 GHz sa Willamette jezgrom... A taj procesor, koliko se sećam, u vreme kada se pojavio nije mogao da parira ni najbržim P3.
Stoga, mislim da nije za zanemariti ovih 900 MHz razlike...
Taj Celeron je, predpostavljam, polovan, pa time i relativno jeftin.
Mislim da ulaganje u to ne bi bilo pogrešno...
Hmm,
Hvala, znaci da probam da ga malo kloknem - to nisam probao jer sam citao da Inteli u principu nisu bas nesto raspolozeni za klok - da imaju zakljucane mnozioce da jedino se mogu klokovati dizanjem magistrale i sl: te nisam hteo eksperimentisati (jos uvek se mucim onim Epox-m i Amd Athlonom1800+ da ih nateram preko 1800.....)
Ulaganja nema jer procesor imam, dobio sam ga u trampi za neku memoriju te pitam samo dal je vredno skidanja kulera, paste s istog i s procesora, i ponovnog moniranja novog procesora i opet mackanja s pastom ako je rezultat nistavan onda je nepotrebno raditi uzaludan posao pa reko daj prvo da pitam ima iskusnih ljudi koji ce znati sta je bolje uraditi jer priznacete nije prijatno znojiti se na ovu vrucinu ako su rezultati losiji od vec postojecih ...
Sta da kazem nego hvala - ako uspe klok javicu ako ne nek stoji kako je sad -tako sam bar razumeo.
Pozdrav svim majstorima kloka i iskusnim hardverasima ciji su saveti uvek dragoceni !!!
 

Back
Top