SAD su danas pozvale Srbiju da se odrekne svoje pokrajine Kosmeta

ratnistrateg

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
416
Frid pozvao Srbe da se odreknu Kosmeta stana - 7. jul 2007.

SAD su danas pozvale Srbiju da se odrekne svoje pokrajine Kosmeta, u kojoj albanska većina traži nezavisnost, i umesto toga izabere budućnost unutar EU.

„Pitanje za Srbiju nije da li njeni lideri žele da zadrže kontrolu nad Kosmetom, jer je pokojni predsednik Slobodan Milošević to izgubio”, izjavio je danas pomoćnik američkog državnog sekretara za Evropu Danijel Frid u intervjuu za agenciju Frans pres.

On je rekao da je glavno pitanje da li oni žele Evropu. „Naš odgovor je - ´vi ste dobrodošli, mi vas želimo`”, rekao je Frid na marginama samita zemalja jugoistočne Evrope, koji se održava u Dubrovniku. Frid je precizirao da je poruka ovog samita da balkanske zemlje mogu, kao i države centralne Evrope, biti uspešne u svojim evroatlantskim integracijama, ukoliko uspeju da prevaziđu prepreku, koju predstavlja problem budućeg statusa Kosmeta. „Ironija je u tome da je jedini način za sve Srbe da žive u jednom političkom entitetu bila bivša Jugoslavija, ali to su uništili srpski nacionalisti”, kaže Frid. On je dodao da je drugi način da Srbi žive u jednoj političkoj zajednici da se pridruže EU, a jedini način da se to ostvari jeste rješenje statusa Kosova. Kušner: Novi šestomjesečni pregovori Srba i Albanaca Za nove pregovore Srba i Albanaca neophodno je još šest meseci i to bi bio krajnji rok posle koga treba da usledi jedinstveni evropski stav, istakao je šef francuske diplomatije Bernar Kušner koji će sledeće nedelje posetiti Beograd i Prištinu. Kušner je sa skupa šefova diplomatija u Kopru, u Sloveniji, poručio kosmetskim Albancima da Pariz neće priznati jednostrano proglašenje nezavisnosti Kosova. Ministri spoljnih poslova mediteranskih zemalja Francuske, Španije, Portugala, Kipra, Bugarske, Rumunije i Slovenije, kao i predstavnici ministarstava spoljnih poslova Italije, Grčke i Malte, razgovarali su o Bliskom istoku, migracijama, te i francuskoj ideji o osnivanju sredozemne unije, ali i o rešavanju kosovskog problema.

Šutanovac: Prekid odnosa sa NATO - štetan Dragan Šutanovac smatra da bi bilo štetno prekidati odnose sa SAD i NATO, čak i ako dođe do priznavanja nezavisnosti Kosova. „Ukoliko bi došlo do rešenja koje smatramo nepovoljnim, i ukoliko bi naši građani na Kosovu i Metohiji došli u situaciju da njihov život bude ugrožen, ja ne vidim ko može da nama i njima pomogne u toj situaciji, osim zemalja čije su snage u okviru KFOR-a”, rekao je ministar odbrane u intervjuu za list Danas. „Mislim da bi bilo pogrešno donositi odluke u korist svoje štete”, rekao je Šutanovac, kao i da je Ministarstvo odbrane instrument spoljne politike, a NATO je jedna od najjačih međunarodnih organizacija. Priština sve nestrpljivija Diplomatska ofanziva članova kosovskog tima ima za cilj jasno određivanje roka za definisanje statusa Kosova, piše Koha Ditore. Neimenovani visoki predstavnici vlasti u Prištini izjavili su listu Kofa Ditore da će kosovski lideri tokom tih poseta staviti do znanja da se strpljenje za rešavanje statusa približilo kraju. Oni insistiraju na definisanju statusa rezolucijom Saveta bezbednosti, a u suprotnom, kako piše list, planirano je da bude predložen „optimalan rok dokle će se čekati”. Predsednik Kosova Fatmir Sejdiu i predsednik Demokratske partije Kosova Hašim Tači sastali su se juče u Berlinu sa nemačkim šefom diplomatije Frank Valter Štajnmajerom, dok se premijer Agim Čeku i predsednik reformističke partije ORA Veton Suroi nalaze u Dubrovniku. Čeku i Suroi trebalo bi da u Dubrovniku razgovaraju sa generalnim sekretarom NATO-a Jap de Hop Sheferom i pomoćnikom američkog državnog Sekretara Danijelom Fridom. Narednih dana predsednik Sejdiu i premijer Čeku sastaće se i sa šefom diplomatije Evropske unije Havijerom Solanom. Očekuje se da im Solana zvanično predstavi ideju za nove pregovore sa Srbijom, koji bi bili održani u Briselu, navodi Koha Ditore. (agencije)


A demokrate se vesele kod Polta, piju i jedu i govore kako smo prijatelji.
 
Enfroz2891.:
Mi treba da pozovemo SAD sa se odreknu Texasa i Aljaske u zamenu za ovo nashe.
Ja mislim da bi razmislili,a vi?
Suvise grubo, ja mislim da bi onda mi trebali da kazemo Rusima da traze Aljasku nazad to bi amerima bio The End .Zamislite da vas neko nisani svaki dan non-stop u glavu nulearkom ,tako bi se ameri osecali da Rusi preuzmu Aljasku nazad i tamo se instaliraju.Ha Ha :twisted:
 
Фрид и Полт су ликови из цртаног филма.
поставио сам овај чланак на онај амерички фоум и један од одговора је био:

"Serbia has balls, the Western euroweenies have none."
А други најбољи-

"Amazing and frightening how the US is working to its detriment pushing an EU while abandoning self interest.

Thank God for Putin/Russia and few other leaders!"

мада најсимпатичнији:

"Screw Daniel Fried and the boat he came in on!"
:)

http://www.freerepublic.com/focus/f-news/1862278/posts
 

Back
Top