Linux VS Windows

  • Začetnik teme Dete Win-a
  • Datum pokretanja
Vecina ljudi koji prdju sa WIN na LIN pljuju na WIN i zaista je malo onih koji su na LIN i pljuju po njemu kao vratice se na WIN,ali ne razumem ljude koji pricaju da WIN kao posle sat dva ne moze da radi stabilno ili kao reinstalacija posle mesec dana,ja imam W2k i SP4 i otkad sam ga stavio mesto XP radi perfektno jedino je podizanje sistema malo duze al ne marim ,znaci nikakva zaglavljivnja moze da radi ceo dan ako hoces bez ikakvih usporenja i instalirao sam i deinstalirao toliko igrica u proseku nedeljno 3 kom. i nista prem atome po mome iskustvu ne stoji da je WIN nestabilan bas toliko.Linux je dobar za prave poznavaoce i tacka.Svaka cast takvima i gotovo.Neka rade na tome shto imaju ,ne razumem trvljenja te vrste !!!??? pozdrav svima !!!
 
nicki:
Vecina ljudi koji prdju sa WIN na LIN pljuju na WIN i zaista je malo onih koji su na LIN i pljuju po njemu kao vratice se na WIN,ali ne razumem ljude koji pricaju da WIN kao posle sat dva ne moze da radi stabilno ili kao reinstalacija posle mesec dana,ja imam W2k i SP4 i otkad sam ga stavio mesto XP radi perfektno jedino je podizanje sistema malo duze al ne marim ,znaci nikakva zaglavljivnja moze da radi ceo dan ako hoces bez ikakvih usporenja i instalirao sam i deinstalirao toliko igrica u proseku nedeljno 3 kom. i nista prem atome po mome iskustvu ne stoji da je WIN nestabilan bas toliko.Linux je dobar za prave poznavaoce i tacka.Svaka cast takvima i gotovo.Neka rade na tome shto imaju ,ne razumem trvljenja te vrste !!!??? pozdrav svima !!!
I kod mene XP radi ok kada je upaljen moze da radi i sto godina bez problema...ali kad ga nekad se desi problem oko dizanja sistema i onda sledi reinstalacija...ali koristi cu XP samo dok ne nabavim neki Linux koji ce da mi samo prepozna graficku ne trazim nista vise...
 
Red_Zmaja, koju graficku imas? ... Oko hardvera i drajvera za isti, ima dosta problema na *nix okruzenjima (zato sto firme koje proizvode hardver nisu preterano zainteresovane), ali grafika je najmanje izlozena tom problemu...
 
Incognito:
Oko hardvera i drajvera za isti, ima dosta problema na *nix okruzenjima (zato sto firme koje proizvode hardver nisu preterano zainteresovane), ali grafika je najmanje izlozena tom problemu...
Kao sto sam i rekao...
Linuxovo vreme ce tek doci, a do tad ostajem na Win-u, a u Linuxu samo Experimentisem...
Naravno da nisu zainteresovani, toliko muke, a koliki prihod ce imati kompanije od toga?
Win jos uvek drzi svetsku dominaciju i to ne moze niko poreci...Naravno da se i kompanije koje proizvode hardver okrecu onako kako vetar duva pa ce i one ostati uz Bila i Microsoft dok ih neko ne zajebe (ako ih zajebe). :roll:
 
Red_Zmaja:
Incognito:
Red_Zmaja, koju graficku imas? ... Oko hardvera i drajvera za isti, ima dosta problema na *nix okruzenjima (zato sto firme koje proizvode hardver nisu preterano zainteresovane), ali grafika je najmanje izlozena tom problemu...
G-Force fx 5200 128MB...

Pa nVidia ima najbolju podrsku sto se drajvera za Linux tice... evo moja FX5600 sljaka kao luda...

Skini Forceware za Linux, i instaliraj. Prosto je k'o pasulj, a radice ti i 3D aksceleracija i hardverski kursor i sta sve ne.

Ako za tvoj kernel nema prekompajliranog module-linkera u paketu, trebace ti i source tvog kernela.

Srecno.
 
Incognito:
Red_Zmaja:
Incognito:
Red_Zmaja, koju graficku imas? ... Oko hardvera i drajvera za isti, ima dosta problema na *nix okruzenjima (zato sto firme koje proizvode hardver nisu preterano zainteresovane), ali grafika je najmanje izlozena tom problemu...
G-Force fx 5200 128MB...

Pa nVidia ima najbolju podrsku sto se drajvera za Linux tice... evo moja FX5600 sljaka kao luda...

Skini Forceware za Linux, i instaliraj. Prosto je k'o pasulj, a radice ti i 3D aksceleracija i hardverski kursor i sta sve ne.

Ako za tvoj kernel nema prekompajliranog module-linkera u paketu, trebace ti i source tvog kernela.

Srecno.
Hvala...nadam se da ce da proradi...
 
Incognito:
Red_Zmaja:
Incognito:
Red_Zmaja, koju graficku imas? ... Oko hardvera i drajvera za isti, ima dosta problema na *nix okruzenjima (zato sto firme koje proizvode hardver nisu preterano zainteresovane), ali grafika je najmanje izlozena tom problemu...
G-Force fx 5200 128MB...

Pa nVidia ima najbolju podrsku sto se drajvera za Linux tice... evo moja FX5600 sljaka kao luda...

Skini Forceware za Linux, i instaliraj. Prosto je k'o pasulj, a radice ti i 3D aksceleracija i hardverski kursor i sta sve ne.

Ako za tvoj kernel nema prekompajliranog module-linkera u paketu, trebace ti i source tvog kernela.

Srecno.
Zmaju mani se ti corava posla, zbog Linuxa si rusio sistem (doduse ja sam kriv) i zagubio sve podatke, eno i onaj moj "legalni" Linux vise ne postoji, drzim instalacione CD-ove samo ako ce ih ko kupiti da ih ne bacam (steta sto nisu RW bar bi necemu posluzili)
Ucio sam WIN (i jos ga ucim) od verzije 3.11-XP (imam mnogo lepih knjiga i ne bih da ih bacam) i stvarno je tesko navici se na sad neki Linux koji je "u modi", (cast izuzecima koji ga stvarno razumeju i znaju sta koriste), i pljuju po nestabilnom WIN-u, a najvise vremena provode na njemu (jer im Linux sluzi da se pohvale u selu kako oni koriste OS koji je mnogo bolji, "stabilniji"....).

Zasto svi pljuju po Microsoftu to mi je donekle i jasno, ali mi nikad nece biti jasno zasto ljudi pljuju po svim proizvodima Microsofta.
Iskreno na igrice jos nisam cuo da se neko zalio (verovatno zato sto ne obracaju paznju na uvodnu animaciju ili sta je vec)
... 8)
 
Ajd' da ti pomognem...

http://download.nvidia.com/XFree86/Linux-x86/1.0-5336/NVIDIA-Linux-x86-1.0-5336-pkg1.run

skines,

sh NVIDIA-Linux-x86-1.0-5336-pkg1.run -e

I uzivas... Kao sto rekoh, ako uz paket ne ide prekompajlirani driver-interfejs modul za tvoj kernel, trebace ti i source tvog kernela.

Kad se sve lepo instalira, ostaje ti jedino da editujes XF86Config i/ili XF86Config-4 fajlove (najcesce se nalaze u /etc/X11 ), da pointuju na drajver nvidia (umesto nv-a koji bi bio po default-u)... Mozes da ukljucis i jos neke opcije, setujes rezolucije i mode-ove koje graficka podrzava, i X ce raditi bez ikakvih problema...

Poz.
 
Incognito:
Ajd' da ti pomognem...

http://download.nvidia.com/XFree86/Linux-x86/1.0-5336/NVIDIA-Linux-x86-1.0-5336-pkg1.run

skines,

sh NVIDIA-Linux-x86-1.0-5336-pkg1.run -e

I uzivas... Kao sto rekoh, ako uz paket ne ide prekompajlirani driver-interfejs modul za tvoj kernel, trebace ti i source tvog kernela.

Kad se sve lepo instalira, ostaje ti jedino da editujes XF86Config i/ili XF86Config-4 fajlove (najcesce se nalaze u /etc/X11 ), da pointuju na drajver nvidia (umesto nv-a koji bi bio po default-u)... Mozes da ukljucis i jos neke opcije, setujes rezolucije i mode-ove koje graficka podrzava, i X ce raditi bez ikakvih problema...

Poz.
Hvala idem odma... 8)
 
Red_Zmaja:
Ma instaliracu ja njega i ima da sljaka...da nije trud za dz...
Pa i ja cu ga instalirati jednog dana (nisam jos bacio ona tri CD-a), nisam ni ja toliki ljubitelj Win-a, samo objektivno gledam na situciju i trenutnu poziciju Linuxa i Windowsa.

Red_Zmaja:
a i nauci cu ga...sve se moze nauciti...pa ako ne valja lako je instalirati windows...to sam doktoriro...reinstaliro sam ga X puta... 8)
Ono jes' nije da nije...
 
Кулиража:
Zmaju mani se ti corava posla, zbog Linuxa si rusio sistem (doduse ja sam kriv) i zagubio sve podatke, eno i onaj moj "legalni" Linux vise ne postoji, drzim instalacione CD-ove samo ako ce ih ko kupiti da ih ne bacam (steta sto nisu RW bar bi necemu posluzili)
Ucio sam WIN (i jos ga ucim) od verzije 3.11-XP (imam mnogo lepih knjiga i ne bih da ih bacam) i stvarno je tesko navici se na sad neki Linux koji je "u modi", (cast izuzecima koji ga stvarno razumeju i znaju sta koriste), i pljuju po nestabilnom WIN-u, a najvise vremena provode na njemu (jer im Linux sluzi da se pohvale u selu kako oni koriste OS koji je mnogo bolji, "stabilniji"....).

Zasto svi pljuju po Microsoftu to mi je donekle i jasno, ali mi nikad nece biti jasno zasto ljudi pljuju po svim proizvodima Microsofta.
Iskreno na igrice jos nisam cuo da se neko zalio (verovatno zato sto ne obracaju paznju na uvodnu animaciju ili sta je vec)
... 8)

Ja ne pljujem po MS-u da pricam da je nestabilan doduse verzije 9x i ME jesu nestabilne jer ti sa svojim programom mozes da oboris sistem. Dok NT/win 2000/XP imaju drugacije napisan kernel koji jeste stabilan. Ali opet imaju neke sitnice koje znaju da nerviraju neverovatno. A to je kada god nesto da instaliras on trazi restart. A da ne pricam kako ne ume da radi sa nekim SCSI kontrolerima tj imam skener koji je povezan na SCSI i da fora bude veca XP je video skener jedino kada je skener bio ukljucen pre butovanja sistema :))) starsno ali istinito, e vidis takvi detalji smaraju jer si prinudjen da svako malo radis restart cim nesto promenis. Dok se linux restartuje jedino kada rekompajliras kernel i hteo bi da butujes novi.
 
Za sve one ljubitelje Win-a moja preporuka je da probaju Xandros 2.0 jer je orijentisan prema pocetnicima a opet je baziran na Debian distribuciji, po meni jednoj od najboljih. Instalacija je trajala cirka 6 minuta :D , i sav hardver je prepoznao osim modema, ali posto je to intelov 537 winmodem nije ni cudo. Zato sada serijski eksterni modem radi ko zmaj :) .
Posto mnogo ljudi preferira windows zbog eyecandy-ja evo screenshot pa odlucite sta je lepse :wink:

http://www.freewebs.com/kadcehalflife2/screenshot.jpg
 

Back
Top