Omiljeni brend

Ne kaze se prijustim, a i plitkouman je jedna rec.
@tema..Ne patim za brendovima..al nedostaje mi plazma keks..nema slicnog nigde :sad:

Hvala za ispravku, nije bila namerna, vec zurim dok pisem, jer me moj sin stalno vuce, hoce on da kuca
A sto se tice plazme i ja je volim, isto kao i krem bananicu i smoki, ne kazem da nase nista ne valja, a li pojedine domace stvari ne kupujem. Mogi sebi i svom detetu da priustim brendiranu garderobu, i ne vidim u tome nista lose. A brendirano ne znaci da u to ne spadaju domaci proizvodi. Beba Kids i Todor su domaci proizvodi i sto kao Pollino ili Giorgio ili Mubb ili Mona. Ali nazalost, cula sam da su pojedine ove firme pocele proizvodnju u Kini, tako da ...
 
...тако да ћеш морати да купујеш искључиво стране брендове, који се, за разлику од домаћих, такође производе у Кини.....:wink:
 
ma,ništa bez kineza...
samo mi nije jasan taj fenomen...šta god kupiš kod njih,počevši od one plastične šnale za kosu,odjeće,baterija ili čega bilo već..."radi" tek toliko dok ne izađeš iz prodavnice... :)
 


Гардероба из те ваше фамозне Заре: једна ствар мејд ин Турска, друга мејд ин Индија...све неки трећи свет....:roll:
Оргигинал Мателове барбике из Кине, оригинал Филипс са Тајвана, оригинал Најки из Кине...где год се окренеш - све велике светске фирме данас имају фабрике у Кини, Тајвану, Малезији...:roll:
 
"zara" je samo navikana...tu ,čini mi se,nema ništa naročito ni lijepo,ni kvalitetno,bar se meni nikad ništa nije svidjelo ...kad su španci znali šta je moda ? :)
ali zato su tu italijani majstori...mislim da moda i ono što se pod tim podrazumijeva ,potiče upravo iz italije...
a ako nemaš dovoljno para,kupi ono što bar imitira italijanski dizajn,iako ne baš i kvalitet...terra nova ...zakon... :D još su davno ljudi znali da se ide u trst po farmerice... :)
šalu na stranu, ali ovi novokomponovani brendovi tipa "zara","mango" i sl...uopšte ne opravdavaju kvalitetom cijenu robe....ponekad poželim staru dobru "robnu kuću" sa kvalitetnom,modernom odjećom,prosječne cijene, svih veličina,regularno upakovanu i po standardu...a ne ove kineske "univerzalne veličine " ili tursku sintetiku...
 
da,sve velike fabrike sele proizvodnju u kinu,ali ipak treba razlikovati njihovu i "izvornu" kinesku robu...jedno se mora priznati kinezima...nema toga što nisu u stanju da naprave... :D
 
ma,nemoguće...pogledaj malo bolje,ima ih i za sto dinara... :)

vazi limunada...pogledacu
220px-Sasa_matic_andjeo_cuvar.jpg
 
Sta " hahaha,da" ? Pa jeste tako,mislim,sve se radi kod Kineza ili negde tamo, danas... Evo ga moj CK dzemper...made in China.Kupljen u SAD-u ,u CK radnji.A sta reci tek za neke druge proizvode,pogotovo kod nas koje se prodaju...

Vecina donjeg vesa mi je Intimisimi,Italy ovo ono...Jes da se prodaje u Italiji al se do skoro proizvodio u Bugarskoj.Ujna mi tamo radi,tako i dobijam EXCLUZIVAN donji ves!:razz:

Jbt to je bas tuzno,kako su kod nas ljudi iskompleksirani i valjda na taj nacin,brendiranim krpicama kompenziraju neki nedostatak sta li.U Americi, prosecan stanovnik ,uglavnom kupuju na sale-u.Recimo,ako im se svide cipele za 15$ a na sale-u su neke 5 $ manje,i manje im se i svidjaju, al nema veze,pre ce kupiti te jeftinije iako im se manje svidjaju.A kod nas je blam kupiti nesto na rasprodaji jbt:roll:
 
Sta " hahaha,da" ? Pa jeste tako,mislim,sve se radi kod Kineza ili negde tamo, danas... Evo ga moj CK dzemper...made in China.Kupljen u SAD-u ,u CK radnji.A sta reci tek za neke druge proizvode,pogotovo kod nas koje se prodaju...

Vecina donjeg vesa mi je Intimisimi,Italy ovo ono...Jes da se prodaje u Italiji al se do skoro proizvodio u Bugarskoj.Ujna mi tamo radi,tako i dobijam EXCLUZIVAN donji ves!:razz:

Jbt to je bas tuzno,kako su kod nas ljudi iskompleksirani i valjda na taj nacin,brendiranim krpicama kompenziraju neki nedostatak sta li.U Americi, prosecan stanovnik ,uglavnom kupuju na sale-u.Recimo,ako im se svide cipele za 15$ a na sale-u su neke 5 $ manje,i manje im se i svidjaju, al nema veze,pre ce kupiti te jeftinije iako im se manje svidjaju.A kod nas je blam kupiti nesto na rasprodaji jbt:roll:


ma,ko kaže da je blam ? :) ove moje žene s posla se polomiše čim čuju za neku rasprodaju...a uzorak je dovoljno veliki da potvrdi pravilo... :D
samo,ne možeš porediti naše rasprodaje i one u americi...kod nas se to ipak rjeđe događa,a ni sniženja nisu baš drastična...a i ne bih rekla da je baš pametno kupiti nešto što ti se manje sviđa,samo ako je pet dolara jeftinije...cicije... :lol:
 
ma,ko kaže da je blam ? :) ove moje žene s posla se polomiše čim čuju za neku rasprodaju...a uzorak je dovoljno veliki da potvrdi pravilo... :D
samo,ne možeš porediti naše rasprodaje i one u americi...kod nas se to ipak rjeđe događa,a ni sniženja nisu baš drastična...a i ne bih rekla da je baš pametno kupiti nešto što ti se manje sviđa,samo ako je pet dolara jeftinije...cicije... :lol:

Kupuju one al retko koja bi priznala da je kupila na rasprodaji.Jbt blam ako nemas kesha i kupujes po jeftinijoj ceni:roll:

To sam samo navela kao primer,ni ja ne mislim da je pametnije kupiti nes' sto ti se ne svidja toliko po nizoj ceni,i to ako je malo niza...Al to je primer kako razmisljaju po tom pitanju,5 po 5...Ono,bila,videla,tako da mogu da tvrdim.
Cicije...jbg,imaju drugacije prioritete izgleda.Nije im brendirana (iskljucivo brendirana) odeca potreban da bi se osecale kako treba.Reci ce ti sta traze,i do koje sume...Ako im predlozis nesto po vecoj ceni,sto nisu spremne da plate nije im blam da kazu - oooo,it's out of my league!
 
Kupuju one al retko koja bi priznala da je kupila na rasprodaji.Jbt blam ako nemas kesha i kupujes po jeftinijoj ceni:roll:

To sam samo navela kao primer,ni ja ne mislim da je pametnije kupiti nes' sto ti se ne svidja toliko po nizoj ceni,i to ako je malo niza...Al to je primer kako razmisljaju po tom pitanju,5 po 5...Ono,bila,videla,tako da mogu da tvrdim.
Cicije...jbg,imaju drugacije prioritete izgleda.Nije im brendirana (iskljucivo brendirana) odeca potreban da bi se osecale kako treba.Reci ce ti sta traze,i do koje sume...Ako im predlozis nesto po vecoj ceni,sto nisu spremne da plate nije im blam da kazu - oooo,it's out of my league!

ma,razumijem ja tebe šta hoćeš da kažeš...i meni je glupo kupiti nešto čija cijena odudara od normalne tržišne,samo zato što ima "ime"...
kod nas je problem što postoje dvije krajnosti ...ili kinezi sa jeftinom,nekvalitetnom robom( koja,primjećujem više i nije toliko jeftina ) ili već nabrojani brendovi sa paprenim cijenama....skoro da nema ,da tako kažem "srednje" kategorije sa pristojnim kvalitetom i pristupačnm cijenama ,doduše,kao što je sve manje i srednjeg staleža stanovništva....
inače,nemam ništa protiv brendova,dok služe da razgraniče kvalitet od nekvaliteta ,ali da to ne prelazi u nerealno...ali pošto je današnje vrijeme,vrijeme kopija...ništa nije garancija...
nekada se znalo "šta je šta" i koliko to košta...
 
Хехе, пази, уђем у оно, као, познатију продавницу обуће у мом граду, локал у главној улици...и нађем солидне чизме за ћерку...нису кожне, цена осредња: 3000.... И помислим како би их вредело купити, онако за штрапац... А онда, срећом истог дана, уђем у кинески тржни центар и тамо нађем исте истацке чизме за 1500?!
Или летос гледам кошуљу за свог драгог и нађем у једном познатом бутику једну лепу, ал није баш јефтина, а после шетам пијацом, и на тезги исту, истацку такву за 1000 динара јефтинију!!!
 
Тако да данас ниси сигуран ни у шта, чак ни ако платиш високу суму не мора да значи да ћеш доботи марку и квалитет.

Пази, не постоје више робне куће где си могао да одеш и да обучеш целу породицу.
Недавно сам куповала јакне за децу и схватила да можеш да одеш у Тодор или Беба кидс и да више платиш марку него што вреди сама јакна...или да одеш на тезге или код Кинеза.... средине нема!
 
Za cipele Camper,za tasne Lollipop's,za jeans Replay ili Miss60,majice,dzempere i ostalo kupujem svuda,imam dobrih firmi u ormanu(kupujem ih samo preko!)ali i svih ovih ZARA,MNG,LIU JO,MORGAN,PEPE JEANS i slicnih...
Kada imam dobre farmerke i dobru belu majicu,veliku tasnu naravno Lollipops i dobre naocare za sunce...to je to!8)
 

Back
Top