Iskrivljene predstave o pravoj ljubavi

gossca:
Sta vas natera u bekstvo kad ste u vezi (braku)?

Na osnovu cega zakljucite da to vise nije to?
Kada je stvarno kraj?

Koje partnerove postupke ne mozete da tolerisete?
Sta prava ljubav nije?

Mogu samo da pricam o vezi.Ima puno razloga sto se veze prekidaju.Po meni,kraj je kada nista vise nije kao pre..kada ti nestaje osmeh na licu i ona slatka zudnja.kada pocnes da razmisljas o drugom muskarcu.kada sam se u zadnjoj vezi stresla na njegov dodir ..tada samo se i razisli.Ne mogu da tolerisem preteranu ambiciju pred kojom sve drugo pa i ja ide u drugi plan.
 
gossca:
Sta vas natera u bekstvo kad ste u vezi (braku)?
Na osnovu cega zakljucite da to vise nije to?
Kada je stvarno kraj?
Koje partnerove postupke ne mozete da tolerisete?
Sta prava ljubav nije?
Ne volim tu rec "prava" ljubav, volela bih da mi neko objasni kakva je onda ljubav koja nije prava?
Za mene je ljubav = ljubav, nema tu prave ili neprave.
2.gif

A na bekstvo ništa ne može da me natera - ako već pričamo o ljubavi.
Ono što mi eventualno ne odgovara - pokušavam da prihvatim.
Neslaganje i probleme pokušavam da rešim i prevaziđem.
Znači, ne bežim.
Da, nasilje, preterana ljubomora, posesivnost - nisu ljubav.
 
@zelenooka
...slazem se, naravno da je tako...
...ja sam mislila na ono sto mi pogresno mozemo smatrati da je ljubav, a zapravo nije...
...navela si ljubomoru, neki ljudi smatraju da je ljubomora dokaz ljubavi, naravno da je to pogresno...

I to me veoma zanima, pa se nadam da ce neko i na to odgovoriti usput...koja je normalna doza ljubomore, a koja je preterana...i gde je stvarno ta granica...kako da ocenimo dal smo mozda previse tolerantni...itd.
 
allice:
Shto se tiche veze....kada vishe ne postoje vishe nikakva zajednichka interesovanja i aktivnosti, kada su svi osecaji: cheznje, ustreptalosti, uzbudjenja nestali tj. kada je veza preshla u cistu naviku.
Tada treba preseci i ne javljati se na telefon narednih mesec dana
...sta kad prodje tih mesec dana? Da li to znaci da je kraj ili mu se vratis ako ti bude nedostajao za tih mesec dana? To mi zvuci bolno, mada ne kazem da mozda nije i efikasno, ali mislim da bi nas "doticna osoba" onda mozda i omrzla...
 
gossca:
Sta vas natera u bekstvo kad ste u vezi (braku)?

Na osnovu cega zakljucite da to vise nije to?
Kada je stvarno kraj?

Koje partnerove postupke ne mozete da tolerisete?
Sta prava ljubav nije?

Laganje!
Kada otkrijem da laze i dam dokaze za to, a ona i dalje tvrdi da ne laze!
Ko laze taj i krade, vara i mulja u svakom pogledu!
I? Sta to znaci?
Znaci da nisam imao pravu obostranu ljubav do sada, jbiga...
 
gossca:
...sta kad prodje tih mesec dana? Da li to znaci da je kraj ili mu se vratis ako ti bude nedostajao za tih mesec dana? To mi zvuci bolno, mada ne kazem da mozda nije i efikasno, ali mislim da bi nas "doticna osoba" onda mozda i omrzla...

Ovo je za sluchaj kada nije ogromna ljubav u pitanju vec zaljubljenost koja posle nekog vremena jednostavno nestane....postane navika koja te gushi...a nemash hrabrosti da o tome diskutujesh sa partnerom, jer nekada te diskusije mogu da se zavrshe bolno... za takvu situaciju po meni je totalni prekid kontakta kao penicilin...takodje bolno ali efikasno
 

Back
Top