Potrebna pomoć - Šta znate o AVOKADU

spale59

Početnik
Poruka
36
Evo o čemu se radi... Kupio ja avokado u prodavnici, a moja majka (stari poljoprivrednik) posadi semenku u saksiju (a semenka ko jaje), i sad je niko. Ima dva izdanka. Jedan je oko 20 cm. sa 4 listića, a drugi oko 8-10 cm. sa, verovatno, 4 listića koji se još nisu razvili. Pitam, šta dalje da radim sa njim? Da li je još neko pokušao ovako nešto? Da li to uopšte raste kod nas i odakle mu je poreklo?
Ako išta znate o tome javite se.
POZDRAV !


Poljoprivrednik iz saksije :shock:
 
Raste...i to raste bash fino...meni svashta prichali, te zalivaj onako, ovako...a ja odokativno, otprilike...nishta nisam znala kako ce da izgleda, samo sam mu prichala, dok je bio mali, jer nisam vjerovala da ce da nikne...raste u visinu i ima zelene listove, ali mu donji pozute i otpadaju (ja sam ih amputirala), i nije sad neshto impresivno, tj. meni nije procvjetao, niti kakvu vocku rodio, samo se zeleni...ne znam da li je salata jestiva...ali nikakve primjedbe mi nije davao , da mu neshto posebno fali...morala sam ga presaditi u vecu saksiju i nije vrishtao...tako da je miroljubiv, pogodan za druzenje...eto...a sad struchnjaci nek stupe u akciju...a josh da kazem bilo je glista u saksiji, pa sam jednom pitala shta cu snjima, kuku...dal' da im bacim keksa...ali izgleda da su se skapirali...
...a mozda to nije isti taj tvoj, meni su rekli da je ovo avokado..
 
Avokado mi je omiljeno voce, zato i odgovaram na ovaj post. Moji su isto pokusali da ga zasade, bio je otprilike te velicine koliko se ja secam ali to je sve, dugo je tako stojao dok se nije na kraju sasusio, ima ga u glavnom u svim toplijim zemljama, porklom mislim da je iz Irana, Grcki su dosta manji, to su u glavnom ovi koji se prodaju kod nas i malo su svetlije boje, Jeo sam i avokado iz Meksika, malo je sladji sto se meni ne svidja, ali najbolji Avokado na svetu se proizvodi negde na Zapadnoj obali Amerike, mislim da je u pitanju Kalifornijski. Inace je vrlo zdrav a mislim i da se kalemi isto kao i limun. Nisam 100% siguran

AKO TI USPE, NADAM SE DA HOCE :) OSTAVI POST, KOLIKO JE IZRASTAO ITD

Pozdrav
 
Avokado je bez veze u odnosu na drugo tropsko voće, ima onako masnjikavu strukturu, tako da ga lokalci recimo mažu na hleb, a obično se jede sa slanim jelima, pravi se kisela salata sa njim koja i nije tako loša, itd.

Guave su zakon, onako dinjaste, mango nije loš mada ovi njegovi končići obično upadaju među zube i teško se jede bez noža (barem meni teško ide).

Ma jabuka je bre zakon, i u tropsim područjima bi ih jeli pre nego avokado, samo da ih imaju... :-)
 

Back
Top