ADSL Problem (Postoji konekcija-nema protoka) ???

rema

Aktivan član
Poruka
1.296
Posto je kum ugradio ADSL i normalno ga koristio neko vreme jedno jutro mu jednostavno prestao da radi.Pokusao sam da izvucem pa ponovo uvucem kabl za struju u modem-promenio sam USB port,reinstalirao modem,resetovao modem,ugasio firewall i anti-virus,IP adresu i podmasku sam sam dodao,skenirao komp na spyware i viruse-ocistio sta je nasao-izbrisao sve privremene internet fajlove ali opet nista.Znaci modem se normalno prijavi i postoji kod njih u centru ali nema protoka.Instalirao sam i Firefox ali i on se isto ponasa.Ping-ovao sam preko cmd-a a tamo je radio samo ping konkretno adrese koju su mi dali tipa nesto 192.168.1.2 ili nesto sl i to prodje ok ali kada hocu da ping-ujem recimo www.verat.net ili www.google.com to nece.E sada skapirah da mu nesto blokira sigurno izlaz-ovi iz call centra kazu da je mozda do windows-a ili virusa ??? Al opet ako sam ocistio s anti virusnim programom i spyware-om sta vise ciniti ???? Znam za reinstalaciju windows-a ali to mi ostaje kao poslednje resenje jer ima podosta toga da se prebacuje s njegovog kompa itd. a ja bas nemam vremena za to a i pitanje dali ce ista ispraviti.P.s.Takodje savet za LAN ne pali posto kum nema LAN karticu.Aj sada mozgajte...E da i ima neka greska u event view-eru tipa : asset management deamon error al ne znam da li je vezano za ovo i sta bi moglo biti.Izvinjavam se na ovako dugom tekstu al hteo sam samo da napisem sve detalje problema.Hvala unapred svima koji se potrude oko ovoga !!!
 
Digneš telefonsku slušalicu i ebeš provajderu i onima iz call centra sve po spisku i pozoveš ih da srede situaciju kod sebe :D ovo se zove navlačenje korisnika , u stilu kod nas je sve u redu greška je 100% kod vas. reci im da "GHOSTUJU" korisnika sa svoga servera , tj da te izbace da možeš opet da se uloguješ na njihov server.
 
rema:
.Znaci modem se normalno prijavi i postoji kod njih u centru ali nema protoka.!!!
Slušaj rema , sa ovim si sve rekao. Odavde pa nadalje znači da je problem kod njih a ne kod kuma. Mislim da ti ni reinstalacija windowsa ovde neće pomoći. Zašto sam rekao "Ghost"? To je jedno stanje tj. efekat , kada ti ispadneš sa neta a server ne primeti da si ti ispao , najčešće se tada ni nemožeš opet ulogovati ili opet možeš ali nemožeš izaći na internet jer nešto zauzima tvoj prostor na izlaznom delu servera. To se zove Ghost tj. duh, on zna da tamo provede i nedelju i više dana pre nego što se konačno otkači sa servera. Jedino rešenje je da te izbace sa tog servera u potpunosti (G-line) i zatim da se ti opet uloguješ unutra. Ovo stanje se pojavljuje najčešće na serverima koji imaju proxy adrese i mnogo korisnika koji se prijavljuju i ulaze preko istog servera znači ADSL , SBB, Wireless .
Neznam dali si ti čater i čatuješ li ponekada , stari čateri se sreću sa ovim efektom svakodnevno , ispadnu sa krstarice i kada pokušaju da se vrate nick servis im prijavljuje da im je nick zauzet , a ustvari se tada javlja ghost efekat , ti ispadneš a server to ni ne primeti takav nick može satima da ostane na irc-u a da ne ispadne. Tada je jedino rešenje ili da čekaš da efekat sam nestane ili da ghost-uješ nick.
Inače ja sam jednom tako ostao da visim 4 dana kao ghost na serveru provajdera i nisam imao net 4 dana sve dok nisu odreagovali na moj zahtev.
 
Verovali ili ne - do windows-a je ! Otisao sam kod kuma s laptopom i na njemu preko usb-a ADSL normalno radi ! Vratim kod kuma - ne radi ! Odradim opet instalaciju driver-a za modem itd itd ... kao sto sam i naleteo na sistemsku gresku (event viewer) koja se tice lsass.exe fajla-koji ima veze s IP konfiguracijom koliko sam shvatio (inace taj sistemski proces je stopiran i ne moze da se startuje).Pokusah da promenim taj fajl - nije dozvoljen pristup jer je fajl koriscen-odem u safe mode - opet ne moze,reinstaliram windows-repair mode (upgrade mode) i sve ostade isto.Sada videh po nekim forumima da postoji worm koji napada doticni fajl i da tesko moze da se ukloni i svi se okrecu reinstalaciji sistema sa formatiranjem particije.Kum je imao AVG anti virus al on nista nije nasao kao ni spyware program.U svakom slucaju ostaje mi da uradim kao i vecina : format particije pa reinstalacija windows-a....Toliko... :(
 

Back
Top