Mesec - razresenje misterije

toblerone777:
Pazi samo da Jomini nezatvori temu , postom mozda spada pod rubriku Bajke!!!
heheheeheheeheeeee :) :) :)
U pravu si ti. Kako su ljudi mogli da odu na Mesec kada je to drugo "vodelo" koje je Bog stvorio da obasjava Zemlju noću. Zamisli Bog stvorio "videlo" a ništavni čovek da gazi po njemu. Pa ne sme se to, ej, Božje je to delo.:D :D :D
 
stnco, za tebe tema " carobna formula " na ovom podforumu. Mozda shvatis ono sto i neki vernici ne uspevaju da shvate, a to je da Bog nije sudija. Sveto pismo je puno simbolike a pomocu formule koju sam napisao mozda uspes da protumacis Bibliju, ovo ti najozbiljnije pisem. Pozdrav
 
toblerone777:
Pazi samo da Jomini nezatvori temu , postom mozda spada pod rubriku Bajke!!!
heheheeheheeheeeee :) :) :)

pazi pazi, da li ce ovo biti jos jedna "argumentovana" rasprava?

аргумент (л. argumentum), латиницом: argument
доказано средство, доказ, разлог; онај део доказа на коме се тај доказ оснива, образложење; садржај или извод из неког дела.

аргументација (л. argumentatio), латиницом: argumentacija
доказивање,закључивање, образлагање; вештина доказивања, закључивања; начин доказивања, закључивања.

tako se vodi rasprava
ako niste u stanju, onda je najbolje zakljucati
 
Ober,ne znam zasto da obrise moj post a da ne obrise stncov? Stnco je prvi pomenuo Boga a ti nisi rekao jominiju da obrise taj post jer ti i stnco delite slicne stavove.
To dokazuje da si ti gori moderator i manipulator od jominija. Najbolje da nas sve oteras odavde pa ti otvaraj teme a stnco i jomini nek odgovaraju.
 
Juuuhu :lol:, samo da pozdravim jominija i da mu kazem da ON jeste nepristojan, samim tim sto me zove "snajka", sto i odgovara ponasanju coveka bukve. Postenije je coveku reci i da je bukva, nego koristiti prikriveno potcenjivanje sagovornika u fazonu "snajka, idi pricaj te pricice deci". Ako nemas argumentaciju, ne javljaj se na temu. I to je stvar pristojnosti, a i pameti. Prema gluposti, ja jednostavno nemam tolerancije.

Lepa tema, inace. :-)
 
Obersturmfuehrer:
s obzirom da je ono sa mog bloga, odgovor je jasan - DA, bili su.

Pa onda imam tri pitanja:


1. Rekao si da na slikama nema zvijezda zbog ekspozicije to je ok,ali zašto ih nema na snimci???

2.Odmah na početku filma prati astronauta ima kratku sijenu ona dva kasnije imaju dugu ali zašto onaj dio modula koji je kao šipka nema nikakvu sijenu(odmah na početku)???

3.Zašto prašina tako brzo pada pod njihovim nogama i ona je 6x lakša trebala bi letjeti puno dalje??????
 
Ninjarijeka:
1. Rekao si da na slikama nema zvijezda zbog ekspozicije to je ok,ali zašto ih nema na snimci???

ne razumem, slika, snimak, zar to nije isto?

Ninjarijeka:
2.Odmah na početku filma prati astronauta ima kratku sijenu ona dva kasnije imaju dugu ali zašto onaj dio modula koji je kao šipka nema nikakvu sijenu(odmah na početku)???

mislim da sam deo o senkama objasnio.
povrsina meseca nije ravna kao tepsija, sto i prouzrokuje nejednakosti u velicini senke

Ninjarijeka:
3.Zašto prašina tako brzo pada pod njihovim nogama i ona je 6x lakša trebala bi letjeti puno dalje??????

zato sto nema atmosfere :)
prasinu kroz atmosferu zemlje nosi vazduh, koga na mesecu nema....
 
Obersturmfuehrer:
ne razumem, slika, snimak, zar to nije isto?

Nije isto zato jer snimak ima dužu expoziciju čak i kada se snima sa zemlje vide se zvijezde iako kadar nije usmjeren u nebo!!!



mislim da sam deo o senkama objasnio.
povrsina meseca nije ravna kao tepsija, sto i prouzrokuje nejednakosti u velicini senke

Nema veze ova šipka je toliko dugačka da bi njena senka morala da buse bar metar i po



zato sto nema atmosfere :)
prasinu kroz atmosferu zemlje nosi vazduh, koga na mesecu nema....


ovdje se ne radi o sitnim česticama prašine nego o pijesku ko na plaži,uostalom da je šutnuo kamen dali bi on pao odmah ili bi letio 6x dalje
 
Obersturmfuehrer:
ne razumem, slika, snimak, zar to nije isto?

Nije isto zato jer snimak ima dužu expoziciju čak i kada se snima sa zemlje vide se zvijezde iako kadar nije usmjeren u nebo!!!



mislim da sam deo o senkama objasnio.
povrsina meseca nije ravna kao tepsija, sto i prouzrokuje nejednakosti u velicini senke

Nema veze ova šipka je toliko dugačka da bi njena senka morala da buse bar metar i po



zato sto nema atmosfere :)
prasinu kroz atmosferu zemlje nosi vazduh, koga na mesecu nema....


ovdje se ne radi o sitnim česticama prašine nego o pijesku ko na plaži,uostalom da je šutnuo kamen dali bi on pao odmah ili bi letio 6x dalje
 
Ninjarijeka:
Nije isto zato jer snimak ima dužu expoziciju čak i kada se snima sa zemlje vide se zvijezde iako kadar nije usmjeren u nebo!!!

dakle govorimo o fotografiji i o filmu
na fotografiji je moguce tako nesto jedino ako imamo dugu ekspoziciju.
na filmu tako nesto NIJE moguce dobiti.
ne znam des ti vid'o takav snimak....


Ninjarijeka:
Nema veze ova šipka je toliko dugačka da bi njena senka morala da buse bar metar i po

to nisam video, ne mogu da komentarisem

Ninjarijeka:
ovdje se ne radi o sitnim česticama prašine nego o pijesku ko na plaži,uostalom da je šutnuo kamen dali bi on pao odmah ili bi letio 6x dalje
[/quote]

naprotiv, povrsina meseca je od vrlo finog materijala, ali to nije bitno...da je sutn'o kamen, ovaj bi odleteo daleko - isto koliko i prasina.
da je zgazio kame, ovaj bi se mrdn'o i pao pored - isto kao prasina...

sem toga, ne mozes da razmisljas u tom smeru, zato sto na mesecu nema vazduja, prasina, kamen, celik, sve to pada potpuno istom brzinom u vakuumu.
ako imamo atmosferu, ta prasina ce da lebdi, siri se, struji, zato sto je ta atmosfera podrzava.
 
Obersturmfuehrer:
dakle govorimo o fotografiji i o filmu
na fotografiji je moguce tako nesto jedino ako imamo dugu ekspoziciju.
na filmu tako nesto NIJE moguce dobiti.
ne znam des ti vid'o takav snimak....


pa tamo gdje si me i uputio na početku !! :confused:




to nisam video, ne mogu da komentarisem

kako nisi pa to je na onom snimku na koji si nas uputio :confused:


naprotiv, povrsina meseca je od vrlo finog materijala, ali to nije bitno...da je sutn'o kamen, ovaj bi odleteo daleko - isto koliko i prasina.
da je zgazio kame, ovaj bi se mrdn'o i pao pored - isto kao prasina...

sem toga, ne mozes da razmisljas u tom smeru, zato sto na mesecu nema vazduja, prasina, kamen, celik, sve to pada potpuno istom brzinom u vakuumu.
ako imamo atmosferu, ta prasina ce da lebdi, siri se, struji, zato sto je ta atmosfera podrzava.

to nema veze sa fizikom tjelo je lakše 6x ako ga šutneš bez obzira na to ima li atmosfere ili nema ono leti,ako baciš leti dalje nego na zemlji ako skočiš skočiš više nego na zemlji .... :shock:
 
mislis na snimak sa ovog linka?
http://cozzmonut.blogspot.com/2007/04/da-li-smo-bili-na-mesecu-drugi-deo.html

gde su tebi tu zvezde majke ti???

i jel mislis na onu sipku sto je u prvom planu na pocetku snimka?
ako ima senku (a sto ne bi imala), onda je senka DOLE sa leve strane, sto se ne vidi zbog sirine ugla koji zaklapa kamera...da ima neko fish eye socivo, pa ajde...

to nema veze sa fizikom tjelo je lakše 6x ako ga šutneš bez obzira na to ima li atmosfere ili nema ono leti,ako baciš leti dalje nego na zemlji ako skočiš skočiš više nego na zemlji ....

ama, ne govorimo o tezini tela, vec o otporu vazduha...
 
Obersturmfuehrer:
mislis na snimak sa ovog linka?
http://cozzmonut.blogspot.com/2007/04/da-li-smo-bili-na-mesecu-drugi-deo.html

gde su tebi tu zvezde majke ti???

i jel mislis na onu sipku sto je u prvom planu na pocetku snimka?
ako ima senku (a sto ne bi imala), onda je senka DOLE sa leve strane, sto se ne vidi zbog sirine ugla koji zaklapa kamera...da ima neko fish eye socivo, pa ajde...



ama, ne govorimo o tezini tela, vec o otporu vazduha...


Ma prijatelju savršeno se izvrdavaš ili ne čitaš ono što je napisano ili neželiš pročitati ajde lepo pročitaj sve iz početka pa mi odgovori na pitanja??? 8)
 

Back
Top