Problem Oko Instalacije XP-a

marko_al_87

Početnik
Poruka
26
Pozvao me je komsija da instaliram Xp, Ubacio sam Boot Xp i sve je lepo islo. Kada je doslo vreme da selektijem particiju na koju hocu da instaliram Xp, ne postoji ni jedna particija kao da ne postoji HDD ( a normalno mu podize sistem Xp) , samo se vide slotovi za memorijske kartice ( SD i druge), Kad sam otiso u bios, bios ne prepoznaje HDD.
Konfiguracija je
Acer mahina
Intel pentium 3.0 Ghz HT
512 ram
WDC 250 GB HDD SATA
MSI ili Asus ploca
Koji je tu problem????
 
Prilikom instalacije negde na pochetku ce ispisati da za instalaciju sata drivera treba da pritisnesh F6 ( koliko mi se chini ) i ubacish floppy i instalirash mu driver.....

Inache ja sam imao slichan problem: pre oko 3 meseca sam kupio Seagate Baracuda 10 (S)ATA II 16 MB cache 320 GB a poshto moja plocha nije imala sata controler kupio sam i PCI SATA Controler... Nikako nisam mogao da nateram win XP da se instalira na SATA HDD.... Onda sam nekih 1-2 meseca koristio stari HDD od 20 GB 5400 rpm 512 kB cache pa sam posle zamenio MoBo+CPU+RAM+VGA..... :D Sad takvih problema nemam....
 
marko_al_87:
Stvarno bios ne poznaje HDD, a podize XP!!! Ako postoji jos neka caka za ovaj problem neka odgovori na postavljeno pitanje
Ponovo kazem,da nije moguce da podignes sistem ako ti bios ne prepoznaje HDD,osim ako ga ne podize sa te SD kartice :shock:
Kad pokrenes novu instalaciju, Pablo ti je reako F6 i instaliras SATA driver,ako ovo nisi uradio razumeo bih zasto nemas gde da instaliras windows,ali bios i dalje treba da ga prepoznaje...
 
??? Auuuu,gresis silno,sinko-sata driver-i su u stvari driver-i od ploce za sata controler i samo prepoznavanje hard diska koji je trenutno na njemu i nema ih na svakom Windows XP instalacionom disku-ima na onom koji je tweak-ovan ali opet ne znaci da ce naci bas za svoju plocu.Znaci savet je samo da skine s neta il prebaci sa cd-a koji je dobio uz plocu driver-e za sata na disketu i prilikom pocetka instalacije pritisne F6 i to je citava filozofija-sata driver se instalira i odmah mu windows instalacija prepoznaje hard disk.
 
rema:
??? Auuuu,gresis silno,sinko-sata driver-i su u stvari driver-i od ploce za sata controler i samo prepoznavanje hard diska koji je trenutno na njemu i nema ih na svakom Windows XP instalacionom disku-ima na onom koji je tweak-ovan ali opet ne znaci da ce naci bas za svoju plocu.Znaci savet je samo da skine s neta il prebaci sa cd-a koji je dobio uz plocu driver-e za sata na disketu i prilikom pocetka instalacije pritisne F6 i to je citava filozofija-sata driver se instalira i odmah mu windows instalacija prepoznaje hard disk.
Upravo tako.
Inace SATA kontroler si dobio na cd-u od maticne ploce, prebaci ga na disketu, i na pocetku instalacije kada ti zatrazi F6 pritisni ga i odaberi odgovarajuci driver, zavisno od os-a.
 
Ja koliko znam ne moze preko usb-a.Ostaje ti da integrises SATA driver-e u samu instalaciju Windows-a-a to mozes uz pomoc programa nLite koji tweak-uje windows instalaciju.To sam inace radio na jednom laptopu iz istih razloga - nije postojao floppy tako da sam morao da SATA driver integrisem u samu instalaciju-na Windows disk.
 
rema:
Ja koliko znam ne moze preko usb-a.Ostaje ti da integrises SATA driver-e u samu instalaciju Windows-a-a to mozes uz pomoc programa nLite koji tweak-uje windows instalaciju.To sam inace radio na jednom laptopu iz istih razloga - nije postojao floppy tako da sam morao da SATA driver integrisem u samu instalaciju-na Windows disk.

Još jedna solucija sa programom WinFuture XP-ISOBuilder. Postoji i u portabl verziji.
 

Back
Top