POLIHRONO

Idem u Polihrono u avgustu, pa me interesuje, ima li tamo kafića gde može da se besplatno koriste ležaljke uz piće (kafu...)? Ako znate neki naziv, napišite. Takođe, koje restorane preporučujete za ruček i večeru.
 
Ja sam u Polihronu bila jos 2004. godine, mada sumnjam da se nesto promenilo :)
Bili smo smestenu u hotelu Posejdon, koji je sasvim ok.. Po mojoj proceni nekih 3*. Zadovoljavajuce cisto i sredjeno.. Udaljen je od plaze bukvalno 5 min. hoda.. Mada..
Ne znam koliko si upucena do sada, ali u tom mestu postoji samo jedna duuuuugaaackaaa plaza, koja pokriva potrebe citavog naselja..
Dakle, zamisli ovo-more, pesacka strafta i iznad nje nekoliko ispresecanih ulicica punih kuca, vila, hotelcica, marketa, radnji, apoteka, crkvica, malih trgova-e to ti je Polihrono. Sve je blizu i dostupno, u principu se gradic predje od jednog do drugog kraja za pola sata.
Kada sam ja bila tamo, ta gradska plaza je bila otvorena za sve, na samoj plazi ne postoje kafici, vec u toj pesackoj ulici.. tako da smo decko i ja nosili svoj suncobran i sve sto nam je trebalo, jer na samoj plazi nema hlada.. Ali, kazem, odmah iznad plaze je sve sto ti treba-klopa, pice, kafici..
Ono sto smo jos otkrili, kada ides plazom desno (u pravcu Haniotija) nema guzve, ali ima jezeva.. Mada, nista strasno, to je valjda znak da je voda cista ;)
Mesto je sasvim zadovoljavajuce ako si zamislila miran odmor. Da, ima finih kafica, restorana, nocni klub.
Secam se da smo klopali super grcke specijalitete u restoranu pored hotela Jean Marie na plazi. Narucili smo tada nesto sto oni zovu grcki tanjir i bilo je bas ukusno i izdasno.
Takodje ti mogu preporuciti piceriju Elite, bas preko puta hotela Posejdon, koja je na terasi, tj. krovu te zgrade. Ooogrooomne i vrlo, vrlo, ukusne pizze.
Gradic ces upoznati za dva dana.. Verovatno ces hteti negde malo i da "mrdnes". Mi smo isli do Haniotija. (cak peske, ali ne znam koliki si ljubitelj setnje, ima nekoliko kilometara..) Ne postoji setaliste uz more koje povezuje ove gradove, vec putic, koji nije glavna magistrala, pa smo zato mogli lepo da setamo.. Razgledali smo prelepe vikendice, od kojih svaka ima svoju privatnu plazu-fantasticno! Momak iz agencije nam je savetovao da se ne zanosimo pitanjima o ceni placeva (posto ih se dosta tada prodavalo), kaze da su bas paprene cene..
Sam Hanioti nam se dopao. Lep je grad, veci i sadrzajem bogatiji od Polihrona, ima uredjenih parkova, mnogo vise ugostiteljsih objekata i radnji, ali, cini mi se, ne bas lepu plazu kao Polihrono.
Pored ovog, pravili smo izlet i do Meteora-ja sam valjda jedna od retkih koja nije isla na ekskurziju tamo..:D Usput smo saznali od vodica informacije o grckoj mitologiji, istoriji, mnogim geografskim odlikama mesta kroz koja smo prolazili, kao i o kulturnoj strani mestana iz tih oblasti Grcke. Dosta se putuje, za ovaj izlet odvaja se ceo dan, ali vredi videti, zaista su fantasticni prizori manastira na vrhovima tih giganata od stena-prirodnih lepota i cuda.. Ako krenes tamo, savet-obuci se prikladno pravilima-suknja i kratak rukav, za momke dugacak sorts i takodje majica koja pokriva remena.
Ako si ljubitelj freeclimbinga, bice ti jasno zasto ima puno smerova bas tamo ;)
U okviru izleta imali smo ugovoren ulazak u tri manastira. Obilazeci te manastire, videli smo i retke od onih na suprotnim stenama, koje i danas nisu povezane putem, vec se monasi snalaze koristeci liftove za dopremanje hrane i ostalih zivotnih potrepstina..
Imali smo uplacen i rucak u gradu Kalambaka, u podnozju.
Eto tako. Nadam se da nisam bila preopsirna.. Pitaj, ako te jos nesto zanima..
Lep pozdrav! :bye:
PS Ako zelis, mogu prikaciti i neke fotke..
 
Hvala cmoka80 na izdašnim informacijama, mada mislim, ako sam dobro razumela u agenciji preko koje idem, da ima kafića na plaži. Ako imaš fotografije, prikači, uvek dobro dođe da se vide plaže, more...Kad se budem vratila, detaljno ću izvestiti o svemu.
 
Hvala cmoka80 na izdašnim informacijama, mada mislim, ako sam dobro razumela u agenciji preko koje idem, da ima kafića na plaži. Ako imaš fotografije, prikači, uvek dobro dođe da se vide plaže, more...Kad se budem vratila, detaljno ću izvestiti o svemu.

Nema na cemu :)
Evo stavljam neke fotke. Nazalost, tada nisam imala digitalni foto aparat, tako da su ovo skenirane fotografije i zato su malo mutne.

HOTEL POSEJDON
00um3.png


POGLED SA TERASE na piceriju Elite i u pozadini se vidi more (vidis da je sve na 5 min!)
01od3.jpg


PUT KA PLAZI
02zc5.jpg


PESACKA STRAFTA, to je to :arrow: sa leve strane je plaza, vidis i osmatracnicu spasioca, onda setaliste na kome se nalaze radnje, vile i kafici u nizu. Tako da, DA, prakticno ima kafica na plazi :D
03sd5.jpg


PLAZA, fiiiniii pesak
04ta3.jpg


DETALJ, jedna od ulicica
05ff1.jpg


Nadam se da sada imas bolju predstavu :p
 
Mi smo se vratili iz Polihrona 05.06. Sve gore napisano je tako. Cmoko, nista se nije promenilo od 2004. Po meni fenomenalno mesto za MIRAN odmor. Vec oko 23h se zatvaraju kafici, nema buke, nema ludnice po ulicama. Sve sto vam treba je na dohvat ruke, radnje su odlicno snabdevene, cene su tu negde kao i kod nas (sem mleka i mlecnih proizvoda koje je prilicno skuplje). Ako nekom trebaju jos neke informacije, tu sam.
 
cene su tu negde kao i kod nas (sem mleka i mlecnih proizvoda koje je prilicno skuplje). Ako nekom trebaju jos neke informacije, tu sam.[/QUOTE]

Pre nekoliko dana komsije iz zgrade su se vratile sa letovanja, sa Halkidikija, mada ne znam u kom gradu su bili tacno. Porazila me je informacija da je flasirana voda preskupa, da je sada 1.5l vode oko 2.5evra!!?? :???:
Nekako odbijam da poverujem u to, znam da je flasirana voda u Grckoj uvek bila jeftinija nego kod nas. Da nisu oni pili neku pozlacenu? :think:
Kakvo je tvoje ovogodisnje iskustvo?
 
Ma ko zna sta su oni kupili..neki evian..nemaju ljudi pojma..duplo je jeftinija nego kod nas..a navodno mi imamo jako kvalitetnu cesmovacu..:twisted:za razliku od grcke koja u najblazu ruku smrdi na plastiku
 
Mi smo kupovali vodu u lokalnim radnjama i placali smo oko 1,5euro za pakovanje od 6flasa, a kisela je kostala nesto malo vise od 3eura za pakovanje. Obicna voda od 0,5litara ja kostala od 0,4 do 0,5eura po flasici. Slicno kao i kod nas.
 
Idem u Polihrono u avgustu, pa me interesuje, ima li tamo kafića gde može da se besplatno koriste ležaljke uz piće (kafu...)? Ako znate neki naziv, napišite. Takođe, koje restorane preporučujete za ruček i večeru.

Ima nekoliko kafica koje uz konzumaciju nude "besplatne" lezaljke. Konzumacija je 3eura po osobi, mada ima dosta slobodnog mesta da stavis svoje lezaljke i suncobrane. Pica na plazi su oko 2eura za sokove i od 2-2,5eura za kafu (vise vrsta). Najbolji giros po mom misljenju je kod "Doktora". Mislim da je pun naziv brze hreane "Doctor of hunger" i kosta 2,2eura, a ima i jeftinijih od 1,7-2eura, ali kod doktora je definitivno najbolji. Mi smo vecerali par puta u jednom restoranu (mislim da se zove nekako da zvuci kao Kapetan), nalazi se u ulici koja je vertikalno u odnosu na plazu i strava im je klopa, a konobar je legenda. OBAVEZNO probajte sladoled u poslasticarnici-pekari koja je preko puta doktora-brze hrane (ima i na plazi, ali je bljak). Sladoled im je fenomenalan. Preporucujem ferrerro, to je kao cokoladni, pa sa nekim kremom od lesnika i probajte neki cookies, ne znam sta je, ali ima mnooogo lep ukus. Ako vas jos nesto interesuje, tu sam.
 
Mi smo vecerali par puta u jednom restoranu (mislim da se zove nekako da zvuci kao Kapetan), nalazi se u ulici koja je vertikalno u odnosu na plazu i strava im je klopa....
Interesuje me da li znate neki dobar riblji restoran u Polihronu?
 
Mi smo vecerali par puta u jednom restoranu (mislim da se zove nekako da zvuci kao Kapetan), nalazi se u ulici koja je vertikalno u odnosu na plazu i strava im je klopa....
Interesuje me da li znate neki dobar riblji restoran u Polihronu?

U svim restoranima imas razne vrste ribe na meniju, nisam nesto primetila iskljucivo riblji restoran (mozda mi je promak'o):???: Moj suprug je jedno vece jeo u gorepomenutom restoranu odrezak sabljarke (to je porucio po preporuci konobara...) i bio je odusevljen :ok:
 
U septembru bi isla sa porodicom(2 bebe -tada ce imati oko14 meseci) u Grcku. E sad ovako...jako bih vam bila zahvalna da mi preporucite dobar apartman u Polihronu, nedeljama vec razmisljamo da li Pefkohori, Hanioti ili Polihrono...devojka iz ag savetovala je Polihrono jer je bas za odmor sa malom decom (po njenim recima)...citam iz vasih postova da je plaza lepa,peskovita...da ima dobrih restorana i picerija ...mozda bi Polihrono ipak bio pun pogodak
 
Tacno je da u Polihronu nema diskoteka ali zato je u Hanioti i Pefkohori uvece i tokom noci super za izlazak.Polihrono je malo i mirno mesto sa lepom plazom i pogodno za porodice sa malom decom.Najbolje je da se rezervise neki apartman u neposrednoj blizini mora ili na samoj plazi zbog dece.Mi smo prosle godine bili u Polihronu sa decom 7 i 8 godina mnogo nam se svidelo pa cemo i ove godine krajem jula.
 
U septembru bi isla sa porodicom(2 bebe -tada ce imati oko14 meseci) u Grcku. E sad ovako...jako bih vam bila zahvalna da mi preporucite dobar apartman u Polihronu, nedeljama vec razmisljamo da li Pefkohori, Hanioti ili Polihrono...devojka iz ag savetovala je Polihrono jer je bas za odmor sa malom decom (po njenim recima)...citam iz vasih postova da je plaza lepa,peskovita...da ima dobrih restorana i picerija ...mozda bi Polihrono ipak bio pun pogodak

za odmor sa malom decom Polihrono je super,to tvrdim iz licnog iskustva.Preporucujem od sveg srca vilu Kostas.Trideset metara od mora,super lokacija,nov namestaj,prostran apartman,cistoca na nivou,nema gazdi u vili,lepa siroka terasa.:klap:
 

Back
Top